Miniklubi suvepäevad on aasta aastalt kasvanud ja nii oli 2014. suvepäevade korraldajatel Jannol ja Jaanusel keeruline ülesanne leida keset suve sobiv laagriplats, kuhu lisaks Eesti minilistele mahuksid ära ka külalised Soomest ja Lätist.
Suuna, kuhu see aasta Minide ninad keerata, valikul tuli ootamatult appi Vihula mõis, kus täpselt Miniklubi Suvepäevade toimumise ajal pidi kohal olema Laidoneri Memoriaal. Kaht suurt üritust lähestikku planeerida ei olnud mõttekas, seega otsustasime Suvepäevad ja Vihula külastuse ühildada, mis tähendas, et sellesuvine siht oli Lääne-Virumaa.

Suvepäevad 201427. juuni õhtupoolikul kogunesid Minid Tallinna Peetri Selveri parklasse. Väljasõiduks oli koos 12 Mini ja 4 saateautot. Ühiselt suunduti Tallinna ringtee kaudu Tallinn-Narva maanteele ja ilusas õhtuses päikesepaistes sõideti Arbavere puhkekeskusesse. Traditsiooniliselt ei möödunud ka see sõit ilma tehniliste viperusteta. Riinu ja Andrease Mini otsustas puhkepausi teha ja liikuma said nad alles mõni tund hiljem, kui Einolt uus jagaja kaas oli saadud.

Arbaveres tervitasid meie seltskonda juba tuttavad soomlased ja lahke pererahvas. Ööbimiseks ettevalmistused tehtud, pandi grillid sooja ja saunaahi küdema. Esmane nälg kustutatud, suundusid esimesed sauna ja ülejäänud õhtu möödus mõnusas suminas, uudiste vahetamise ning Minidega (taas)tutvudes. Külalised lõunamaalt saabusid nagu eelminegi aasta hilistel õhtutundidel.

Suvepäevad 2014Laupäeva hommik tervitas minilisi imelise päikesepaistega ja selleks ajaks kui enamus üles tõusid, olid tublimad, seekord lätlased, juba auto-orienteerumas. Pärast ei olnud viimased ka kitsi orienteerumise teele jäänud looduskaunite kohtade kiitmisel. Pilte sellest võib näha ka nende blogides ning pildialbumites. Hommikusöögid ja –joogid lõpetatud oligi aeg suunduda Vihula mõisa. Viimastena jõudsid kohale Arbavere kaudu Tallinnast saabunud Eino Mini ning Arbaverest hiljem startinud Margo ja Riinu Minid.

Suur tänu korraldajatele, kes olid Minide jaoks reserveerinud terve vana talli seinaäärse ja kuhu me oma Minidega peaaegu ära mahtusime. Uudistamist oli mõisas küllaga, seda nii autode kui imekauni kompleksi mõistes ja rahvast oli kohale tulnud nii palju, et kohati oli liikudagi kitsas. Minidki said suure tähelepanu osaliseks ja pildike jõudis ka Autolehte. Päev Vihulas möödus kiirelt ja peagi saabus aeg, kui asuti seltskonniti tagasiteele.

Arbaveres jätkus mõnus olemine ja enne kui esimesed Minid lahkuma hakkasid, jäädvustati ka kõik kohalesaabunud Minid piltidele. Kokku oli sel hetkel platsil 19 Mini, mis jääb küll alla eelmise aasta suvepäevadele (siis oli kohal 30 Mini) aga on siiski tubli saavutus!

Õhtu möödus meeleolukalt. Räägiti Inglismaale IMM`ile minemisest, peeti maha tuline paberlennuki lennutamise võistlus, mille parimaid autasustati ning nauditi seltskonda.
Pühapäev tervitas minilisi korraliku vihmasajuga, mis mõjutas ka edasisi plaane – pakiti asjad ning pöörati rattad koduteele.

2014-06-28 20.48.13

 

 

 

Ülevaata koostas: Margo Keerme

 

Vaata ka: Suvepäevade teema foorumis