Paberimajandus pärast Mini ümberehitust?

Kes? Mis? Kus?
Vasta
martin

Paberimajandus pärast Mini ümberehitust?

Postitus Postitas martin » 06 Mär 2006, 11:16

Kas kellelgi on kogemusi paberite ajamisega ARK´s. Plaanin enda Mini see nädal ümberehtiada paremalt vasakule ja tahaks teada, kas nad üldse mul arvele võtavad. auto registreeritud inglismaal. Foorumis on kuulda olnud, et paar venda selle naljaga hakkama saanud (Harri, etc), järelikult ei tohiks jamasid tulla. aga siiski? palun andke nii palju infi registreerimise kohta kui teate.

suur aitähh.

P.S kui kellelgi oleks huvi ümberehitamisel osaleda võib teada anda, 56500454 Martin
rustang

Postitus Postitas rustang » 06 Mär 2006, 13:46

Mina tõin auto ära, tõstsin kohe rooli vasakule ja siis näitasin ARK-is ette, mingeid küsimusi ei tekkinud.

Avo
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 06 Mär 2006, 15:06

Kui sa ARK-is palju seletama hakkad, käsevad sul lõpuks veel ümberehitusprojekti teha ja töö lasta teostada näiteks Merecedese esinduses :lol: Alati võid öelda, et Inglismaal lasi omanik vahetult peale sinule müüki spetsialiseeritud firmas rooli ümber tõsta....
martin

Postitus Postitas martin » 06 Mär 2006, 17:29

Nii et ARK`i ja nagu iga teise autogagi? loodan, et õnnestub. Suured tänud muidu.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 06 Mär 2006, 17:45

martin kirjutas:Nii et ARK`i ja nagu iga teise autogagi? loodan, et õnnestub. Suured tänud muidu.
aga vaata et sa korralikult teha lased selle ümber tõstmise; ilma midagi lõhkumata ja nii ;)

ja tee kogu protsessist PALJU pilte. ma võin sulle enda fotoka ka jätta, kui sul ei ole! kui fotokat vaja, siis võta ühendust! 5268439 või siis sellel numbril, millelt sulle helistasin
martin

Postitus Postitas martin » 06 Mär 2006, 18:37

ära ümberehitamise pärast muretse..ja fotokas ka olemas..ma olen väga hästi asjaks varustatud...
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 06 Mär 2006, 19:18

martin kirjutas:ära ümberehitamise pärast muretse..ja fotokas ka olemas..ma olen väga hästi asjaks varustatud...
mõnus :) aga kui sul peaks tekkima selle nädala jooksul enne reede pärastlõunat aega, siis anna mulle teada, vaataks teda ikka juba kohe :p
kasvõi öösel :)
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06 Mär 2006, 21:47

usku kirjutas:vaataks teda ikka juba kohe :p
kasvõi öösel :)
kui miski vaba hetk tekkib siis annan teada..praegu jama et öösi tööl..
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 06 Mär 2006, 23:15

Kui sul on kõik tavalised paberid, mis inglismannide juures auto omanikuvahetuseks vajalikud on, olemas ja kaasas, siis ei teki ARKis mingeid küsimusi. Seda muidugi eeldusel, et su auto juba ON vasakpoolse rooliga. See tehnilist kontrolli tegev papi vaatab ainult peale autole ja kontrollib kas kerenumbrid on klapivad. Proovisõitu ta tegema ei hakka :p nii et põmst võid ka mulaaži sinna rooli koha peale panna ja proovida - äkki läheb õnneks. Muuseas see kerenumbrite asi on suht halvasti korraldatud Minil. Number asub kapoti serva all esiklaasi juures olevas vihmaveekanalis kõrvalistujapoolses servas (huhh - mai tea kas see on seletusena üldse adekvaatne). Kui tõstad kapoti üles, siis nummer on eest vaadates vasakul kapoti hingede juurde jäävas rennis. Tihti on seal kanalis ka tihend sees ja pead selle lahti tõmbama. Kuidas kunagi. Aga seda olen ma küll näinud et vanematel eksemplaridel on see kanal lihtsalt roostes ja sestap number vääga keeruline (peaaegu võimatu) lugeda.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 08 Mär 2006, 00:53

vahelduseks midagi asjalikumat kah minu poolt: uurisin tsipa võimaluste kohta autot parempoolsena registrisse saada eestis et ei peaks ümber ehitama noh . väga utoopia ei olegi. kopeerin siia kirja martinile:

"juhul kui oled olnud auto omanik (inglismaal) kauem kui 6 kuud ja elanud ametlikult seal riigis kauem kui aasta, saad võtta parempoole rooliga auto eestis arvele, kui naased eestisse elama"
--> seda rääkis inimene, kes selle pulli läbi teinud.

ise uurisin veel lisa: oluline on tegelikult ainult see, et auto oleks sinu oma 6 kuud, kui suudad selles riigis legaalselt elamist muud moodi tõestada. sellisel juhul võid ka vähem olla seal elanud - see 1 a on lihtsalt see aeg, et pärast seda "legaalselt elamise" (kodakondsus; elamisluba & co) tõestamine lihtsam :)

siis ARK kodulehelt sain sellise info:
"Üksiksõiduki kinnitusel peab rooliseade vastama järgmistele nõuetele:
1) auto rool peab olema vasakul poolel.
* Erandina võib rool olla paremal poolel sõidukil, mis on: kasutamiseks teetöödel või posti ja kauba jaotamisel/kogumisel; teises riigis registreeritud; väljastpoolt Euroopa Liidu liikmesriike Eestisse ümberasuja sõiduk, millele on antud tollisoodustust; Euroopa Liidu liikmesriigist alaliselt Eestisse elama asuja sõiduk, mis on olnud tema omandis enne Eestisse asumist; pärandvara; välisriikide diplomaatiliste esinduste või välisriikide kodanike omanduses või valduses; 4) auto ja selle haagise roolimehhanism ja -hoovastik peavad olema valmistaja juhendi kohased ja toimima nende kohaselt. Rool peab pöörduma sujuvalt, ilma kinnijäämisteta ja vibratsioonita. Roolihoobadel, -varrastel ja -võllidel ei tohi olla pragusid, jääkdeformatsioone jm vigastusi; 6) ainult õhk-, vedelik- ja elektriajamiga rooliseade on keelatud. Parempoolse rooli osas ei ole põhimõttelisi erinevusi sõltuvalt väljalaskeaastast."

