Paar ? MINI kohta

Kes? Mis? Kus?
Külaline

Postitus Postitas Külaline » 02 Aug 2005, 21:55

ksuuk kirjutas:
Eerika kirjutas:Auto mida otsin peab maksma max 30K eeki.
Akki on midagi pakkuda?
On pakkuda 1988 aasta punane Mini, 12" valuvelgede ja tutikate rehvidega. Hinna osas, hmm, paku midagi, saame kokkuleppele.
Paistab, et hindasin oma aega, võimeid ja võimalusi üle, sestap otsib punane-, valge katusega 1988, Austin Rover Mini City, 986 m3, uut peremeest. Pilte Mini -st hetkel pole, digikas läks rikki:(. Auto on tükk aega seisnud, olevat Saksast toodud, siin taastatud, originaal istmed sees, must samet sisu, 12" valuveljed. Kaasa saab tutika sumpsi, esistange ja rehvid. Sõitis edukalt eelmise omaniku juurest uue omaniku hoovi ja siis seisis seal ülejäänud aja. Aku on hetkel tühi, seega ise mootorit käivitanud pole, kuid meistrimees, kes ostuhetkel Mini üle vaatas, väitis, et tehnika on korras.

Ehk kui keegi on huvitet, siis võtku ühendust. Väidetavalt osteti paar kuud tagasi 35 000.- eest, kuid müügihinda pakkuge ise, see pole kivisse raiutud.
Kas see sama?
Kaivita mootor, et saaks proovisoitu teha,
siis anna teada! Tulen vaatama :!:
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 02 Aug 2005, 23:02

Anonymous kirjutas:
Kas see sama?
Kaivita mootor, et saaks proovisoitu teha,
siis anna teada! Tulen vaatama :!:
Jah sama. Vahepeal uurisin natuke seda isendit, Mini nagu Mini ikka, eks sharniire/rooliotsi tuleks neil kõigil vahetada, panin rehvid alla ja uue esistange külge, ainult sumps on veel paigaldamata, selgus, et see on kahe leegitoruga variant, vaja natuke ümber teha. Peale aku laadmist + bensiini paaki valamist läks auto paugust käima, sõitnud pole, kuna ülevaatus ja kindlustus on tegemata (heh, ma vist ainus Mini omanik, kes pole Mini -ga meetritki sõitnud).

Aga kui huvitab, teeme kaupa, tahaks enne talve ära müüa, hinna osas jõuame kindlasti kokkuleppele.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 03 Aug 2005, 00:53

Remondi kohta nii palju. Et jubedalt riivas hinge kui sa (ksuuk) ütlesid , et keegi tõisisemalt ei tegele remondiga. Harri on tõeline miniguru kes võib iga Mini ka kõige mustemast august välja tuua ja ta kenasti nurruma panna. Tema on teinud juba 10a sitast saia, ehk siis ostnud suvalisi odavad teiste autode juppe ja need minile ümber konvertinud. Praegusel hetkel hakkab tema kaunitar juba teistkordselt kap. remondilt ellu ärkama. Mõned nädalad veel.
Samuti Ranno , kes oma Mini täiesti oma kätega ribadeks võttis ja seejärele uuena kokku pani. Mina ise olen muidugi kott-loll ja ei tee tõesti midagi. Aga neid kes teevad on palju....
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 03 Aug 2005, 09:48

:oops: No ma teen jah rohkem oma lõbuks ja oma auto kallal. Kui nõu vaja siis aitan, et kus augus mingi polt käib või mingi juhe jookseb.. Tiinat õnnestus ka korra aidata.. otsisime katkise kaitse üles.. õli lubasin tal ka tulevikus aidata vahetada..
Küllap me tulevikuski siin foorumis üksteist aidatud saame...
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 03 Aug 2005, 10:17

Kristjan kirjutas:Remondi kohta nii palju. Et jubedalt riivas hinge kui sa (ksuuk) ütlesid , et keegi tõisisemalt ei tegele remondiga.
Rahu. Väike külm sahmakas suvisel päeval kulus ikka ära:). Muidu ongi siin kuidagi unine värk.
Kristjan kirjutas:Harri on tõeline miniguru kes võib iga Mini ka kõige mustemast august välja tuua ja ta kenasti nurruma panna. Tema on teinud juba 10a sitast saia, ehk siis ostnud suvalisi odavad teiste autode juppe ja need minile ümber konvertinud. Praegusel hetkel hakkab tema kaunitar juba teistkordselt kap. remondilt ellu ärkama. Mõned nädalad veel.
Samuti Ranno , kes oma Mini täiesti oma kätega ribadeks võttis ja seejärele uuena kokku pani. Mina ise olen muidugi kott-loll ja ei tee tõesti midagi. Aga neid kes teevad on palju....

