Paar ? MINI kohta

Kes? Mis? Kus?
Eerika

Paar ? MINI kohta

Postitus Postitas Eerika » 01 Aug 2005, 17:58

tere!

vaatan mini poole, tekkisid moned kysimused>

1. Kas MINIsse mahub minu mees mis on 1.85 pikk?:wink:
2. Kas MINIs on piisav salongi soendus ei talvel soita?
3. Kas 12 tolli kasutatud rehvid on raske leida?

ettetanades,

ps. Weebilehel voiks olla FAQ kus koik sarnased rumalad
kusimused on kokku pandud

Eerika
Tallinn
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Re: Paar ? MINI kohta

Postitus Postitas ksuuk » 01 Aug 2005, 18:55

Eerika kirjutas:1. Kas MINIsse mahub minu mees mis on 1.85 pikk?:wink:


Ikka mahub. Custom istmetega veel paremini.
Eerika kirjutas:2. Kas MINIs on piisav salongi soendus ei talvel soita?
Ise pole sõitnud aga räägitakse, et saab hakkama, küttesüsteemi uurides ainult arvan, et külgklaasid võivad tiba uduseks jääda.
Eerika kirjutas:3. Kas 12 tolli kasutatud rehvid on raske leida?
Vot ei tea, aga ega uuedki kallid pole, Yokohama 165/65/12 olid vist 700.- tk, aga ma sain Kumho 155/70/12 450.- tk.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 01 Aug 2005, 20:42

1. Ma ennast nüüd veel päris meheks ei peaks. Aga nu pikkust tuleb , aru ei tule. (nagu mu vanaisa ütles) Pikkust umbes meeterüheksakümmend ja tiba pealegi. Teine mini omanik Priit , on minu mäletamist mööda veel pikem. Nii , et mahub!

2. Salongi soendus oleneb soendusmootorist. Minul on väga hea mootor , lööb sekunditega sooja sisse. Külgmised aknad küll kipuvad uduseks minema aga esimene on puhas ja salongis hea soe olla. Tagaumisel aknal on soojendusniidid ka sees. Erinevatest soojamootoritest võib sulle Mikk täpsemalt seletada, ta alles vahetas endal.

3.Raske leida ei olel. Tänapäeva maailmas saab kõike. Hinna kohta ma muidugi öelda ei oska. Pole endal vaja vahetada olnud.
Eerika

Postitus Postitas Eerika » 02 Aug 2005, 11:48

Aga veel selline kysimus...
Kas on siin keegi kes tegeleb just MINI remontiga,
eraisik voi firma? Auto on ju selline eriline.
Midagi sellist nagu SaabiAntti voi OpelAas motlesin.
:roll:
Eerika

Postitus Postitas Eerika » 02 Aug 2005, 12:38

Plaanis on tellida MINI europast, aga leidsin vahel sellist>
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud ... 24_ee.html
Kas see auto on klubust? Mis motlete hinnast / seisukorrast?
Auto mida otsin peab maksma max 30K eeki.
Akki on midagi pakkuda?
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 02 Aug 2005, 12:51

Eelmise kohta ei tea midagi öelda. Pole näinud. Aga see on küll klubilise Tanel Mällo oma http://auto24.delfi.ee/webcache_kasutat ... fi_ee.html küll natukene kallmi kui 30 000. - aga see eest ka paremas tehn korras kui see punane. Euroopast toomisega on see jama , et siis lisandub hinnale nii või naa u 10k. Tegelikult tsiba vähem , umbes 8k vist küsitakse ära toomise eest. Kui ise järgi minna siis ega need sõidukulud väiksemad ole.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 02 Aug 2005, 13:12

Eerika antud lingilt tuvastab minu silm küll piltidelt "tüüpilistest" kohtadest roostet ja palju...
Eerika

