Sügistalgud 2018 22-23 september Harmis. (Info 1. Postis)

eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Sügistalgud 2018 22-23 september Harmis. (Info 1. Postis

Postitus Postitas eino » 11 Sept 2018, 21:44

Kahjuks Eino läheb homme soome tööle ja tagasi alles 26.09
Aga töist nädalavahetust Teile, proovin järgmine aasta aktiivsem olla :)
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Sügistalgud 2018 22-23 september Harmis. (Info 1. Postis

Postitus Postitas Janno » 17 Sept 2018, 08:17

Plaan on tore ja tuleks hea meelega aga olen selleks nädalavahetuseks siiski põhjanaabrite juurde komandeeritud.
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Sügistalgud 2018 22-23 september Harmis. (Info 1. Postis

Postitus Postitas Margo » 19 Sept 2018, 11:56

Laupäev varsti käes, paneme viimased detailid paika?

Kui alustame juba 10 koolis, siis mina pakuks, et koguneme 9-ks Peetri selveri parklasse. Google mapsi järgi on sinna veidi üle 40 km, aga me ei pea ju kihutama ja võime ka veidi varem kohal olla.
Vaatan garaazhis ringi, ehk õnnestub pintsel, rull, teleskoopvarras või kõik need leida. Nädalavahetusel leidsin maalt 9 3 liitrist purki. Vajavad küll seimise tolmust üle pesemist, aga seda saab ehk ka kohapeal teha.
Kuidas talgusupiga teeme? Ostame kraami kiirelt laupäeva hommikul Peetri selverist? Või kui kellelgi hea talgusupi retsept ning teab mida ja kui palju sisse käib, siis ostab varem ära ja jagama kulud seltskonna peale?
Võtikmetsa saunamaja kõlab hästi. Mina jääks hea meelega ka ööseks. Kui palju ööbimishuvilisi on?
Kasutaja avatar
mayfair
Postitusi: 104
Liitunud: 13 Aug 2015, 20:54

Re: Sügistalgud 2018 22-23 september Harmis. (Info 1. Postis

Postitus Postitas mayfair » 21 Sept 2018, 14:30

Madis tuleb otse Harmi. Üksi paraku. Oma rulli ja pintsliga. Ööbima ei jää seekord :wink:
C´mon join the joyride
Kasutaja avatar
mayfair
Postitusi: 104
Liitunud: 13 Aug 2015, 20:54

Re: Sügistalgud 2018 22-23 september Harmis. (Info 1. Postis

Postitus Postitas mayfair » 22 Sept 2018, 08:14

Töökaaslane teavitas, et ta on "ootamatult" haigeks jäänud, pean asendama, mistõttu jääb minul sõit Harmi katki ja pean suuna hoopis Peipsi äärde võtma. :doh: Vabandan korraldajate ees
C´mon join the joyride
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Sügistalgud 2018 22-23 september Harmis. (Info 1. Postis

Postitus Postitas Margo » 26 Sept 2018, 19:15

Miniklubi sügistalgud 2018

Selleaastase talgukoha pakkusid välja Marrti ja Kristi ning plaan oli hea. Kahjuks ei paistnud kuupäev paljudele sobivat ja nii andis osalemissoovist teada 6 ekipaaži.

Kuna Martti ja Madis pidid tulema otse Harmi ning minu ülesandeks jäi Tallinnast startijate kogumine ja Harmi juhatamine, otsustasin seekord olla tubli ja jõuda kohale esimesena. Seega laupäevane äratus oli vara ja vaatamata „mõnusale“ vihmasele ning külmale ilmale – südaööl oli veel üle 20 kraadi, hommikul vaevu 13, jõudsin Peetri Selveri parklasse u kolmveerand üheksa. Parklas sobivat kohta otsides olin endaga rahul – ühtegi Mini ei paistnud – jõudsingi esimesena. Kuid see rahulolu ei kestnud kaua, eemalt lähenes juba Eero, kes oli oma saateauto veidi eemale parkinud ning kui ümber keerasin, parkisid Mini järele Henn ja Tiina oma Biniga, mida olin parklasse sõites juba näinud. Nohjah, vähemalt ei jäänud ma hiljaks :)
Pilt

