liiklusõnnetus

Kes? Mis? Kus?
Kjugandi

liiklusõnnetus

Postitus Postitas Kjugandi » 03 Okt 2006, 01:23

Tere!

Mul selline probleem, et MINIga juhtus täna liiklusõnnetus. Mina ise küll süüdi polnud, ja liikluskindlustus peaks kulud katma, aga siiski palju pahandust sellest. Kas kellelgi on ka MINI õnnetuses olnud? Või kuhu oleks teda kõige parem parandama suunata? Või ega keegi ei oska öelda kaua sellise asjaga aega võiks minna, sest ega neid juppe vist nii lihtne MINIle saada pole?!

Kadri
MINI muidu 98 aasta Cooper.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 03 Okt 2006, 10:21

olen selle teema üle mõelnud, järeldus on kahjuks väga nutune. ainsad mini tundvad inimesed on need, kes masina oma kätega restaureerinud on, ning neil inimestel on teised ametid. aga kohta, kuhu auto viia ei oska küll soovitada.
küll ehk võin lubada, et kui sa leiad koha, kes on nõus selle töö ette võtma võin sinuga sinna kaasa tulla ja oma pisikesed näpunäited anda pisiasjade kohta, mida tihti valesti tehakse.
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 03 Okt 2006, 13:50

Jupid saab ilmselt läbi Eino või otsi siit mujalt teemadest kust keegi plekke saanud on. Põhimõtteliselt peab neile onudele ilmselt ise kõik ette taha ära tegema.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 03 Okt 2006, 18:03

Ai! See näeb küll nukker välja. Ma olen su pisikesest mitu korda mööda kõndinud Vallikraavi tänaval ja teate mõelnud jätta aga mõttest kaugemale ei jõudnud. Kahju et esimese infovahetuse põhjused just säänsed on.

Aga. Kus sul auto praegu on? Kui sa seda remonditööd Tartus tahad ette võtta, siis ma tean siin ühte noormeest, kelle käest ma võin pärida. Kui ta ise ette võtta ei saa seda tööd, siis oskab ta suure tõenäosusega vähemalt soovitada keda võtta ja kellest suure kaarega mööda käia.
Et ära siis esimesse ette juhtunud töökotta kohe vii.

Kontakteeru siinsamas nuppu PS (saada personaalne sõnum) kasutades.
Viimati muutis mikk, 03 Okt 2006, 18:07, muudetud 2 korda kokku.
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 03 Okt 2006, 18:05

Minu teha oleks siis küsiks õnnetuses süüdi olnud masina kindlustusest miljoni ja parandaks auto ära alla selle ei oleks väärt sest MINI-d on klassikud ja nende eest peakski va töbras maksma rohkem.

krt . :evil: ajab
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
henry

Postitus Postitas henry » 03 Okt 2006, 19:31

sa vat kus juhus. käisime harriga täna nõolt ära toomas metrot ning juhtusime sama puksiirijuhi peale kes sind aitas. mõtles just et me tollele minile doonorit tooma läheme..
miniac
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Jaan 2005, 00:17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas miniac » 03 Okt 2006, 20:48

Hmm mingi saatuslik sõrm üritab mulle pähe määrida, et ma Minit ei ihaldaks, kuna just seda sama Minit ma nii ihaldasin ja käppisin tol laupäevaöösel... See oli mu esimene kord ka veel...
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 04 Okt 2006, 09:59

Ma arvan, et sa teed liiga rutakaid järeldusi. Äkki on moraal hoopis "watch but don´t touch".
Oscar Wilde ütles kunagi nii: "lihtsaim viis kiusatusest lahti saada on sellele järele anda".
miniac
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Jaan 2005, 00:17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas miniac » 04 Okt 2006, 10:35

Kui vaadata ja mitte puudutada, siis ma ju ei saagi Miniga sõita...
Ja Wilde'i tsitaat ütleb ju täpselt vastupidist jällegi.
Moraal on ehk see, et millegi eest pole Mini omanik kunagi lõplikult kaitstud... :?
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 04 Okt 2006, 10:39

vaadates su auto aastaarvu, peaks sul seal sees ka turvapadi olema. ütle, kas see ka lahti läks?
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kjugandi

turvapadi

Postitus Postitas Kjugandi » 04 Okt 2006, 16:14

Miskipärast turvapadi küll lahti ei läinud. Võib-olla polnud kokkupõrge piisavalt tugev või on lihtsalt turvapadi katki. Õnneks ise õnnetuses viga ei saanud peale suure šoki ja kurbuse, et MINI katki on.

