Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Vasta
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas Margo » 19 Apr 2018, 17:42

Ettepanek alustada kevadet 28. aprillil Pärnus "Avatud kalasadamate päev 2018" üritusel:
https://www.agri.ee/et/avatud-kalasadamate-paev-2018
Kuna eelmine aasta ei õnnestunud, siis proovime nüüd uuesti :)

Meie plaan oleks külastada Japsi kaid, mille võimalik päevakava on:
8:00 avatud esimestele külalistele
10:00 ansambel Sõpruse Puiestee
11:00 tervitab külastajaid maaeluminister Tarmo Tamm
11:30 ansambel Sõpruse Puiestee
Päeva sisustavad veel:
Kolme Põrsakese teadusteater
Kalakokad Vladislav Koržets ja Hanno Kask
Jarko Jaadla õngeõpe
Kalateadlane Henn Ojaveer
Jüri Tensoni kalandusõpitoad lastele
Kala fileerimise õpituba
Värske kala ja kalatoodete müük
14:00 ametliku programmi lõpp.


Minilistel peaks olema võimalus ka oma Minisid näidata :)

Tallinnast startijad, koguneme Laagri Maksimarketi parklas 7:45 ja 8:00 asume Pärnu poole teele. Peame hiljemalt 10-ks kohal olema, et Madis saaks Minidele sobivat kohta pakkuda.
Võimalik, et kalasadamate päevale järgneb Miniklubi järelüritus, aga vaatame palju meil huvilisi tuleb ja siis otsustame.

Andke palun siin teemas teada, kes plaanivad osaleda, mitmekesi ja kas terve päeva (kalasadamate päev + järelüritus) või ühel neist:
1. Margo, üksi, kalasadamate päev;
2. Martti, perega, terve päev;
3. Madis, terve päev;
4. Liina;
5. "Cabrio Mini";
6. Janno, kalasadamate päev;
7.
Viimati muutis Margo, 27 Apr 2018, 13:08, muudetud 7 korda kokku.
Martty
Postitusi: 250
Liitunud: 04 Veebr 2012, 17:59

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas Martty » 20 Apr 2018, 14:28

Meie perel on olnud kogu aeg plaan kohal olla.

Veedame terve nädalavahtuse Pärnus.
Vtec tahab....
Kasutaja avatar
mayfair
Postitusi: 104
Liitunud: 13 Aug 2015, 20:54

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas mayfair » 20 Apr 2018, 17:16

Hästi tehtud Margo. Ilusti koostatud ;)

Ent nagu aru saan, siis 4 masinat saaks ritta lükata. Margo, Martti, Janno, mina. Miniklubi Lipp ka minu käes. Jess

Kuid mõeldes nõnda, et vast oleksite kohal 11 aegu v veidi enne, siis kindlasti on mul keeruline ees kohta hoida, võimalik on, aga hakkavad suruma peale. Kas 10st kohal olla oleks väga utoopia?
Võrreldes eelmise aastaga, kui mega si.. ilm oli siis vooris neid ikka kokku ca 1500
C´mon join the joyride
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas Margo » 20 Apr 2018, 23:40

Teema püstitamisest alles päev möödas, loodetavasti tuleb meid veel :)

Mina oleks valmis ka 10-ks Pärnusse vurama :)
Või peaks juba reede õhtul Pärnusse sõitma ...
Kasutaja avatar
mayfair
Postitusi: 104
Liitunud: 13 Aug 2015, 20:54

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas mayfair » 21 Apr 2018, 16:54

Tuli meelde et tōenäoliselt saan ka Liina nōusse ning kabrio veereks ka ritta... Ehk siis 5 on juba seltskond :)
C´mon join the joyride
juliapartubelly
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Nov 2017, 14:12
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas juliapartubelly » 23 Apr 2018, 15:41

Annan jooksvalt märku, tehnilised probleemid :D
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas eero » 24 Apr 2018, 07:59

Mul on kahjuks muud plaanid. Kui peaks juhtuma, et need ära jäävad, siis muidugi tulen.
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas Margo » 26 Apr 2018, 17:20

Igaks juhuks küsin üle, kas Tallinnast on Laupäeva varahommikul peale minu veel startijaid?
Et on mul mõtet Laagri Maksimarketi parklas oodata, või ajastangi sealt mööda sõidu kella 8-ks :)
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas Janno » 27 Apr 2018, 07:39

Mina tulen pliksiga kahekesi, ilmselt sõidan ka peale kalasadamate üritust tagasi.
Enne kella 9 Laagrist startida küll väga ei tahaks.
Cooper Sport
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas Janno » 27 Apr 2018, 17:47

Cabrio ja Liina on sama auto? Liina kirjutas Facebookis, et ta ei saa tulla. Tundub, et siis jääb 4 Mini ainult.
Cooper Sport
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas Janno » 30 Apr 2018, 00:07

Pärnus käidud! Ei olnud meid teab, mis palju aga hooaeg on sellegipoolest ametlikult avatud!
Manused
Minid Pärnus.jpg
Minid Pärnus.jpg (250.22 KiB) Vaadatud 31851 korda
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas Margo » 01 Mai 2018, 21:02

Fb-s on osalistelt juba üksjagu pilte ja Janno lisas siiagi ühe, seega mõtlesin, et panen ka üht-teist kirja.

