Veel üks mini tallinna tänavatel :)

Kes? Mis? Kus?
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 26 Okt 2006, 10:37

Taga pidurid sai lahti võetud poole ööni ja tulem siis selline, et ...

Käsipiduri vasak tross oli kinni, mille lõpuks siiski enamvähem liikuma sai.

Trumli sees oli kõik nagu ok, silindri töötasid ja aru ei saanud, miks asi ei tööta korralikult. Vasak pidur tunduvalt nõrgem. Sai siis peale keeratud ja paremat maha ja pärast pikka jändamist ainult vähene paranemise tendents.
Klotsid olid igatahes suht uued ja osaliselt kulumata ... sellest tulenevalt ka põhjus miks hästi vasak tagumine ei võtnud, polnud lihtsalt sisse jõudnud töötada end. Sai siis lihvitud ja viilitud jne ja tunde järgi sai teised ühtlaseks - stendi kahjuks pole kuskilt võtta, et kindel olla aga algsest olukorrast igatahes 100% parem. :) Loodan siis parimat.

Ainuke jama, mis kohe silma veel hakkab on muidugi see, et tagurdustuled kumbki ei tööta :(
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 26 Okt 2006, 15:31

Peale pikka frustratsiooni on ülevaatus tehtud. Pidurid olid korras.

Paratamatult ei saa mainimata jätta, et koht kus ülevaatusele läksin (OMA VIGA MUIDUGI) on kõige hullem kogemus üldse. Olgugi, et seadus poolt kohustatud jne aga lähed siiski ostma mingit teenust ja maksad selle eest raha ning kui Sind seal ees mingi vabandust väga aga täielik m*** ootamas on, siis rikub see kogu päeva ja sellesse kohta enam tagasi ei lähe, see on päris kindel.

2 tundi tiksus täis ... täpselt nii palju võttis aega minu liikumine järjekorra lõpust (4 autot enne mind + 1 oli juba sees) esimeseks. Kas see on normaalne, ?? Kindlasti mitte. Käisin enne igaks juhuks ka ühes teises kohas kuna algne järjekord oli veel hullem.
Läksin siis sinna teise punkti ja avaldasin soovi käsi- ja tagumisi pidureid testida. Minu soov täitus u 15 minutiga, kuna ees oli veel üks teine auto, millel samuti taga pidurid jamasid ja aidata püüti. Töötaja sõitis autoga hoovi peal natuke ja üritas pidureid paremini tööle saada ... see toimiski ja kutt sai läbi.
Pärast poole ööni jändamist said pidurid ka stendi arvates head. Ja mis kõige positiivsem asja juures, tehnopunkti omanik ütles, et raha ei soovi selle töö eest. Meie kapitalistlikus ühiskonnas on selline asi ikka tore kohata. Eriti veel kui võrdluseks eelmine koht, kus mingi mölakas Sulle möhhhhh ütleb ja et köhi pappi oma seljakoti eest!!

Ülevaatus on nüüd siiski käes ja saab mööda linna sõita ega pea politseid kartma.

Siiani pole aga kahjuks ühtegi teist Mini veel liikumas kohanud :( Üks seisab Rocca al mare kooli ees aga see ka kõik.
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 26 Okt 2006, 17:53

Argo kirjutas:.........kus mingi mölakas Sulle möhhhhh ütleb ja et köhi pappi oma seljakoti eest!!

.
Lahe :lol: Lohuta ennast tulevikus näiteks sellega, et "Issanda loomaaed on ikke suur ja lai" ning tsiteerides kedagist Einsteini: "On kaks lõputut asja: universum ja inimlik rumalus" :D
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 28 Okt 2006, 16:24

Argo kirjutas: Pärast poole ööni jändamist said pidurid ka stendi arvates head. Ja mis kõige positiivsem asja juures, tehnopunkti omanik ütles, et raha ei soovi selle töö eest. Meie kapitalistlikus ühiskonnas on selline asi ikka tore kohata. Eriti veel kui võrdluseks eelmine koht, kus mingi mölakas Sulle möhhhhh ütleb ja et köhi pappi oma seljakoti eest!!

Ülevaatus on nüüd siiski käes ja saab mööda linna sõita ega pea politseid kartma.

Siiani pole aga kahjuks ühtegi teist Mini veel liikumas kohanud :( Üks seisab Rocca al mare kooli ees aga see ka kõik.
Info mõistliku suhtumisega TÜV jm automehaanikute töökodadest on küll selline asi, mis võiks vabalt ka kõigile teistele kättesaadav olla. Mul isiklikult on ülevaatus praegu tehtud ja hädavajadust ei tunne. Aga kevadel on kindlasti soovijaid teisigi.

RAM kooli ees seisval punasel on pääl kleepsuriba
http://opentrack.pri.ee/
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 28 Okt 2006, 21:42

Tartus Sõbra keskuse juures on küll sõbralikud tehnoülevaatuse teenindajad. Igasugu tühjast pole nad minu ega mu sõprade autode juures tüli tekitanud. Näiteks kui sumpa natike katiki või mõni puksike padjake tahaks lähitulevikus vahetamist, antakse lihtsalt suusõnaliselt teada. Selge, et selle peale need vidinad ka välja vahetatud saavad. Ei taha kontreetselt nimetada aga diametraalselt teistsugust suhtumist olen kohtanud mõnedes teistes ülevaatuspunktides. Selline tunne, et keegi on "väikesele inimesele" võimu teise inimese saatuse üle otsustamiseks kätte andnud mida minu, kui "ohvri" peal ka täiega nauditakse :lol:
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 29 Okt 2006, 11:58

Sõbra keskuses käisin ka mina eelmine aasta TÜV tegemas. Soovitasin toona teistele samuti (kellele täpselt - seda enam ei mäleta), sest suhtumine oli selline mõnus ja rahulik. Tõeline sõbralik keskus, sest näiteks samas hoones paiknev Sõbra autopesula tegi mulle pesu poole hinnaga. Sest kohalikule ülemusele meeldis auto ja nagu ta ise ütles, siis poole vähem pesta vaja.
Vasta