VIN-kood

Kes? Mis? Kus?
Vasta
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

VIN-kood

Postitus Postitas Janno » 28 Sept 2012, 14:43

Kuna enda Mini VIN-koodiga "pisikesed" jamad siis mõtlesin,et teen sellekohase teema ka kõigile teistele lugemiseks, kel peaks tulevikus kokkupuudet olema või lihtsalt enese harimiseks lugemist.

Minu auto VIN-koodi probleem seisneb selles, et see on osaliselt loetamatu.
Rennis.JPG
Rennis.JPG (49.51 KiB) Vaadatud 25096 korda
Seetõttu mind ka esimaselt ülevaatluselt tagasi saadeti. Tegin siis vastavasisulise avalduse ARK tehnikaosakonnale uurimaks, mis võimalused mul auto arvelevõtmiseks siiski on. Spetsialist, olles üle vaadanud ostu-müügi dokumendid, pildid erinevatest kohtadest, kus Minil VIN-koodi veel esineb, otsustas, et arvele võtmiseks on vajalik margiesinduse kirjalikku kinnitust, et masin siiski õige on ja kuskil just sellist taga ei otsita. Eestis teatavasti ennast Mini-müüjaks tituleeriv UM jääb selles osas (meile kõigile mitte eriti suure üllatusena) väga hätta. Seda sai tunda ka ARK :lol: Tõdeti, et vana Mini osas tõstetakse käed üles.

Vahepeal vestlesin mitu korda ka endise omanikuga, kes polnud teadlik isegi sellest, et kus see VIN-kood asuda võiks. Ta lasi kõik tööd teha ühes autoremondi töökojas. Olles vestelnud töökoja inimestega arvas ta, et remondimees on seal veidi nahka teinud ning kellelegi midagi kõssamata peale detaili vahetust ise numbrid sisse üritanud pressida. Olgem ausad - kui keegi ka oleks tahtnud seal midagi võltsida siis nii kehvalt seda ikka ju ei teeks!

Lisaks proovisin õnne võttes kontakti järgmiste asutustega (osaliselt selleks, et lihtsalt seal töötavate inimeste kogemusi kuulda selles vallas): British Heritage Motor, Mini Cooper Register, Minispares, Minisport, Minimania ja mõned veel kelle nimi kohe pähe ei tule. Aga korralikku andmebaasi, kui sellist ei pidavat enam säilinud olema ja lootus vaja mineva paberi hankimise osas oli kustumas. Mõned teadsid küll rääkida, et uuematel ongi kapoti all lühem kood aga seda juttu nad keegi sertifikaadil ei väljasta.

Otsisin netiavarustest välja kõiksugu erinevad uuemad manualid, kus vähegi VIN-koodist juttu, et ehk on kuskile veel mõni peidetud aga ei kedagi. Sellest rennis olevast koodist pole mõne auto puhul juttugi. Väidetavalt peavad need numbrid uuematel mudelitel esialgselt olema graveeritud esi- ja tagaklaasile ning "birkal" mootoriruumis kaassõitja poolsel esitiiva sisemisel küljel. Viimane aga on kinnitatud vaid 2 neediga ning selle autentsus on küsitav.
Need on mul olemas aga ARK sõnul on see jutt inglaste jaoks. Meil kehtib seadus, et registreerimiseks vajalik on 17-kohaline kere sisse pressitud VIN-kood ja kõik!

Hakkasin vahepeal juba mõtlema, et kuhu riiki seda autot edasi müüa saaks. Kuhugi, kus need reeglid ei ole nii karmid. Saksamaale tagasi?

Loomulikult ei jätnud ma asja niisama. Surkisin asja erinevaid teidpidi ja erinevate inimeste kaudu. Tekkis uus lootusekiir - öeldi,et kui eelmine omanik on nõus kirjutama ametliku kirja, kus tõendab, et autol on õige VIN-kood, mootorit ei ole vahetatud jne siis sellest piisab. Täna hommikul siiski selgus, et ei piisa.

Praeguseks hetkeks on asi niikaugel, et politseisse on tehtud avaldus auto tehnilises passis oleva VIN-koodi uuesti kere külge pressimiseks. Politseil on otsuse vaidlustamiseks aega järgmise reedeni. Kui neil pretensioone pole, saab minu Mini järgmisel esmaspäeval korraliku selgelt loetava VIN-koodi ja sellekohase märke teh.passi. Selleks pean ma välja mõtlema koha, mis ei asuks mõnel tihedasti vahetataval detailil. Praegune esimene aknaalune plekk võib ikka vahetusse minna, kuna aknaalused nurgad teatavasti nõrgad kohad on. Siit ka üleskutse - kuhu võiks selle numbri pressida lasta?

Ja edaspidiseks teistele teadmiseks - kui plaanite vahetada detaili, millel VIN-kood speal siis pöörduga ARK`i ja nad pressivad selle koodi mujale sisse, et tulevikus ei tekiks probleeme.

Nüüd võtan nädala vabaks, et hoiad pidevalt pöidlaid peos ja varbaid ristis - saaks see Mini ometi juba registrisse! :roll:
Cooper Sport
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: VIN-kood

Postitus Postitas 90Deville » 28 Sept 2012, 17:58

Uksepostil umbes selles kohas kus turvavöö ülemine kinnitus on peaks hea koht kerenumbri jaoks olema, pole veel juhtunud et seda roostesena näinud oleks :D
Üksiku Riley Elfi klubi
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VIN-kood

Postitus Postitas Janno » 28 Sept 2012, 22:46

K**i kaljaks aga ma pean hiljemalt järgmine esmaspäev neile koha ette näitama :)
Ja sellise pleki, kuhu kahelt poolt seadme vastu saab panna.
Cooper Sport
saarlane
Postitusi: 61
Liitunud: 21 Juul 2012, 21:49

Re: VIN-kood

Postitus Postitas saarlane » 29 Sept 2012, 00:07

Mul on 2 1. generatsiooni Honda Civicut ja neil on ka VIN lühem kui 17 ühikut. Minuarus toli 13kohaline VIN. Aga ARKis poel selles tmingit teemat tehtud.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: VIN-kood

Postitus Postitas 90Deville » 29 Sept 2012, 08:31

Saarlane, seal on küsimus auto vanuses. 97-edasi tulid karmimad nöuded köikidele asjadele.
Vanuritel on see asi poole lihtsam, on mul endalgi mitu 5-6 kohalise vin-koodiga autot ja keegi ei kobisenud arvele vöttes.

Jannole, kui uksetihend eemale tömmata siis jääb selline plekiriba kuhu mölemale poole ligi saab sel uksepostil-ehk abiks. Kui piisavalt körgele panna siis ei tohiks rooste kah kimbutada.
Üksiku Riley Elfi klubi
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VIN-kood

Postitus Postitas Janno » 29 Sept 2012, 08:38

Eks mingid piirangud asukoha suhtes seab see seadeldis ise puhtalt füüsiliselt.
Cooper Sport
saarlane
Postitusi: 61
Liitunud: 21 Juul 2012, 21:49

Re: VIN-kood

Postitus Postitas saarlane » 29 Sept 2012, 11:25

Ahjah mul vanad jah....
Vasta