Miniklubi lipu kavandite hääletus

Miniklubi lipu kavand

Variant 1
6
32%
Variant 2
3
16%
Variant 3
10
53%
 
Hääli kokku: 19
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas 90Deville » 17 Nov 2010, 19:35

3 all vasakul siis. Ehk saab see tragikoomiline liputsirkus löpuks läbigi...... :D
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
andreas
Postitusi: 408
Liitunud: 28 Nov 2009, 13:37
Asukoht: tallinn

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas andreas » 18 Nov 2010, 11:28

1. versioon meenutab lihtinimesele esimesena Aston Martinit. Kui ta vähegi midagi autondusest teab. Mittekunagi MINIT.
Seetõttu osutub ka minu väljavalituks kolmanda versiooni vasak alumine.

a.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas mikk » 16 Dets 2010, 17:53

Mõned tähelepanekud.

SMV motiiv on hea selge mõte. Olgu ta siis vertikaalne, diagonaalne või kasvõi ümmargune. Otseselt rahvuslipu kasutamist koos mistahes täiendustega tuleks vältida. Mõjub nagu mõne riigiasutuse lipp. SMV võib alati klubilipu kõrvale vardasse tõmmata kui see paslik tundub. Arvestades, et 99% klubi sõitudest toimub niiehknaa Eestis pole seda ilmselt vajagi.

Auto pilt lipul on kuidagi ... kohmakas. Lipp on ikkagi ideoloogiline sümbol ja seal võiks midagi abstraktsemat peal olla. Muidu mõjub see veidi lapsikult. Mitte et see viimane omadus kuidagi halb oleks. Kokkuvõttes ei ole see autoga variant lihtsalt veenev.

Selles mõttes on Mini logo lipul päris hea lahendus. Eriti meeldib mulle see leid esimese lipu peal. Selle aluseks on esimese Cooperi (Austin Cooper MK1) kapotilogo. Tavapärasest pikem teksti lahter võimaldab klubi nime terviklikult logo sisse paigutada ja jääb ära sobiva koha otsimine sellele.

Repliigina Andreasele: sarnasusi Aston Martini logoga võib leida ilmselt ka paljude teiste automarkide kapottidelt. Või siis vastupidi. Stilistika on oma aja märk ja mitmedki sportautod leidsid mingil ajal kujundlikke seoseid kiiruse ja sirutatud tiibade vahel. Vaata kasvõi uue MINI logot, kuigi võrreldes klassikalise märgiga on seal kõvasti tiibu kärbitud (sic!). Muuseas ei maksaks seda viimast arusaadavatel põhjustel meie klubi lipu peal küll kasutada. Suurem jagu praegustest lipukavanditest paraku on just MINI logoga kaunistatud.

Aston Martin logo
Austin Cooper MK1 logo
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas Janno » 20 Mär 2011, 19:49

Äkki teeks hoopis sellised? http://www.fotomeene.ee/et/koik-fotokin ... .tpl&pop=0

Hind on ainult päris kirves...
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas Jaan » 21 Mär 2011, 10:20

Hei!

Mina hääletasin kindlalt varjandi 2 poolt, ühtib kõige rohkem minu maitsega, ainult et logo võiks olla ikka klaasikalise mini oma. Minu puhul tulevad esimese ja kolmandatega kohe meelde ühe käega sõjaveteranid ja marurahvuslus segatuna jalgpallihaiglaga, millest Kivirähk võiks midagi vürtsikat kokku keerata ...

Vabandan kui kedagi solvasin, aga mina näen neid niiviisi. Minu jaoks on teine kõige selgepiirilisem ja konkreetsem. 2. nähes on kohe kaugelt selge millega tegu ja ei ole ohtu ka et millegagi segamini saaks teda ajada, esimese ja kolmandatega paistab kaugelt kohe see millega ma neid juba eelmises lõigus kirjeldasin ja mõjule pääsevad pigem pelutavad tundmused ning assotsatsioonid millest tahaks eelkõige distanseeruda kui samastuda.

Jaan
Otsin juppe Iž-350 194...a, 521 7344
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas Jaan » 21 Mär 2011, 10:56

Mul ei saanud esimesest korrast küllalt.

