Minu “klassikalise” Mini lugu

Selleks, et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, kui ükspäev meie firma raamatupidaja ütles, et tema mees ostis endale Wolksu rannabagi- sellise. Loomulikult mina, kui autode teemal õrnahingeline inimene, tahtsin ka kohe endale sellist “asja” saada. Õnnetuseks pole nende saadavusega just kõige paremad lood ja nii jäigi see unistus katki. Järgmise hiilgava mõttevälgatusena tuli soov soetada Smart. tüüpi liikurit. See jäi hinna tõttu katki, kuna see tundus teise autona peres, suht kalli mänguasjana. Aga üks õige eesti mees ei jäta jonni, eriti kui asi puudutab autosid ja uue vaimustusena mõtlesin hakata Mini omanikuks. Ärge küsige miks sellised väikest kasvu autod… vastust ma ei tea.

Vanarahvatarkus ütleb: Mõeldud, mõeldud… ja nii minagi seadsin sammud Tallinna autoturu poole, kus teadsin olevat palju kasutatud autode maaletoojaid. Külastasin kõiki neid bisnisemehi seal ja tulemuseks oli kõikjalt viisakas jutt, et see kes endale mini tahab, sellel pole arvatavasti ladvas kõik korras ja parem kui selle asja üle pikemalt järgi mõtleks. Minul oli, aga juba mobile.de-st isegi paar autot välja valitud… seekord ei õnnestunud ka raha eest vahendajatelt autot saada.

Alla 100 kilo eekse autot keegi enam tänapäeval tuua ei viitsi. Mõni lubas viisakusest asja uurida, aga nii see jäi…
Paralleelselt sai uuritud ka koduturul toimuvat.Kuna Eestis n.ö. klassikalisi minisid võib orienteeruvalt kolme käe sõrmedel üles lugeda, siis ei saa siin ka suurest järelturust rääkida. Lõpuks jäi silm pidama ühel Jüris nukralt seisval Minil. Esimene kohtumine oma uue autoga leidis aset peaaegu öösel ja taskulambi valgel. Kuupaistel sai löödud käed ja varsti olingi Mini omanik. Päev oli siis 15.september 2003. Esmane investeering minisse oli 34K + 4K väärtuses muid müüjale kasulikke kokkuleppeid. Mina olin rahul.
Rohkem pilte , infot ja restaureerimise hinnakirja leiate Ranno enda minilehelt aadressil: http://www.hot.ee/minumini/

 

Rover Mini

Valmistusaasta: 1992
Töömaht: 1273
Võimsus: 46kW
Kere tüüp: kupee
Mootori tüüp: Bensiin-Kat
Pikkus: 3054
Laius: 1440
Kõrgus: 1351
Uksi: 2
Istekohti koos juhiga: 4