Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Kes? Mis? Kus?
MKD

Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas MKD » 31 Juul 2007, 22:25

Foorumit lugedes on jäänud mulje, nagu miniomanikud ei aksepteeriks uut mini, õigemini bmw mini. Kas hetkel on üldse siin foorumis/klubis mõni liige uue miniga või on kõik vanad ?

Mini on mulle alati meeldinud, nii vana, kui uus, kuid tahaks siiski soetada alguses uue mini ja võibolla hiljem vana, hobiautoks.
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 01 Aug 2007, 02:29

Vähemalt pole sa siin üksinda, see kes ostis ära E-riku masina, omab ka Uut MINI. Minul endal pole selle uue masina vastu midagi.


uus või vana pea asi, et see mini on.
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
Margus
Postitusi: 182
Liitunud: 05 Sept 2005, 15:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus » 01 Aug 2007, 09:40

Njah. Kui nüüd aus olla siis pole MINI-l ja Minil midagi ühist :D See foorum siin jah pigem klassikalise mini foorum. Küsimus on selles palju sul siin mõttekaaslasi on. Üks võimalus on teha uutele minidele foorumis oma teemaarendus nö alafoorum nagu on varia;turg;tegemised jne, kus te saate oma muresid ja rõõme jagada.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 01 Aug 2007, 10:05

mina jällegi leian, et ei ole mingit vajadust uut ja vana mini lahku lüüa, et uus nüüd omaette alateemadesse toppida.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 01 Aug 2007, 10:13

Üh jah kui keeruline küsimus.

IMM-il joonistus ka väga selgelt välja Mini omanike suhtumine BMW omanikke. Ütleme nii ,et ... pehmelt öeldes ei olnud see sõbralik.
Ühesõnaga ei pea Issigonise Mini inimesed MINI mitte miniks vaid BMW-ks.

Mina isiklikult ei pea seda autot ka väga millekski. Lihtsalt moodne masin. Tavaline. Ma ei ole kunagi uute autode klubidel mõtet näinud. Millest sa seal ikka räägid kui sa ise oma autol mitte midagi muuta ja remontida ei saa. Kui su masin on täiesti stock ja lubatud on kallata vaid aknapesu vedelikku. Seega võib ju teha foorumisse alateema aga millest seal rägitaks!?
Kasutaja avatar
Margus
Postitusi: 182
Liitunud: 05 Sept 2005, 15:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus » 01 Aug 2007, 11:20

Ühinen Kristjaniga.
Kurvaks teeb see, et mõned tavakodanikud ei tee MINIL ja sellel BMWl isegi vahet :D :shock:
MKD

Postitus Postitas MKD » 01 Aug 2007, 12:25

Selles suhtes, et mulle on alati mini meeldinud, kuid hetkel on käsil nö "esimese auto " valimine ning pilk on peatunud mini cooperil, uuel siis.
Soov on soetada uus auto esimeseks, sellepärast ka , vähemalt esialgu uus mini, kuigi plaanis oleks ka vana mini , hobiautoks. Sellepärast uuringi, et Eesti miniklubi aksepteeriks ka uut mini või oleksin siin vihatud oma bmw miniga :) .


Ma leian, et tegelikult vahet pole, kuna uus on küll BMW leiutis, kuid minilik omapära on siiani säilinud, ta on väike, samas sees on ruumi palju, välimus, mis paneb järgi vaatama ning lihtsalt stiilipomm.

Olen vaadanud midagi sellist (koos john cooper works kitiga) .

Pilt
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 01 Aug 2007, 16:43

Mina isiklikult kimaks uue MINIga E-N ringi, et siis R-P sõita klassikalise Miniga.
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas Miniklubi aksepteerib nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Janno » 16 Apr 2012, 14:57

Selgitan enda vaatevinklit selles vist lõputuna näivas saagas:

Õismäe eri osades elavad 2 täiesti tavalist perekonda, kes üksteist ei tunne, ega kunagi näinud ei ole. Kummaski peres on 1 poeglaps. Mõlemad poisid on saanud omale nimeks Martin! Milline vahva kokkusattumus - nagu Mini ja Mini! :D Aga vaat perekonnanimed ei ole samad. Oleks ju põhendamatu eeldada, et nad on seepärast samast perekonnast või suguvõsast, et neil on samasugune nimi. Ja kui neil oleks isegi samasugune perekonnanimi, isegi siis ei pruugi nad ikka veel sugulased olla, sest Eestis on teatud ees- ja perekonnanimede kooslused väga levinud. Kui me nüüd tuleme tagasi meie teemasse siis on olemas Rover Mini (millele on Minide tootmisaastate jooksul tehtud üle 100 erineva modifikatsiooni, mis osad teadupärast väljenduvad ka selle nimes) ja nn vaidlusalune BMW Mini. Kuna mõlemas sõnas on kasutatud sõna Mini, kas see siis annab õiguse öelda, et need autod on samasugused või üks on teise järglane? Kuidas saab BMW olla Roveri järglane? Võtsin paberi ja proovisin kirja panna nende kahe auto ühiseid jooni mis ei oleks ühised ükskõik millise teise väikese linnaautoga. Ei suutnudki leida, midagi muud, kui ikka seesama "eesnimi". Kõik need linnaautod on väikesed, enamasti säästlikud, armsad ja hea kujutlusvõime juures meenutavad kuidagi veidi klassikalist Mini :lol:

