Võimalikud asendusjupid teist marki autodelt

Õpetused kuidas teha peedist pesumasinale trumlit!
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Võimalikud asendusjupid teist marki autodelt

Postitus Postitas Harri » 10 Mai 2005, 22:58

Panen siia kirja mõned jupid mida võib soovi korral teistelt automarkidelt laenata.....Kui keegi hakkab midagi asendama siis küsige enne minu käest täpsustusi ma ei taha lugejaid lõputute detailidega koormata....

Esisuunatuled sobivad Gaz 53 veoauto omad, peaaegu äravahetamiseni sarnased 34 kr tk

Vana Lada esituled ja need kopsikud ( 200 kr tk ilma tuleklaasideta ) mis käivad poritiiva sisse... Komplektse Lada esitule eest küsiti 236 kr tk. Esiõõtshoova piirajad, koonusekujulised kummipuhvrid saab ka vene juppide poest.

Kui läheb ära õõtshoova võlli nõelaager siis seda on võimalik tellida ka SKF-ist 127 kr tk. Tegelikult on nutikam siiski osta soomest esi- või tagaõõtshoova komplekt mis sisaldab õõtshoova telge, 1 - 2 nõelaagrit, puksi, tihendeid ja mutereid. Põhjus selles, et uut nõellaagrit ei tasu panna kulunud võllile. Mina panin ühe esiõõtshoova nõellaagri asemele hoopis pronkspuksi ( suure traktori starteri oma 27 kr tk. ). Kestab 2-3 aastat. Eeldab muidugi spetshõõritsa olemasolu.

Tagumise poolraami kummipuksid saab samuti treipingis teha suvalisest kummipuksist järele.

Üritasin tellida endale uusi võimsamaid Koni esiamortisaatorereid. Ees on Metro ketaspidurid ja esisild läks oluliselt raskemaks kui vana trummelpiduritega ) Peale 6 nädalast ootamist selgus , et amordid jäävadki tulema......Võtsin lauale uued tehases toodetud, mitte koperatiivis !!! Niva esiamordid ( ca 250 kr tk. ), keermestasin amordi varda pikemalt ( 2 cm siledat osa ) Keermelõikuriks 10 X 1,25. Lõikasin vanalt Mini amordilt sõrme maha, puurisin sinna augu ning keermestasin vindipulgaga 10 x 1,25. Lõikasin Niva amordi keermeosa pikkuse parajaks ja kruttisin sõrme paika. Muidugi panin tagasi ka tolmukattega seonduvad asjakesed ning vahetasin Mini amordilt puksi Niva amortisaatorile. Operatsiooni käigus kaotasin pisut amordi käigupikkuses. Tegin proovisõidu garaazide vahelistes aukudes ning amordid toimivad korralikult......Kui keegi kavatseb sama ümberehitust korrata siis kontakteeruge, seletan täpsemalt....järgmisel suvel 2006.a. saan muidugi alles korralikult katsetada oma ümberehitust.....


Peale lõputut jantimist orginaaljagaja kontaktidega tõstsin peale Austin Maestrolt pärit magnetoelektrilise anduriga kontaktivaba jaoturi koos juhtplokiga.....Ühendusskeemi sain Tartu Autoelektrikult Olavilt ( Kahjuks ta enam autoelektriga ei tegele.... ) Nagu võtit andsin, mootor tiksus nagu kell :)
Viimati muutis Harri, 17 Apr 2006, 20:32, muudetud 12 korda kokku.
miniac
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Jaan 2005, 00:17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas miniac » 10 Mai 2005, 23:00

Siinkohal väike küsimus Minide valgustite kohta: kas need valgustavad ka midagi?
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 10 Mai 2005, 23:10

Lühike vastus: originaaltuled EI! Halogeenid tuleb panna. Egas' Minile asjata algusest peale sellist lisatulede paraadi pakuta.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 11 Mai 2005, 18:15

Kurat mina ei tea , minu omad säravad küll ilusti. Aga muidugi äkki mul ei olegi originaalid!? Kuigi valgus on tavaline (loe:kollakas) ja tundub , et on originaalid. Igatahes valgustavad hästi.
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Postitus Postitas ranno » 12 Mai 2005, 08:38

zigulli H4 tuled ja vastavad lambid sisse. Siis valgustatus on küll isegi väga hea ja "valge" - väga soovitan. Ma ostsin mullu sügisel 180.- paar.
Mayfair1985

mina ei saa ka aru

Postitus Postitas Mayfair1985 » 12 Mai 2005, 10:26

... Milline see mitte halogeen pirn on ?? H4 ? :?
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Re: mina ei saa ka aru