Startimise ajaks selgitasime välja, et Ksenia ja Toomas kahjuks tulla ei saa. Nii asusime Mini, Bini ja Mitsubishiga Harmi poole teele. Parklast välja sõites jäi silma selline lahe Minile sobilik majake :)
Pilt

Kuna vahemaa ei olnud pikk, siis sõit oli lühike. Õnneks oli Google mapsist vaadatud kruusatee musta katte saanud ja koolimajani saime kenasti. Veel enne parkimiskoha otsimist tegin väikese pildi:
Pilt

Ei tahtnud teed kinni parkida, seega paigutasime oma masinad koolimaja otsa, kus, nagu hiljem selgus, ühe talgulise auto juba seisis ja veidi hiljem liitus Martti, kes oli lisaks saateautole õnneks ka Mini kaasa võtnud:
Pilt

Kui olime autodest välja saanud, kohtusime eelmainitud talgulise Annelyga, kes oli meie talgupäeva korraldaja. Esimene tutvumisring tehtud, liitusid Martti ja Kristi ning uus kohalik talguline ja tutvustusring jätkus. Esmamuljed vahetatud, asusime tegutsema. Kogutud ja kaasavõetud mahlapurgid viisime kööki pessu ja Marrti seadis oma õunamahlatehnika valmis:
Pilt

ja suunduti kooli õunapuuaeda mahlakraami koguma. Õnneks oli koolil käruga aiatraktor, millesse enamiku õuntest kogusime, aga mitmed ämbrid sai lisaks toodud:
Pilt

Vanaema õunapuu otsas :)
Pilt

Kuna vahepeal oli talgulisi lisandunud, siis kasutusse läks juurde toodud mahlapress, mis andis tööprotsessile hea hoo – purustaja suutis täpselt kahele pressile manti ette toota ja ükski seade ei pidanud jõude ootama. Nii et tegemist jagus pea kõigile.
Pilt

Pilt

Pilt

Ja mis seal salata, värske mahl maitses hää :)
Pilt

Pressitud mahl läks kohe pottidega kööki kuumutamisele ja villimisele – võib öelda, et protsess oli vägagi optimeeritud :)
Pilt

Pilt

Selgunud oli, et ka Madis ei jõua kahjuks talgutele, nii oli meil kohal vaid kaks Mini. Kui õunu enam puude otsast ilma liigse turnimiseta kätte ei saanud ja õunu purustaja jaoks jagus:
Pilt

Pilt

Pilt

asusime plaanitud seina värvima. Henn puhastas kõigepealt lae ja parandas käepäraste vahenditega seinas laiutanud augu:
Pilt

Kooli varudest õnnestus leida sarnane värv, sest peale seintelt kaduvate kriimude oli peaaegu võimatu eristada, kus oli vana ja kus uus värv. Kuna me kõik olime varunud värvimise vahendeid, läks töö kiirelt:
Pilt

Vahepeal tuli ikkagi paus teha, kuna talgusupp koos kohaliku värskelt küpsetatud leivaga ootas. Kuid enne sööma asumist lõpetasime mahla pressimise ja ühe seina värvimise, et tööd mitte päris pooleli jätta.
Pilt

Supp oli hea ning leib väga maitsev. Kõht täis, jätkasime oma toimetustega. Kes õunamahlatehnika pesemise, kes värvimisega:
Pilt