Kadri
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 04 Okt 2006, 16:39

1) mind väga huvitaks sinu mini värvikood. selle värvi nimi peaks olema denim blue ja ma tahan oma allegro just seda värvi värvida. kas keegi oskab mind aidata värvikoodi osas?

2) tõsine kaastunne sulle mini õnnetuse pärast

3) klassikaliste autode remont on tõepoolest igavene jama. veelgi jamam on see siis kui kindlustus seda korraldama peab. õnneks sul auto üsna värske aasta - seda nad veel niiväga ei peedi. probleem tekib kindlasti remondikalkulatsiooni tegemise osas, sest kindlustused aksepteerivad ju üksnes mingite kindlate kohtade kalkulatsioone... kui osad kergelt kättesaadavad ei ole, siis hakatakse detaile taastama, mis ei ole üldse tore.

niisiis esimese etapina peab seljas elama sellel kohal, mis kalkulatsiooni koostama hakkab - sulle antakse kindlustusest kontakt, et mine sinna ja sinna kalkulatsiooni koostama. kalkulatsiooni koostajale tuleks viidata minitroni lehele ja anda eino kontakt - et äkki nad saavad koostöös einoga juppide hinnad teada (on võimalik küll niimoodi seljas elada). selle tulemusena teevad mõlemad kohad hinnakalkulatsiooni (tuleb võtta rohkem kui ühest kohast)

teine etapp on see, et kindlustus valib odavama pakkumise ning väljastab kohale garantiikirja, et garanteerib maksmise. siis saad teada ka summa, milline kalkulatsioonis tehti.

kolmandaks tuleb välja mõelda, et kuidas ja kus auto korda teha... kui sobib see koht, mille kindlustus välja valis (tuleb pöörata tähelepanu sellele, kas kalkulatsiooni kirjutati osade taastamine või vahetus ja hinnata seda, kas tehtud pakkumise kohaselt saab jupid asendatud või taastatud). kui kõik sobib, siis tehakse auto seal korda.

neljas etapp tuleb siis, kui kindlustus jama variandi valis ning auto lihtsalt sirgeks väänata tahetakse. siis esitad sa kindlustusse taotluse, kus nõuad auto parandamist teises kohas, sest sinu arvates on auto selline eriline ja sirgeks väänamine ei ole optsioon - tahad uusi plekke. kui kumbki firma ei teinud juppide vahetamisega kalkulatsiooni vaid tahab sirgeks väänata, siis lähed omal algatusel kuhugi kohta, kus tead, et tehakse sulle meeldiv pakkumine.

viies etapp on siis kui neljas tulemust ei anna ja kindlustus ikka tuimalt ainult sirgeks väänamist rahastada tahab. viies etapp näeb välja nii, et sa esitad taotluse maksta tekkinud kahju sulle välja rahas pangakontole ja ainult nii loobud sa kõigist nõuetest :) kahjusumma märgid taotlusesse ise - ehk siis kui remondikalkulatsioonid on kõik liiga madalad ja autot korda teha ei lase korralikult, siis nõuad ise summat, mille eest sa arvad, et auto korda saab. oluline on asja põhjendada, sest selle tagastamise otsustavad juristid. kui kõik läheb hästi, oled sa 3 päeva pärast nõutud raha võrra rikkam.

NB ei tohi lasta endale pähe istuda. miskipärast hakkab kindlustus hämama, et välja makstavatelt summadelt tuleb tasuda riigimakse. see on hülgemöla ja eraisikud ei pea mitte halligi riigile maksma :) ses osas aitan vajadusel mina.

U.
henry

Postitus Postitas henry » 04 Okt 2006, 17:03

sinu vastu uku ei hakka vist hõbe kuulgi.. :) jutt jummala õige, mis iganes paberi kindlustus su ette lükkab, loe hoolikalt läbi; enamik kindlustuse standard lepinguid on auke täis, mis volitavad sulle kõik kohustused ning langetavad neilt vastutuse kui just..
Tiina
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Aug 2005, 19:59
Asukoht: Tallinn-Tartu

Postitus Postitas Tiina » 04 Okt 2006, 21:59

Südamlik kaastunne, tean omast käest kui hirmus see on, kui Mini tehakse katki. Minul oli ka eelmine aasta avarii, aga kuna auto vajas pärast ainult plekitöid, siis mul oli taastamine lihtsam. Käisin Tallinnas djadja Anatoli juures ja tema triikis ukse jälle sirgeks. Aga ega sinul vist Tallinna onudest palju kasu pole...
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 05 Okt 2006, 13:28

Muide ma märkasin eila Eedeni parklas tagnt sisse söitetud MINI kahju sellest, SYGAV KAAS TUNNE KATKISTE MINIDE OMANIKELE. :(
HEAD PARANEMIST SIIS TEILE.
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Vasta