maanteesõit

Kes? Mis? Kus?
Vasta
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

maanteesõit

Postitus Postitas usku » 15 Juul 2005, 09:39

tere :)

rääkige mulle nüüd ausalt, kas miniga on võimalik NORMAALSELT maanteed sõita. enda Allegro on 4 käiguga, nagu minigi, ning maanteel annab 100 km/h ca 4300 rpm. ehk siis maanteel sõita ei taha eriti. kas minil on see samamoodi?

kui lärmakas ta maanteekiirusel on? kas kannatab ikka salongis normaalselt suhelda, või peab karjuma.

kui palju laseb ta ennast mõjutada roobastest, tuulest, rekkatest.

ühesõnaga asi selles, et kuna ma 70 % ajast veedan maanteel, siis on maantee omadused üliolulised minu jaoks. ja alates sellest, kui ma miku mini luurasin, olen usinalt raha kogunud, mis tähendab, et mul on nüüd kaks alternatiivi: 1) remondin mondeo täielikult ära 2) ostan mini, müün mondeo maha ja remondin mini täielikult ära :)

aga kui maanteel sõita on paha (küttekulu maanteel???) siis ma ei tea ...


U.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 15 Juul 2005, 11:03

Omast kogemusest, et mul 100 on mingi 3K pööret. Bensukulu on olnud normaalne, mitte et ma huligaan oleks, aga kord sai temaga käidud isegi Tartus :wink: ja siis ma teadlikult mõõtsin asja ja tulemuseks oli.. sinna normaalne sõit, tagasi natuke kiirustades 110 kuni möödasõitudel 140.. ja koju jõudes sain lõpptulemuseks 7,2.
Müra.. mul on näiteks rohkem kui Tiina autol. Ükspäev sai siin nats proovitud tema roolist kinni hoida just müra võrdluse eesmärgil. Tema autos sai normaalselt rääkida saja juures minul siiski müra nats häirib.. aga sinu 4,3K pööret räägib ise enda eest..
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 15 Juul 2005, 11:22

See on olnud just viimase aja tähelepanek , meil Tartlaste ringis , et tegelikult ongi Mini ju maanteeauto. Kõige parem kütusekulu on kiirusel 90km/h kui sõidad ka kiiremini jääb ikka kuhugi 5 kanti. Mikk ja teised kinnitasid sama. Müra ei ole üldsegi mitte tappev, kuuled kuidas mootorikene mõmiseb, rääkida saab kenasti. Mul endal oli ka esimene päris pikk sõit Pärnusse kokkutulekule, teadlikult jälgisin auto käitumist. Jäin väga rahule, rekka "tuulekotid" ei sega, arvasin , et panevad ikka veits õõtsuma aga ei miskit. Kiirendus on ka 4 käiguga väga hea , möödumised muretud. Roolikuulab endiselt väga hästi (nagu linnaski) ja kuna meie maanteed on enamus mõnusad siledad siis raputamisega ka mineid probleeme ei ole.

Hea tähelepanek oli veel see , et kui teele on tekkinud näiteks rööpad või siis tiba sulanud asfaldi jutid. Siis täna mini väiksusele saab väga rahulikult sõita neid eirates. Lihtsalt sõidad natukene kõrvalt ja auto ei saagi asfaldiseks.
Mina soovitan!
Kasutaja avatar
marti85
Postitusi: 68
Liitunud: 06 Juul 2004, 16:23
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas marti85 » 17 Juul 2005, 23:10

Kiirel sõidul käitub teel hästi, st ei õõtsu ei karda tuult jms. Vedrustus on jäik. Müra on kindalsti kõrgem kui tavapärastel sõiduautodel. Bentsukulu oleneb mootori tüübist ja sõidustiilist. Ilmselt ta sinna 5 ja 8 vahele jääb.
Mini on lihtsalt lahe auto ja temaga on teistsugune sõita kui tavaautoga. Mondeoga võrrelda teda ilmselt ei saa ,
Mondeo on kindlasti vaiksem, pehmem suurem jne jne. Aga mini on lahedam :D Kõige parem oleks variant 3. ära müü mondeot maha, ja osta mini kaa.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 19 Juul 2005, 01:04

Mina ei tea pööretest praegu midagi, sest tahhomeetrit Clubmanil ei ole s.t. mai pannud peale. Aga üllatuse osaliseks sain täna minagi. Spidomeeter minu autol on pärit '78 vms aasta Minilt. Mootor '85 vms aasta Metrolt. Nii et need kaks asja ei kommunikeeru omavahel ideaalselt. Lühidalt spidokas valetab. Aga mai teadnud kui palju ja kuhupoole. Ja täna näitas Tallinn-Tartu maanteel olev abivahend mulle normaalsena tundunud kruisimiskiirusel numbreid 105 kmh/h! Spidokas samal ajal 87 km/h.

Mnjah. Ma arvasin, et numbrid on enam-vähem õiged. Nii et legend elab edasi - Mini istub teel hoolimata kiirusest ja samuti säilib täiesti adekvaatne kiirendus kõikide numbrite juures. Pole ju mingi uus teadmine aga ikka põnev taas tõdeda.

Kas keegi on kuulnud: kui korrektne see õlletehase kiirusemõõtja seal Kose kandis üldse on?
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 19 Juul 2005, 09:08

See asi seal tundub olema adekvaatne, sest minu kasutuses olevate teiste suht uute autode puhul näitab ta üsnagi täpselt...
Vasta