Võtame näiteks selle kolmanda varjandi, ÄRGE TEHKE SUUREKS SEDA ALL OLEVAT LINKI, et vaadelda neid kolmandaid detailselt, sest selline kribu nagu ta on ekraanil praegu, hakkab ta silma ka kõigepealt sellele kes iganes teda kaugelt näeb. Lipp oma olemuselt on ju märk mis peab hakkama kaugelt silma ja nii et teda millegagi segamini ei ajaks, kolmandal on ju mitu lippu sellist, et kui kirja lugeda ei näe tuleb esimesena meelde jalgpallihaigla ja kojamees, mina ei taha, et meie lippu seostatakse millegi muuga kui miniklubi. Ülejäänud selles kolmandas on ka lihtsalt riigilipud rohkete detailidega, mis kaugelt vaadates ei näe üldse hea ...

Teist saab veel ajajooksul ju ka nn tuunida, ei pea olema sinise ja valge kombinatsioon, vabalt võib olla ka roheline ja valge või mis iganes kombinatsiooni kellegi auto on, jube laheda kirju rea saaks lippe kui niivisi kuskil ringi sõita.

Ei tahaks esimest ja kolmandat nii väga materdada ega ka teist mõtetult üle kiita, aga seda lipu värki me teeme ju endale ja pikaks ajaks ning selle järgi hakatakse meid teadma ja tundma. Varjant kaks on lihtsalt kõige paindlikum edasise disaini suhtes ja lipp omandab juba uue ja värske näo kui teha uus värvikobminatsioon, saame edaspidi teha ka nn aastapäeva lippe nii, et kiri jääb samaks ja muutuksid vaid värvid nii jääks lipp igast asendist ära tuntav ükskõik millal vaadata.

Mõtlemiseks ainet küll ja veel!
Otsin juppe Iž-350 194...a, 521 7344
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas Janno » 17 Aug 2011, 13:16

Jaan kirjutas:Hei!

Mina hääletasin kindlalt varjandi 2 poolt, ühtib kõige rohkem minu maitsega, ainult et logo võiks olla ikka klaasikalise mini oma. Minu puhul tulevad esimese ja kolmandatega kohe meelde ühe käega sõjaveteranid ja marurahvuslus segatuna jalgpallihaiglaga, millest Kivirähk võiks midagi vürtsikat kokku keerata ...

Jaan
Tulles tagasi lipu juurde - mulle sümpatiseerib ikkagi lihtne ja konkreetne lahendus, kus peal oleks vaid klasssikalise Mini logo ja sinna peale kirjutatud Eesti Miniklubi. Taust võiks olla neutraalne (hele, äkki isegi päris valge?) ja märk siis midagi sellist nagu kolmandatel kavanditel ehk hallikas ja varjundiga nagu see, kus lõvid peal.

Minu arvates ei ole eriti hea kasutada Eesti lipu värve. Lõviosa üritusi, kus seda lehvitada on siiski Eestis ja siin ei ole vaja kellelegi selgitada/tõestada, et oleme Eestist :oops:
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 414
Liitunud: 23 Aug 2009, 23:15
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas Oliver » 17 Aug 2011, 13:50

Aga tee siis oma variant ära lõppude lõpuks!
Keegi ei keela tegemist, kas siis Eesti lipuga või mingi muu logoga.
Italy Kuller :twisted:
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas ares » 17 Aug 2011, 16:28

Nüüd kujuta ette ,et sa lähed IMM-le :) poleks ju paha kui sini-must-valge lehviks :) aga jah õrn teema.
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas Janno » 17 Aug 2011, 16:39

Mina lipuga ei tegele.Avaldan vaid arvamust, kuna jutuks tulnud.
Cooper Sport
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas 90Deville » 17 Aug 2011, 16:53

Keegi ei keela IMM'il siduda selle klubilipu alla väiksem sinimustvalge ju?
Tänaval oma autole kolmkümmend sinimustvalget külge toppinud indiviidile vaatan ntx mina kui kolmandale eestile, millega ma miskit tegemist teha ei tahaks...seega pole neid lipuvärve kramplikult mötet riigistada nagu.
Lipu kujunduse möttes olen Jannoga suht ühte meelt.
Üksiku Riley Elfi klubi
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas eino » 17 Aug 2011, 17:29

