Istmed

Õpetused kuidas teha peedist pesumasinale trumlit!
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Istmed

Postitus Postitas E-riik » 23 Apr 2006, 15:47

Nu nii nu nii :)

et siis, juttu seekord ise tegemisest ja õmblustööst. nimelt otsustasin käed õmblemiseks valgeks teha ja võtsin ette ise istemete (kunst)nahatamise.
õmbluste tepingu tegin sõbranna Riina Põldroosi ateljees (ta on meil nimelt respektaabel moelooja ja ajakirja Stiil moetoimetaja). seal oli selline tore masin, mis lisaks all olevale edasi vedajale ka nõelaga sama asja tegi.

tulemusi võite korralikult kaeda paari kuu pärast, kui mul masin valma on. seniks aga paar pilti kodus seisvatest istmetest. siis ka pikem jutustus auto ehitamisest.

Pilt

Pilt
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 23 Apr 2006, 17:13

Said inspiratisooni ilmelt sellest masinast mis Tallinna BMWs seisab!?

Aga e väga kaunid! Oli ka raske tegemine, ja kaua aega võttis?
Olen ise ka mõelnud endale täisnahad ehk teha. Katted suhteliselt kulunud ja nukrad juba.

Mis värvi auto tuleb?
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 24 Apr 2006, 00:06

inspiratsiooni sain ma austin powersi shaguarilt (loe: jaaguar)
Kulutus oli 450 eek kunst nahk (noor tehnik) ja 50 eek niit
aega võttis umbes 6 õhtut pikka nokitsemist. lihtsaks ma seda tegemist just ei nimetaks, kõik kondid on aga terved, seega konti ei murdnud :D
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 24 Apr 2006, 10:36

Lihtsaks sellist tegevust nimetada küll tõesti ei saa. Lõputu mõõtmine ja nokitsemine....ma tegin oma Minile kunagi kogu salongi aga kombineerisin kunstnaha ja mööblisameti......Sinu istmed näevad igal juhul kenad ja orginaalsed välja :)
Kasutaja avatar
Margus
Postitusi: 182
Liitunud: 05 Sept 2005, 15:58
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margus » 24 Apr 2006, 10:56

Väga ilusad istmed pean mainima :D .
Ma kujutan juba ette, milline "pärl" sellest autost tuleb... :P
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 24 Apr 2006, 16:34

Aga on selleks vaja mingit spets õmblusmassinat!?

Saab neid ehk kuskilt laenutada!? :roll:
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 24 Apr 2006, 17:39

erik, sa oled ikka hull :) istmed on tõesti kenad, ainus asi, mis mulle pähe ei mahu on see, et sa tegid need ise nomaeiteanoh :) kas on üldse midagi, millega sa hakkama ei saa?

P.S minu mootori võiks maha tõsta 20.05 ja tegemisse anda, mis sa sellest arvad?
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 24 Apr 2006, 17:58

tänan tänan :)

ja ma arvan, et see 20nenda variant on ok. ma olen seda mootorit puhastades temaga juba üsna põhjalikult tutvust teinud, seega arvan, et see lahti võtmine jne ei ole miski suur probleem.

e.
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
miniac
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Jaan 2005, 00:17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas miniac » 24 Apr 2006, 21:56

Ootootoot, ma ei saanud aru, kas selliste istmete tegemiseks kulus 500 krooni? Enamasti maksavad ju custom-made istmekatted mõned tuhanded... Kui nii, siis on väga kuldsed käed indeed:D
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 24 Apr 2006, 22:01

kogu kulutus, mis mina tegema pidin oli 500 krooksu ja omajagu aega ning kannatust. viimasest aga mul mini ehitamisel siiani puudus pole olnud.
arvan, et kui kusagil teha lasta, siis alla 7 kilo ei võta mitte kui keegi jutule. uurisin siit ja sealt ning keskmine pakkumine oli 10k

niisiis korralik õmblusmasin (vana singer või siis uuem, mis on "nõela veoga") ning piisava varuga materjali, kannatust ja katsetusi :)
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 24 Apr 2006, 22:19

Aga kas sa uksepolstrid ka sobivad tegid? Tead küll - veered parklasse, pilgud saatmas, otsid sobiva kohakese, keerad vaikse põrinaga sinna sisse, lülitad mootori välja ja siis teed ukse lahti. Pilgud ikka saadavad. Istmeid on näha siis kui autosse sisse piiluma tullakse (vargad?), sest isegi sõidu ajal ei ole neid näha, sest keegi peab ju roolis istuma ja see keegi istub tavaliselt selle tooli peal. Ehk siis varjab ka istmekatte. Nii et "matching door cards"!!!

Lisaks. Mina uurisin hindasid ja koguseid eelmisel suvel siis tuli ainult materjali hinnaks juba ca kaks kolm TUHAT. Ja see ei olnud päris nahk. Nii et tekib küsimus kust (aadress, nimi, telefoninumber) ja mis hinnaga (krooni meeter, kilo, liiter) sa seda asja ostsid? Ja mis materjal see üldse on - ehk kuidas vastu peab ja istumise all tundub? Oluline on ka palju seda kulus?

Lisainfoks veel, et see mida mina osta plaanisin, on pehme ja ei läigi. Väljatöötatud spetsiaalselt autoistmete jm mööbli katmiseks ehk siis ta on täis mikroskoopilisi augukesi, mis lasevad ihul selle materjali peal istudes ka veidike hingata. Mitte nagu volga või mosse istmetel, kus soojemal suvepäeval juhiistme seljatoelt peen nire alla jooksma hakkas.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 24 Apr 2006, 23:01

alul mõtlesin, et lähen lihtsama vastupanu teed ning ostan uued uksepolstrid, nüüd aga, kus hammas verel on otsus kindel - teen need ka ise. uued soomepaist alused ja sinna miski huvitav motiiv pieale (loomulikult siis inglise lipu teemaline :))

koht kust kunstnaha sain ei ole miski ime - Noor tehnik Luise tänaval on koht, kuhu kilukarbilinnas minema peaksid. minuteada enamus masinate sisu kunstnahk on sealt pärit.

peangi vist kohe homme seal ära käima, muidu päras minu toonid otsas ja siis peab näppu imema...

muuseas, mul on vägagi vahva hoovastikuga nüüd ka kesklukku mootorid täielikult uste sisse ära peidetud. et teil igav ei hakkaks panen siia ka pildi oma lahendusest. idee tuli, nagu ikka head sellised, kodus dushi all olles :)

Pilt
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 24 Apr 2006, 23:07

:D APPI !! Mehed te kammite ! !! ! Täiesti jabur süsteem !!

Ma tahan ka nii targaks ja osavaks saada! Ässad olete!
Viimati muutis Kristjan, 24 Apr 2006, 23:12, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 24 Apr 2006, 23:10

no see on ainus viis, kuidas keskluku mootorid sul läbi polstri salongi ei tolgenda. enne ehitamist olid need mul nii palndud. ärge kunagi miniga kusagile salongi selliseid asju paigaldama minge, seal tehakse vaid jama :(
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 24 Apr 2006, 23:22

Uksepolstrite tegemine on märksa lihtsam kui istmeid katta :) Aga igasugu materjali istmete katmiseks võib kiloga osta näiteks Abakani kangapoest.....
Vasta