Kui Jaaguar otsustaks ühel päeval, et teeb järje Trabant`ile siis kas see olekski kohe automaatselt kuulsa eellase järglane ja me võiksime need samasse patta panna?

Tahan öelda, et minu jaoks on nn uue Mini turule toomine ja sealjuures Mini nime kasutamine lihtsalt 1 reklaamitrikk. Mini on nimi, mis tekitab hea emotsiooni ja minu arvates soovis BMW seda ära kasutada. Seejuures võtan ma nende turundajate ees mütsi maha - kaval trikk! Aga minule, kui klassikalise Mini omanikule on see veidi vastukarva. Varem osad inimesed, kes teavad, et mul on see väike Mr.Bean`i auto, näitasid mulle, et näe - sul ka selline. Ja nii ma siis seletasin järjekindlalt... seni pole kellelgi sellest arusaamisega probleeme või vastuväiteid olnud.

Mul ei ole mitte kui midagi selle järjekordse pisikese linnaauto vastu. Ma lihtsalt ei jaga seisukohta (ega ka istekohta), et see on klassikalise Mini järglane.
Aga nagu ma ka kõigepealt ütlesin - see on vaid minu vaatenurk ja kindlasti ei pretendeeri ma 100% tõele.

Aru ma ei saa,et kui BMW Mini ja muud BMW mudelid ühes kohas teeninduses käivad, kuidas nad siis ühte foorumisse ära ei mahu?!Meid ei osata ju UM`is kuidagi aidata.

We wanted the first impression when you walk up to the car to be "it could only be a Mini" Frank Stephenson
Minul BMW Miniga igatahes sellist emotsiooni ei teki! :bounce:
Cooper Sport
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas ares » 16 Apr 2012, 21:30

Janno poolt päris hea jutt :)
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 414
Liitunud: 23 Aug 2009, 23:15
Asukoht: Tallinn

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Oliver » 16 Apr 2012, 22:27

kyllika kirjutas:Vabandust, aga siin mingi alafoorumina ei näe mõtete olla. Siinsed juhtfiguurid suhtuvad nii halvustavalt meie Minidesse, et nendega ei näe küll sõbraliku koostöö võimalust, kui sulle juba esimeses kirjas kirjutatakse, kas sa oled ikka õige mini, mis küsimus see on, ma ei saanud üldse pihta, mis toimub, tulin heauskselt, aga nüüd nii palju pettumusi. Las keevitavad oma vanu uunikume garaaži pimeduses ja tunnevad rõõmu, kui mõni suudab ka välja roomata. Mina naudin oma Minit aastaringi sõites )
Päikest!
Kahjuks sellise suhtumise osaliseks saavad nii öelda eksinud!

Siia foorumisse on varemgi nii öelda ära eksinud BMW Minilisi, ning kuidas on ta vastu võetud. Väga vastikult! Kahjuks suhtumine nii öelda ära eksinutesse on ebameeldiv ja seda väga erinevate kasutajate poolest. Selline mite salliv suhtumine on minu arust väga nõme, sest tegemist on ikkagi inimestega aga järeldusi tehakse auto järgi. Väga silmakirjalik ja kahepalgeline!
Huvitav kui mõni sponsor leida aga temal uus mini ja tuleb siia fooorumisse ja saab sellise vastuvõtu osaliseks. Vaevalt, et ta siis sponsoreerib ja midagi kuulda tahab miniklubist!

Autod on väliselt väga erinevad, samamoodi nagu ema ja tütar. Ühele üks teisele teine, mõnele mõlemad, mõnele kumbki. Kas siis see inimene on siis põlatu? Siinses foorumis saab sellest inimesest kohe põlatu, kui tal pole klassikalist mini ja julges midagi küsida. Koheselt hakatakse nagu hundid lamba kallal purema ja ehmatatakse nii öelda eksinu ära. Huvitav kas sedasi käitutakse ka oma töö juures olevate klientidega, kui klient on sattunud valesse kohta?