Kuna suve viimasel päeval kipub päike juba veidi madalamalt käima, mahutasime töö vahepeale kiire autode pildistamise. Ikkagi suur ja väikesed koos :)
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Väike (P)Äike otsustas, et tema tahab ka tähelepanu ja nõudis liig-kiiresti-tühjeneva-akuga-mitte-käivitudes, et teda tuleb fotosessioonile lükata :) Etteruttavalt võin öelda, et kõik järgmised selle päeva pikemad sõidud algasid Väikese (P)Äikese käima lükkamisega. Kuid ma saan tast aru, aetakse teine märja ja külma ilmaga üritusele, aga keegi temast välja ei tee :D
Kõige selle toreda kõrval oli aeg kiirelt tõtanud ja kuna plaanitud tööd hakkasid lõppema, koristasime veel värvitud koridori ära,
Pilt

puhastasime ja pakkisime töövahendid ning läksime mõisakooli endaga tutvuma. Ma kiikasin korraks uhkesse spordisaali:
Pilt

Väljast lihtne mõisakooli hoone peitis aga põnevat siselahendust ja klasside paigutust. Rääkimata sellest, et iga klass oli omanäoline. Kahju kohe, et nii ilusas koolimajas sedavõrd vähe õpilasi käib.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Huvitav ekskursioon seljataga, jäi veel vaid viimane fotosessioon ja teiste talgulistega hüvasti jätta, et Võtikmetsa sauna sõita:
Pilt

Pilt

Olin küll järgi uurinud umbkaudse suuna, aga ei kujutanud ettegi, et Martti järgi sõites see nii lühikeseks osutub - veidi üle 3 kilomeetri :) Sellele lühikesele teeotsale jäi üks ilus kivihoone, eks seda tuleb millalgi hiljem lähemalt tudeerida:
Pilt

Võtikmetsa oli ilus. Kuigi algul soovisime oma autod parkida külaliste parklasse, siis perenaine lubas väiksemad autod otse sauna kõrvale ja mis seal salata, nad sobisid täitsa kenasti sinna :)
Pilt

Pilt

Pilt

Välja teenitud puhkus algas perenaise tehtud huvitava tuuri, mille käigus tutvusime pererahva hobi – murutraktori krossi ja nende masinatega, vaatasime üle suurema ööbimismaja ning uudistasime pehmekarvalisi jäneseid. Teistel ehk jäi nende mark meelde, mul millegipärast kummitab meeles Robi :)
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Nii nagu ülejäänud kompleks, oli ka saunamaja väga mõnus ja hubane.
Pilt

Pilt

Rääkisime päevast, Minidest ja muudel teemadel ning einestasime kaasa võetud eelroogi. Varsti tegi Martti tuulega võideldes grillile tule alla ja mingi aeg saabusid grillilt maitsvad kaasavõetud saadused. Vahepeal tegin veel mõned pildid loojuva päikese valguses.
Pilt

Pilt

Kõht head ja paremat täis, nautisime sauna mõnusid ning peagi oligi aeg lahkuda. Sellest oli muidugi väga kahju, sest saunas oleks tahtnud veelgi käia ja ööbimisvõimalus jäi seekord kasutamata.
Pilt

Minilisi ei olnud talgul küll palju, kuid kohale jõudnutega saime plaanitud asjad tehtud. Kuid nagu ma aru sain, siis rohkemate osalejatega poleks töö puudust tulnud, kõigile oleks midagi jagunud :)

Kokkuvõttes oli väga tore ja tegus päev heas seltskonnas. Villitud sai üle 170 liitri õunamahla, millest enamus jääb koolile talvevarudeks ning osa läheb sel nädalavahetusel Mihkli laadal kooli rahastamiseks müüki. Nii et kellel laupäevaks plaanid tegemata, siis võite Miniga Harmi, Mihkli laadale sõita :)
https://www.facebook.com/events/626413334418823/
Martty
Postitusi: 250
Liitunud: 04 Veebr 2012, 17:59

Re: Sügistalgud 2018 22-23 september Harmis. (Info 1. Postis

Postitus Postitas Martty » 30 Sept 2018, 23:07

Väga ilus kokkuvõte.

Mingi lühema versiooni asjast võiks kodulehele ka ülesse panna.?
Vtec tahab....
Vasta