Korduv tehniline ülevaatlus

Kes? Mis? Kus?
Vasta
t6ksti

Korduv tehniline ülevaatlus

Postitus Postitas t6ksti » 02 Apr 2007, 19:43

Sai täna tehtud esimene Minisõit masina roolis. Oh the joy! 8)
Suundusin nimelt koos Marustega tehnilisse ülevaatlusesse. Kõik ei läinud kahjuks nii kergelt, nagu lootsin ning tuleb korras masinaga tagasi minna :(

Esimene probleem oli "väheohtik" - vasak poolteljekumm katki. Nii palju kui ma aru saan, pole "väheohtlike" probleeme vaja korduvülevaatluseks korda teha ning nelja sellise veaga oleks veel läbi saanud. Kuid...

Teine probleem, nii-öelda "ohtlik rikke", mille tõttu läbi ei saanud, oli,et alumised šarniirid on lõtkuga.

Oskab keegi äkki aidata ja vastata paarile küsimusele..

1) Kas korduvülevaatlusel muid funktsioone ja probleeme peale eelnevalt avastatud rikete ei kontrollita?

2) Mina kui mitte eriline autode tundja ei tea, mis asjad on alumised šarniirid. Mind ajab isegi segadusse sõna "lõtkuga". Ilmselt siis katki jah. Millega tegu on?

3) Ega kellelgi neid alumisi šarniire ei juhtu üle olevat?


Tänud ette :wink:
Truuta
Postitusi: 20
Liitunud: 13 Juul 2006, 11:01
Asukoht: Tartu-Tallinn

Postitus Postitas Truuta » 03 Apr 2007, 10:22

Ma pole ka just asjatundja, aga kui ma oma Miniga septembris ülevaatlusel käisin, siis öeldi mulle ka, et šarniirid vajaksid vahetamist... Aga mul ei kategoriseerunud see nii suure probleemi alla, nii et läbivaatuselt sain läbi.

Aga ühesõnaga, tellisin need šarniirid ära, kuid paigaldamisel (veelkord suuuured tänud Erikule ja Rannole!!!!) selgus, et piisas vaid seibide vähendamisest (vabandust kui ma nüüd terminoloogiaga puusse panen, aga ma pean silmas neid metallrõngaid :roll: ). Nii et mul on tutikad šarniirid põhimõtteliselt üle.

Sinu jutu järgi tundub mulle, et tegemist on sama probleemiga, mis minul oli, nii et võib piisata ka nende metallrõngaste vähendamisest.... Aga eks seda peab keegi teadja ikka vaatama :wink: Aga kui šarniire vaja, siis võta ühendust enne neljapäeva 58048522, sest tulen nädalavahetuseks Tartusse!
rustang

Re: Korduv tehniline ülevaatlus

Postitus Postitas rustang » 03 Apr 2007, 15:17

t6ksti kirjutas:S
1) Kas korduvülevaatlusel muid funktsioone ja probleeme peale eelnevalt avastatud rikete ei kontrollita?
:
Sa pead minema samasse kohta ja kontrollitakse ainult neid vigu, mis sinna paberile kirja pandi.

Lõtkuga tähendab, et loksuvad, kui nii edasi sõidad siis kukuvad esirattad alt ära, tegelikult ka! Pakun, et need sarniirid ei maksa rohkem kui 100-200 eeku tk, muretse need ja lase ära vahetada kui ise teemat ei valda.
Truuta
Postitusi: 20
Liitunud: 13 Juul 2006, 11:01
Asukoht: Tartu-Tallinn

Postitus Postitas Truuta » 03 Apr 2007, 16:35

Nii, minu šarniiride järgi tundub olevat suurem vajadus. Panin teise huvilise hetkel ootejärjekorda. Nii et Tõksti - anna mulle enne neljapäeva lõunat teada, kas Sul oleks mu šarniiridest abi :wink:

58048522
t6ksti

Postitus Postitas t6ksti » 03 Apr 2007, 18:30

aitäh-aitäh.
šarniirid nüüd siis üpris lukus teema.



kuid kui nii lahkelt aidatakse, siis küsin üle, et ega kellelgi vasakut poolteljekummi üle pole :roll: ?
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 04 Apr 2007, 18:16

Pooltelje kaitsekate peaks olema universaalne asi. Aga vahetamine on kehv. Ja see pole üldse naljaasi kui see puruks on. Seal on mõõdetud kogus määret peal/sees ja kui vähem on või prahti sisse satub siis hoogustub liigendite kulumine jõudsalt.

Šarniirid on kuulliigendid. Ja seibide vähendamine ei ole päris korrektne parandamine. See lahendab asja ehk ajutiselt ja ülevaatuselt ilmselt saad läbi aga pärast pane ikka uued asemele. Sest kui šarniirid loksuvad siis nad on ikka kulunud ja ükskõik kuidas neid ka ei pingutaks, pesasse nad enam korralikult ei istu. Mina olen šarniirid oma mõlemal autol kunagi vahetanud ja mõlemal korral ostsin Eestist. Vähemalt ühe korra sain Salome Automaailmast. Konkreetse hinna panin kunagi ka siia foorumisse kusagile. Vahetamiseks on vaja mõned spetsiifilised tööriistad. Aga nagu öeldud, siis sel teemal on foorumis kunagi juba väga pikalt jahvatatud.
t6ksti

Postitus Postitas t6ksti » 19 Apr 2007, 18:10

tänud kõigile abi eest.
sain ülevaatusest läbi.

kasin nüüd kohe sõitma :P
tänavatel kohtume!
Vasta