Valmistamise aasta: 1991

Mootori töömaht: 1275 cm3

Mootori võimsus: 45 kW

Minu mini-lugu sai alguse 2007 aastal sellest, kui sõbral selline auto oli. Piisas ühest korrast sõita, kui minus süttis armastus klassikalise Mini vastu. Veidi minide kohta uurinuna panin enda jaoks paika, et mootor 1.3 liitrine ja karburaatoriga. Kiiresti sai Saksa automüügi portaalidest üks masin välja valitud ning treilamehele raha kaasa antud. Nädalapärast võis juba uuele silmarõõmule Tartusse järele minna.
Pilt, mis kohale jõudes avanes oli järgmine:

Jõudes Tallinnasse ja Mini haagiselt maha saanud, hakkas salongi suitsu sisse ajama. Sellega seoses põlema maha pea kogu elektrijuhtmestik. Peale selle suutsin lähipäevil veel tuvastada mõned pisivead ning loomulikult hunniku roostet, mis Minile nii omastesse kohtadesse peitu oli pugenud. See aga mind ei morjendanud.
Esimese talve jooksul sai ette võetud üsna kapitaalne remont – välja sai vahetatud kõik roostes keredetailid ning selga uus värv:

 

Kevadeks sai masin kokku ning osa võetud ka esimesest Miniklubi üritusest. Sellest ajast saati olen võimaluse korral igast üritusest osa võtnud ning väikese panuse ka ise korraldamisse andnud. Mitu aastat on korraldatud Miniklubi suvepäevasid ning sügiseti kellelgi talgute korras abis käidud. Lisaks kuulun MTÜ Eesti Miniklubi asutajaliimete hulka.
Aegamööda on saanud ka auto kallal veidi edasi pusitud ja üht-teist välja vahetatud, juurde lisatud.

 

Läbi aastate on autoga seoses väga palju toredaid mälestusi. Ühe ereda mälestusena võib välja tuua sõbra pulma, kus oli au olla pulmaauto juhiks ja seda oma Miniga:

Täpsemalt ja põhjalikumalt saab lugeda minu Miniga seotud toimetustest siit.