Postitus Postitas Eerika » 02 Aug 2005, 14:01

Aga mis motlete lati turust? www.autoplius.lt -s on hetkel liigi 5 sobivat autot,
1000-1500 eur, latisse saab juba ise kaija?
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 02 Aug 2005, 14:58

Pigem tõesti juba Läti kui Saksa. Tõesti Läti on nii lähedal , et lähed ise vaatad üle ja kui ei meeldi tuled tagasi. Ei pea põrsast kotis ostma. Hinnaklass ka ilmselt meie jaoks sobivam kui näiteks Soomes.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 02 Aug 2005, 15:07

See on LEEDU turg muuseas. .LT laiend tähistab Lietuva't. Autosid on neil rohkem müügil kui Eestis. Klubi on neil ka olemas. Kuuldavasti ka suurem kui meil. Lätis seevastu on Minisid väga vähe.
Leedu puhul võiks olla isegi mõeldav, et sõita kohale ühe autoga ja siis kõik sobivad müüjad läbi käia. Hea ajastusega võimalik isegi järgmisel hommikul jälle tööle minna. Mugavam kindlasti kui kaugemalt tuua. Kui aga aega ja tahtmist rohkelt siis soovitaks pigem Saksamaal või Hollandis käia. Ja mõni 1990ndate isend leida. Aga kõige suurem valik ja teadlikult hooldatud autod on ikka vana heal Mini sünnimaal. Samas on ümberehitus piisavalt tüütu ja tehnilist taipu nõudev, et seda algajale mitte soovitada.
Aga sealt võib veidikese otsimise peale leida vabalt mõne 1980ndate eksemplari, millega ostmisest peale on sõitnud üksainus proua küla ühest servast teise sõbranna juurde bridži mängima. Ja kilometraaži on näiteks 12 tuh miili. Aga see nõuab otsimist.

Jõudu igatahes.
Eerika

Postitus Postitas Eerika » 02 Aug 2005, 15:41

Tanud! Aga kas sellele kysimusele kah vastust saab?
Eerika kirjutas:Aga veel selline kysimus...
Kas on siin keegi kes tegeleb just MINI remontiga,
eraisik voi firma? Auto on ju selline eriline.
Midagi sellist nagu SaabiAntti voi OpelAas motlesin.
:roll:
Kus kohas hooldada oma tulev MINI? :roll:
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 02 Aug 2005, 16:34

Tava hooldusega peaks küll paljud töökojad hakkama saama, sest Mini ju suht lihtsa ehitusega, ühetegi spetsialiseerunut küll meil siin maal pole, sest selleks autosid liiga vähe... aga kust soodsalt juppe saada, neid kohti oli kuskil teema all juba kajastatud...
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 02 Aug 2005, 20:20

Aga ära muretse. Küll kommuun sind nõu ja jõuga aitab. Selleks meil see foorum ju ongi , et kui kellegil midagi juhtub siis saab siit nõu kuidas või kus viga parandada. Nagu öeldud , tavahooldusega saavad kõik väiksemad töökohad hakkama.
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 02 Aug 2005, 21:01

Eerika kirjutas:Aga veel selline kysimus...
Kas on siin keegi kes tegeleb just MINI remontiga,
eraisik voi firma? Auto on ju selline eriline.
Midagi sellist nagu SaabiAntti voi OpelAas motlesin.
:roll:
Mulle, kui siin foorumis olevale kollanokale on jäänud mulje, et siin ei tegele tõsise remondiga keegi. Enamus kas ostis ja sõidab sellega seni kuni kannatab või siis vuntsib väljast:).
Viimati muutis ksuuk, 02 Aug 2005, 21:28, muudetud 1 kord kokku.
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 02 Aug 2005, 21:05

Eerika kirjutas:Auto mida otsin peab maksma max 30K eeki.
Akki on midagi pakkuda?
On pakkuda 1988 aasta punane Mini, 12" valuvelgede ja tutikate rehvidega. Hinna osas, hmm, paku midagi, saame kokkuleppele.
Vasta