Postitus Postitas ksuuk » 01 Juun 2005, 23:55

Mayfair1985 kirjutas:... Milline see mitte halogeen pirn on ?? H4 ? :?
H4 on halogeen. Aga ka enne halogeene olid autodel tuled ees. Vast neid mõeldigi.
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 01 Juun 2005, 23:57

mikk kirjutas:Lühike vastus: originaaltuled EI! Halogeenid tuleb panna. Egas' Minile asjata algusest peale sellist lisatulede paraadi pakuta.
Kuidas Mini genekas udukate jms lisavoolutarbimise suhtes käitub?
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 02 Juun 2005, 00:20

Mul endal pole lisatulesid. Halogeenid valgustavad väga hästi. Genekas võiks vist parem olla. Igatahes 90ndate teisel poolel pandi lõpuks viimastele peale täpselt poole võimsam generaator (40 vs 60) eelkõige seepärast, et nad sissepritsega mootorit evisid. Lisaks oli neil paljudel juba standardis kogu see tulede rida sinna ette kinnitatud. Ja mingeid muid elektrilisi lisavidinaid oli ka (signa, immo, airbag jne).
Kuigi ega see tavaline genekas ka mingi äpu ole. Kõik töötab ja aku tühjaks ei saa. Seda ka olukorras, kus talvel oli mul korraga sisse lülitatud nii tuled, salongi soojendus kui ka tagaakna küte. Ja seda viis-kuus kuud ühtejutti. Ja mul on ka sissepritsega mootor.
Mayfair1985

asuu

Postitus Postitas Mayfair1985 » 02 Juun 2005, 11:26

no minu halogeenid (H4) igatahes ei näita midagi . aga asi võibolla selles ka et kui ma pärast keretöid need ette panin siis võibolla midagi valesti panin
:lol:
kui kaugtulesid lülitada siis üks kaugtuli alla ja teine üles näitab .... :):)
Igatahes , keegi siin näitas uusi tulesid mida tartust saab , ma seda pilti ei näinud aga , ma tahaks ka vist uusi ...
Kasutaja avatar
ranno
Postitusi: 313
Liitunud: 01 Juul 2004, 19:27
Asukoht: talin
Kontakt:

Re: asuu

Postitus Postitas ranno » 02 Juun 2005, 14:26

Mayfair1985 kirjutas:no minu halogeenid (H4) igatahes ei näita midagi . ..,kui kaugtulesid lülitada siis üks kaugtuli alla ja teine üles näitab .... :):) ... ma tahaks ka vist uusi ...
No seetõttu ei pea veel tulesid vahetama hakkama... :wink:
Mayfair1985

Re: asuu

Postitus Postitas Mayfair1985 » 02 Juun 2005, 14:39

ranno kirjutas:
Mayfair1985 kirjutas:no minu halogeenid (H4) igatahes ei näita midagi . ..,kui kaugtulesid lülitada siis üks kaugtuli alla ja teine üles näitab .... :):) ... ma tahaks ka vist uusi ...
No seetõttu ei pea veel tulesid vahetama hakkama... :wink:
Tegelikult peaks vist küll sest , need reflektorid on ikka juba väsinud ja parktule koht on ka katki jne
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 06 Juun 2005, 20:03

Ma üritan veel kord seda esitulede ( milled me Mikuga endale ostsime ) pilti siia ülesse saada

Pilt
Viimati muutis Harri, 07 Juun 2005, 11:59, muudetud 3 korda kokku.
ksuuk
Postitusi: 134
Liitunud: 29 Mai 2005, 00:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ksuuk » 06 Juun 2005, 20:35

Pole pilti:(
Mayfair1985

ei ole jah

Postitus Postitas Mayfair1985 » 07 Juun 2005, 10:25

äkki saadad e-mailile ??


Need on kumera klaasiga ??
Viimati muutis Mayfair1985, 07 Juun 2005, 12:10, muudetud 1 kord kokku.
Vasta