Olgugi olen andnud hääle kolmanda kavandi poolt kuid meeldib teine varjant. Ainult sellel teisel võiks olla ikkagi lipu põhi valge või siis ikkagi kui see kodulehe põhi jääb siis kasutada neid värvi toone.
Aga kuna enamus ja tundub et ega meil selliseid aktiivseid osalejaid/tegutsejaid rohkem pole kui see 12-18 siis võiks võtta pakkumise, raha kokku korjata ja ära teha. Sest kaua siis sellega eietada ja mõnedel närvidel käija.
Muidu tundub et pole need päevad kaugel kui iga miniline käib oma kavandiga lipp seljas :lol:

eino :bounce:
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 414
Liitunud: 23 Aug 2009, 23:15
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas Oliver » 18 Aug 2011, 08:50

Mina lasin teha Eesti Miniklubile ametliku lipu. Seal puudub igasugune minu arvamus üldse!

Taust võiks hele,valge olla siis märk selline ja selline jne jne... Kelle arvamus see on, kas selle kes need variandid välja mõtles või siis selle konkreetse inimese arvamuse nägemus, kuidas peab üks lipp välja nägema?
Hetkel on ikka nii, et tehti valikud, valiti välja aga nüüd juba mina arvan, et see peaks nii olema selle kujundusel ja see hoopis nii.
Need 3 varianti on ju kellegi poolt tehtud! Aga oma arvamuse peale surumine käib jätkuvalt edasi, et milline peab üks asi olema.
See sama, et ühele meeldib üks maal ja teisel eteine, kolmandale mitt eüksi vaid hoopis neljas. Nii palju kui on erinevaid inimesi on ka erinevad nägemused. Seega see lipp, et see peab olema nii või naa on kellegi isiklik tahtmine ja arvamuse peale surumine.
Aga hetkel ongi seal ju mida Eino ütles, et osad on oma kavandid teinud, teised siis miksivad segavad neist kokku oma kavandeid/nägemusi/arvamusi ja ütlevad, et see sobib mulle ja nii ongi ainuõige.
Italy Kuller :twisted:
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas Janno » 18 Aug 2011, 08:56

Mina ei ole näinud/kuulnud ühtegi arvamust või kommentaari, mis väidaks, et see või teine on ainuõige. Aga praegu tundub, et päris paljudele on meeltmööda 1 sarnane variant, kus taust on neutraalne ja keskel on klassikalise Mini märk, mille sisse kirjutatud Eesti Miniklubi.
Cooper Sport
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: Miniklubi lipu kavandite hääletus

Postitus Postitas eero » 06 Sept 2011, 11:21

Ma nüüd andsin (muutsin?) ka oma hääle 2 variandi kasuks (NB: kolmandast ei saa nagu väga sotti, seal ju mitmed variandid).

Ka olen Indrekuga nõus, et Eesti lipu imiteerimine ei ole üldse vajalik. Esimene variant läheks ka, pole nii konkreetselt Eesti lipp, teine on selles osas etem. Aga muus osas olen Jannoga nõus, et lihtne joon on hea. Sellest ka toetus teisele variandile. Aga on mulgi oma täiendusettepanekud. Värvigammas võiks aga seal teha muudatuse ja tuua sisse must ja sinine ehk nõksu erksamaks - nõnda oleks tagasihoidlikult sisse toodud rahvuslik tunnus, mida teistel lipu trikoloor esindab. Ja Mini embleem võiks olla siiski klassikalise Mini oma, aga jah, milline siis neist?

Muidugi on igaühel oma arvamus ja eelistus. Aga nõks on siin selles, et tuleks leida lahendus, mis kedagi ei häiriks, oleks piisavalt neutraalne. Ideaalset, mida kõik armastaksid, ei olegi võimalik saavutada. Kahjuks aga lippu, mis Oliveril suvepäevadel kaasas oli, ma oma autole küljes ette ei kujuta. Samas, ega ma üldse väga meelega ei kleebiks/riputaks oma autole väga midagi külge, ei ole ju sõja aeg :smoke:

Kuna demokraatia on tegelikult kari lolle, siis teeks parem nii, et saame MTÜga maha, siis juhatus valib ka lipu. Kel väga suur soov oma lipukavandit läbi suruda - kandideerigu juhatusse!
with a mini (in pieces!)
Vasta