--> ehk siis see kinnitab eelmist, asja teinud inimese kogemust, et kui vähemalt aasta oled seal eland ja auto on pool aastat sinu oma olnud, siis saad selle eestis parempoolsena arvele. või siis mitte ei tee ostu-müügi lepingut vaid lased auto endale "pärandada" :D nii et teatud viisi on võimalik ikka ka parempoolsena eesti registrisse saada, kuid antud juhul, selle miniga mitte!


njaa, ja siis SR foorumist sain veel sellise fakti, et kui auto on üle 25 a vana, siis saab ta igal juhul parempoolsena eestis arvele :P
martin

Postitus Postitas martin » 10 Mär 2006, 08:29

MIS ON SÕIDUKI ÜMBEREHITUS

Ümberehituseks loetakse valmistaja poolt toodetud sõiduki konstruktsiooni muutmist, mille käigus muudetakse:
- gabariitmõõtmeid;
- raskuskeskme asendit;
- teljekoormusi;
- raami ja käiguosa ehitust;
- kere ehitust või selle väliskuju;
- istekohtade arvu ja asetust;
- mootori kütuse liiki, võimsust või töömahtu;
- paigaldatakse või eemaldatakse lisaseadmeid.

Ümberehituseks ei loeta agregaatide, sõlmede ja osade asendamist samatüübilistega, kui selline asendus on valmistaja poolt ette nähtud. Ümberehituseks ei loeta ka väiksemate lisaseadmete ja varustuse paigaldamist (näit. kliimaseade, allasõidutõkked, udutuled, päevasõidutuled, kasutamistõkis jne).

Kas see värviline lõik tähendab seda, et Mini rooli paremalt vasakule poole tõstmine pole ümberehitus? Minil ju tehase poolt ette nähtud et vastavate juppide asenduse korral saame uuepoolse rooliga masina?

Loodan et sain ikka asjast õigesti aru
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 10 Mär 2006, 10:24

jah, sa said täiesti õieti aru! aga alati on pull selles, et ka ARK siseselt ei pruugi inimesed sama meelt olla ning teisitiarvaja eneseuhkus reeglina ei luba aksepteerida kolleegi arvamust. ehk siis esmajoones proovi sellele mitte tugineda, sest kui TÜV vend ikkagi arvab, et see on ümberehitus ja sa talle seda kirja näitad, siis tema ego ei luba seda aksepteerida ning jama tuleb kui palju. see on ehe näide sellest, kuidas reeglid on ühed aga tegelikkus võib olla hoopis teine. ja nii ongi. kui TÜV vennal on sitt päev või tuju paha, siis on ainus võimalus asju ajada kas tutvus, või alternatiivsed teed (vaikimine :))
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 13 Mär 2006, 04:46

Selle kohta, et Mini saab registreerida parempoolsena, kui oled Inglismaal elanud: käisin ARKis (muidugi valetasin, et mul mingi BMW või midagi taolist, et pärast keegi ei mäletaks, et neist asjust rääkimas käisin) ja algul öeldi seest infost, et parempoolse auto saab Eestis registreerida, kui oled auto omanik olnud juba kohapeal. Küsimusele, kas Mini minu omanduses olnud aeg on määrav, öeldi ei. Soovitati vaid TÜV´i garaaži minna. Nu ma siis läksin ja küsisin ülevaatuse mehelt. Tal oli vist veits sitt päev ja käratas, et kas sa olid Inglismaal kodanik ja tahad nüüd kodakondsuse Eestis taotled. Minu eitava vastuse peale andis ta mõista, et mis sa siis siit tahad. Soovitas masina kuskil ümber teha, et kui BMW, siis mine United Motors´isse.
Ise jalutasin minema ja naersin veits pihku, sest teadsin, et järgmine päev algab ümberehitus omas garaažis.

Mingi päev sai veel seest küsimas käidud, kuidas ikka ümberehitusega on ja kas esindusse vaja minna. Siis öeldi lihtsalt, et ehita nii plaju ümber, kui tahad, peaasi, et jupid orginaalid(vist tähenda, et isemajandust ei tohi teha, aga kui paljud neist varem Mini kapoti alla on piilunud??hahaa)
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 18 Mär 2006, 11:42

nuuh, kaugel ehitus on? kas võin vaatama tulla?
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 19 Mär 2006, 18:29

rool ja pedaalid ümbertõstetud. Kuna ma ei osanud esimese hooga piduritoru otsi tollimõõdus keermega küsida, siis tuli mul seal alles eile uuesti käia ja uued toru otsad lasta teha. kuni teisipäevani olen tööl, aga loodan kolmapäeval masina lõplikult kokku saada. Palju enam jäänud pole. võtan kolmapäeval üjhendust, kui auto sõidukorras.

Suured tänud ka Harrile, kes käis ja asja isiklikult üle vaatas, poleks ise kohe jätkata osanud.
Vasta