Otsustasime Jannoga koos Pärnu sõita, seega laupäeva hommikul, 8:30 paiku kohtusime Laagris.
Pilt

Sõit möödus sujuvalt ja Japsi territooriumile jõudes oli rahvast juba päris palju. Parkisime oma Minid Madise oma kõrvale ja varsti saabus ka Martti, seega oli neli Mini ja üks uus Countryman kenasti rivis.
Pilt

Kuulasime Sõpruse Puiesteed ja muud programmi, tutvustasime huvilistele Minisid, jalutasime ringi, vaatasime kuidas hommikune kalaturg toimib - suured ja väikesed erinevat mõõtu ämbrite ja muude anumatega värsket kala ostmas.
Mingi hetk saabus ka Madise paat ja neil käis müük otse paadist:
Pilt

Pilt

Väga lahe oli vaadata, kuidas nii värske kala otse paadis olnud kastidest sobivates kogustes inimeste kilekottidesse ja ämbritesse kadus :)

Selge oli, et Madis nii pea kaldale ei saa, seega jätkus mõnus olemine maismaal.
Pilt

Pilt

Ilm oli jahe, kuid Madis oli valinud meile suurepärase parkimiskoha heki varjus, seega soojade riietega ja vahelduseks kaasa võetud teed rüübates oli täitsa hea. Mingi hetk asus Janno koduteele ja Martti läks pere ära viima ning Minide ümber jäi vaiksemaks. Kuna kõht andis märku, et võiks midagi hamba alla saada, läksin vaatama, mida siis kalakokad pakuvad. Kõige lähima panni peal praeti riivsaias räimefileesid ja otsustasin ka endale portsu osta. Kui küsisin, et palju ports maksab, sain vastuseks, et mitte midagi, seda pakutaksegi maitsmiseks tasuta. Egas midagi, võtsin siis järjekorda ja sain mõned äsja pannilt tulnud fileetükid, lisasin veidi soola ja asusin maitsma. Ausalt öeldes, ma pole parimat räime varem saanud! Värske, veel hommikul meres ujunud räim kiirelt pannilt läbi ja otse taldrikult suhu. Väga-väga hea räim oli!
Edasi vaadates selgus, et ka Korzhets pakub oma hõrgutisi tasuta, seega sain maitsta väga hästi marineeritud heeringat ... või oli see kilu ... Vist ikka heeringas ja veidike aega järjekorras seistes sain ka nende paneeritud räime proovida. Selgus, et see oli ka viimane pannitäis.
Pilt

Pilt

Pilt

Võib öelda, et pidusöögi lõpetasid otse suitsuahjust tulnud räimed.
Pilt

Pilt

Kõik neli kalarooga olid väga head, kuid mulle maitsesid ikkagi kõige rohkem esimesed räimefileed. Kõht maitsvat kala täis, saabus ka mul aeg teele asuda, kuna õhtuks pidin juba Lääne-Virumaal olema. Selleks ajaks oli ka Martti tagasi, seega vähemalt tema jäi Madisele ja ta Minile seltsiks.

Tagasisõit kulges sama rahulikult kui hommikul, kui mitte seda arvestada, et aeg surus kuklasse. Seega mingit ökosõitu ei teinud, vaid kulgesin koos liiklusvooga ja enne Tallinna sai isegi äsja paigaldatud 110 ala nautida. Linnas kiire tankimine ja autode vahetus ning nii algab juba järgmine lugu ...

Kokkuvõtvalt võin öelda, et kuigi ilmateade ei olnud palju lubavam kui eelmine aasta, siis vähemalt püsis pea terve päeva kuiv (tagasiteel sain natuke vihmasabinaid) ja üritus ise oli väga lahe. Kui me järgmiseks kevadeks midagi muud ei plaani, võiksime ka siis hooaega Pärnus alustada ja siis ehk ka koos järelüritusega ;)
Kasutaja avatar
mayfair
Postitusi: 104
Liitunud: 13 Aug 2015, 20:54

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas mayfair » 03 Mai 2018, 22:38

No seda oli küll hea lugeda/vaadata :D Kena pildimaterjal veel boonuseks. Eks natuke mõrudaks teeb asjaolu, et ei saanud rohkem aega veeta maismaal, ent hea et niipaljuski võimalus tekkis. Muidugi tolle päeva käive ületas meie kõik senised "käest müügi" tulud :) Marttiga sai ka hiljem paar sõna juttu vesta. Teistega loodame asja parandada kui mitte varem siis suvepäevadel. Proua rääkis samuti, et vinged tegelased Teil seal klubis veel vingemate masinatega. Nagu ta mäletas oli vist jutusoone leidnud Margoga?
Hea meel, et rahule jäite ning loodan, et te ei pidanud Pärnusse sõidus pettuma :wink:

PS! Nägin samuti TV, et kaameramees oli Martty kenasti oma objektiivi lukustanud :D
C´mon join the joyride
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi kevadsõit 2018, 28.04. Pärnu

Postitus Postitas Margo » 08 Mai 2018, 16:37

Madis, maismaal sind tõesti näha ei õnnestunud, aga teie paadist müüki oli väga põnev vaadata ja kui müügirekordi tegite, siis oli see seda väärt. Küll tuleb ka maismaa üritusi :) Ning jah, mina rääkisin su prouaga, teiste kohta ei oska kosta :)

Mina jäin väga rahule ja sõidus ei pettunud. AGA! Üks oluline ruum jäi ajanappuse tõttu nägemata, nii et see vaja tulevikus täiendava Pärnu sõiduga lahendada ;)
Vasta