TopGearis oli kord inglaste ja saklaste vaheline sõit, mõlemal oli uus Mini. Clarkson ütles, et see on inglaste auto, saklased näe made in bmw. Mõlemal õigus, see et inglise auto tööstus omadega läbi ja et uus omanik on sakslane on tänapäeva kapitalism. Sama nagu olla tolerantne muutuste suhtus, et siin elavad mustad, gayd, vähemuslased jne. Aga siinses foorumis käitutakse nagu klu klux klani liikmed, et on ainult üks rass ja see on valge (klassikaline mini), ülejäänud värviliste (bmw minid) koht on põleval ristil. Kui inimestel selline suhtumine siis sellise klubi liige ei taha olla küll ükski uus liige ja endalgi tekib küsimusi.

Ning mis on klassikaline mini. Kas auto välimus? Clubmani esiots on hullem kui uue mini esiots aga taguots on klassikaline. Pick up ja van esiots klassikaline ja tagumine ots ühel kast ja teisel saia auto, moke tavaline lahtine auto nagu iga teine, elf ei ole välimuselt küll mini, pigem mini rolls royce väike variant. Kas kere (esiots-taguots) on see mis teeb klassikalisest mini klassikalise? Sest jupid ei ole ju kõik originaalid ja klassikaliste minide omad; kellel teab mis autotööstuse voolikud, tuled, mõnel japside mootorid jne. Nii, et kas klassikaline mini on siis vaid aasta arvus kinni 1959 - 2000? Sest näiteks kui bmw otsustaks teha täpse koopia klassikalisest minist aga hetke olukordadele nõutavate punktidega kooskõlas ehk siis turvpadjad, abs, ees-küljelt turvapunktid jne on olemas siis kas ta ei ole klasskaline mini? Sest praeguse klassikalise miniga korralik mats panna võrdub suhteliselt kabelimatsuga aga praegustele nõutele vastav uus klassikaline mini oleks tõenäosus kabelist pääseda kindlasti parem. Aga kas ta siis ikkagi on klassikaline mini või on ta lihtsalt järjekordne pisikene linnaauto?
Italy Kuller :twisted:
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas ares » 17 Apr 2012, 01:21

Oliver kas sa oled vahel mõelnud, miks oled sina alatasa ainukene, kes loeb teiste postitusest mingisugust varjatud infot välja ja on sellest siis väga valjult häiritud?

Kas sa näed siin kedagi teist alustamas veelkord ühte mõtetut vaidlust?

Mulle ei ole seda jama vaja jälle lugeda ja ma arvan ,et nii mõnigi juba nõustub minuga.

PS. Janno sa ei aita kuidagi kaasa kirjutades pikki selgitavaid tekste mida keegi kunagi sellise detailsusega ei loe nagu sina selle kirjutasid. Olles moderaator on ootus pigem see ,et sa kustutad sellist läbu, mis just siia foorumisse tekkis.

Oliver tegi kenasti polli BMW teema kohta ja kõigil on rahus võimalus arvamust avaldada, ehk usaldage kollektiivset kainust.

Ares
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Janno » 17 Apr 2012, 07:22

Ares: kui süüdistused tulevad otse minule, mitte üldiselt Miniklubi suunas siis pean vajalikuks vastata, põhjendada, selgitada. Sa ei peagi lugema :) Mõned siiski loevad.

Oliver: meeldetuletuseks sulle punkt Miniklubi põhikirjast, mille sa ise oled allkirjastanud:

Ühingu eesmärkideks on:
• Vanade inglise autode, eelkõige klassikalise Mini mudeli säilitamine ja propageerimine


Sellega on vastatud kõik sinu küsimused, et kuidas me klassikalist Mini defineerime.

Ja katsu ükskord aru saada, et mina ei ole Miniklubi! Miniklubil ei ole mingit diktaatorlikku juhtimist. Meil on selleks juhatuse - ja üldkoosolekud. Mina võin oma arvamust avaldada samamoodi, kui iga teine inimene siin. Ja kui sulle minu mõtted vastukarva on siis ei tähenda see seda, et siin poriga loopima võid hakata.
Cooper Sport
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas Janno » 17 Apr 2012, 09:27

Tere,

Olen Aresega täiesti nõus :) See kirjavahetus siin on hullumaja :doh:

Kuna Oliver "viskas" mulle oma tekstiga "kopa" nii ette, siis mõtlesin, et kirjutan ka siia! Palun ära mängi lolli ja ära kirjuta siia selliseid asju, mis pole tõesed ja mis võivad kegadi ärritada!
Ole mees! Mehed on viiskad!

ilusat kevadet :)

Laura
Cooper Sport
ksenia
Postitusi: 51
Liitunud: 10 Okt 2011, 06:56
Asukoht: Tallinn

Re: Kas Miniklubilised aksepteerivad nö "uut Mini" ?

Postitus Postitas ksenia » 17 Apr 2012, 09:38

Mitte ainult sinul, Laura


Ksenia
Vasta