Kindlasti on, vast suvine aeg ja kõik mujal, talvel on rohkem asja netti. Ise ka teeks rohkem kui aega ja garaash oleks. Eks ole üldse raske piiri panna, kust hakkab remont ja kus lõpeb kokku/lahku nikerdamine. Sesosas on Ranno -l õigus, et spetstöökoda pole, mis koha matsust kõike oskaks ja teeks. Ka mina üllatusin, kui mõne (minuarust Mini fännile elementaarse) küsimuse peale, milledele arvasin tulevat robinal vastuseid saabus vaikus. Miski tüüpiline FAQ võiks ju elementaarsete asjadele olla (rehvid, õli, igasugu mõõdud jne) aga eks see kes teab on selle info ise välja kaevanud ja laseb ka teistel kooliraha maksta.
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 03 Aug 2005, 12:57

ranno kirjutas::oops: No ma teen jah rohkem oma lõbuks .......
Minu puhul kehtib sama mis Rannolgi, oma auto kallal saan nokitsetud aga teiste autodeni jõuan harva.......Aidata võin nagu ma kuskil foorumis mainisin, igasugu elektrimootorikesega: soojendusmootor, pesurid, generaator, starter jms. Tingimuseks on , et need peavad kuidagi Tartusse mu lauale ilmuma :)
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 04 Aug 2005, 20:25

Natuke teemast välja minnes, tahaks Mikule ja Harrile tänu avaldada, et nad mind tartus meeldivalt vastu võtsid.
(Mis puudutab sidurit, siis vedeliku välja laskmine tegi imesid. Sidur nüüd palju parem. Roolini pole veel jõudnud. kui aega tekib, võtan sellegi ette.)

thanks veelkord!
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 04 Aug 2005, 20:53

Hihii. Ma loodan, et sa ikka kogu vedelikku välja ei lasknud vaid ainult natuke õhku. Kui sa sidurit õhutasid, siis on nutikas natuke vedelikku juurde valada ka (poest küsid piduri-siduri vedelikku DOT 4). Muidu ta sul varsti enam jälle ei tööta.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 04 Aug 2005, 23:01

Ega mas nüüd päris puu pää kah ole. eks ma ikka selle poekülastusega seda tegevust alustasingi :)
Aga asi on tõesti parem.
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
mart

Postitus Postitas mart » 15 Aug 2005, 16:03

Kas keegi võiks nüüd põhjalikumalt rääkida sellest siduri õhutamisest?
Ja mis sümptomid sellele eelnesid?
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 15 Aug 2005, 16:30

mart kirjutas:Kas keegi võiks nüüd põhjalikumalt rääkida sellest siduri õhutamisest?
Ja mis sümptomid sellele eelnesid?
Arvatavasti oli õhk sees, ehk pidi mitu korda enne pumpama, enne kui sidur korralikult lahutas. Õhutamine on lihtne, vaja 2 meest, üks pumpab siduripedaali ja siis hoiab seda põhjas, kuni teine siduritöösilindri peal oleva õhutusnipli avab, laseb sealt õli välja, siis keerab kinni ja siis esimene mees alles laseb pedaali lahti.

Ja niikaua teete kui õhku enam sees pole, õli valage ka peale peasilindrisse vahepeal.

P.S. Pidurite õhutus käib samamoodi, alustatkse kõige tagumisest kohast.
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 16 Aug 2005, 17:26

jah öigus on neil sest tean omast käest kuidas naabrimehe autol seda tegime. :roll:
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
nõlvak

Postitus Postitas nõlvak » 29 Aug 2005, 12:16

kas mõnda pilti ka autost saaks?...ma ka tõsine MINI huviline aga praegu veel uurin maad.
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 29 Aug 2005, 20:43

nõlvak kirjutas:kas mõnda pilti ka autost saaks?...ma ka tõsine MINI huviline aga praegu veel uurin maad.
Mini pilte? Siin ju neid mitmeid? Ja mis siin uurida, osta ära, mul müügis.
nõlvak

Postitus Postitas nõlvak » 30 Aug 2005, 23:36

ksuuk kirjutas:
nõlvak kirjutas:kas mõnda pilti ka autost saaks?...ma ka tõsine MINI huviline aga praegu veel uurin maad.
Mini pilte? Siin ju neid mitmeid? Ja mis siin uurida, osta ära, mul müügis.

Ma mõtlen konkreetsest autost...
võid ka meilile panna margus.nolvak@mail.ee

margus
Vasta