Autoga jamad, vajan elektrikut!

Prr....prrr.....
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 31 Mai 2007, 11:07

mini elektrisüsteem on väga arhailine. võtke see lihtsalt autost välja, ja kontrollige korralikult üle. kiud, mis läbi, tuleb vahetada ja kogu moos. ei ole mõtet minna ka elektriku juurde sest nemad seda teil välja koukida ei viitsi. vaatavad siit, vaatavad sealt, teevad ehkk midagi ja küsivad pappi. kas pärast maha põleb.... jumal ise teab.

(ka mina olen Erik - ent miniklubis nüüd vaid vaatleja rollis)
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 31 Mai 2007, 15:56

Mini elektrivarustus ei ole nõrk. Nõrk osa on alati inimene. Ja need on tavaliselt sisteemi vussi keeranud "nutikate" täiendustega. 99% juhtudest on reegliks see, et mingile juhtmele tuleb ülekoormus vmt. Mul oli kollasel esituled ühendatud kaitsmetest mööda!?!?! Aga ise avastasin sellise debiilsuse muidugi alles siis kui olin saanud ristmikul valget tossu nautida salongis.

Endiste omanike rumalusele assisteerib muidugi autode suhteline vanus ka, mille tõttu on juhtmed kusagilt ikka kulunud. Ja kui nüüd kulunud koht lühise tekitab, peaks kaitse läbi minema. Aga kui teda seal vahel ei ole ja seda asendab näiteks nael (!? ka seda olen näinud) siis on selge see, et kusagil tekib tugev ülekuumenemine nii kaua kuni vooluring katkeb.
Truuta
Postitusi: 20
Liitunud: 13 Juul 2006, 11:01
Asukoht: Tartu-Tallinn

Elektrik Tartus?

Postitus Postitas Truuta » 10 Juul 2008, 10:50

Tere!

Kas keegi oskab soovitada elektrikut Tartus. Mul nimelt Minil suuna-, tagurdamis- ja pidurituled ei tööta. Niimoodi lambist sõidu ajal lakkasid põlemast. Käisin töökojas Pikk tn 12. Päev otsa uurisid, aga viga ei leidnud üles. Vool sisse tuleb, välja ei lähe... Kaitsmed ok ja rootor ka. Soovitasid elektrikut Aardlas kahe raudtee vahel. Too ei võtnud Miniga jutule ja edasi ei oskanud ka suunata kuhugi.

Rutt 58048522
rutiku@gmail.com
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Re: Elektrik Tartus?

Postitus Postitas usku » 10 Juul 2008, 12:12

Truuta kirjutas:Tere!

Kas keegi oskab soovitada elektrikut Tartus. Mul nimelt Minil suuna-, tagurdamis- ja pidurituled ei tööta. Niimoodi lambist sõidu ajal lakkasid põlemast. Käisin töökojas Pikk tn 12. Päev otsa uurisid, aga viga ei leidnud üles. Vool sisse tuleb, välja ei lähe... Kaitsmed ok ja rootor ka. Soovitasid elektrikut Aardlas kahe raudtee vahel. Too ei võtnud Miniga jutule ja edasi ei oskanud ka suunata kuhugi.

Rutt 58048522
rutiku@gmail.com
kuram, see kõlab täpselt nagu mu Allegrol oli, aga minu viga oli ikkagi kaitsmes. Allegrol vähemalt on sellised pulk-kaitsmed ja visuaalsel vaatlusel oli kaitse keskelt korras, aga samas traat oli otsast ära roostetanud ja ei andnud OTSALE ühendust. Kuigi sai ka testriga proovitud, siis ühendus oli olemas kui kaitsme mõlemale otsale vajutatud sai. Aga pärast kui kogemata uue kaitsmega proovisime, oli kõik okei :)
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 10 Juul 2008, 18:10

Egas midagi, kui ikka muidu abi ei saa siis helista mulle peale kokkutulekut esmaspäeval....
Cooper

Postitus Postitas Cooper » 12 Juul 2008, 14:48

Soovitan elektriga seotud probleemide puhul esmalt vaadata üle kõikvõimalikud ühendused. Mul näiteks oli ka tuledega jama. Vool oli, aga tuleni ei jõudnud ja siis vahel jõudis. Viga tuli sellest, et kapoti ees servas oli juhtme ühendus lihtsalt oksüderunud ja läks soojaks ning ei andnud korralikult ühendust. Seega käi kogu juhe läbi ja siis leiad ka vea.
MinuMini
Postitusi: 125
Liitunud: 06 Mär 2008, 10:19
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas MinuMini » 16 Okt 2008, 17:43

nonii! Meiemini ekipaaž arvatavasti selleks hooajaks lõpetas kuna kaks nädalat tagasi öösel ühe paiku kuskil kaugel kodust eemal metsa vahel otsustas mini peale väikest seisakut et rohkem ta ei liigu. põhimõtteliselt on kogu elektrisüsteem täiesti elutu. võtme keeramine ei anna mitte ühtegi tulemust ja armatuur ning kõik muu samuti on vait. Tänaseks ei oska enam kusagilt otsida ka. kuigi plussjuhe mis põhja alt jookseb pole mulle algusest peale meeldinud on ta terve ja massid ka kõik korras, samuti kõik kaitsmed. kahtlustame aju surma või siis äkki on viga näit. selles nn avariilülitis mis peale põrget peaks miskit välja lülitama kuid targemaks pole siiani saanud. Äkki keegi oskab vihjeid anda mida veel tsekata või milles kala olla võiks. 94a 1.3spi :cry:
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 16 Okt 2008, 21:29

Jajah ... avariilüliti võib olla küll ! Minul ükskord oli, sõitsin kodust 300 m kaugusel august läbi ja auto täiesti surnud. Aga sellega oli minu mäletamist mööda see värk , et ta ei andnud lihtsalt bensiini peale ..... aga vbl ma ajan sassi ka... vbl ei andnud elektrit.

Nupu leiad üles kui tõstad kapoti alla ja lähed kohe paremasse nurka ( juhi poole ). Kuskil seal päris nurgas üleval on selline ümmargune kummilutu kuhu saab peale vajutada ja käib väike krõks, kui krõks ära käib siis on asi jälle sisse lülitatud. Ta nagu viskab sele seal vist kuidagi verduga lahti , et kui uuest alla vajutad siis töötab.

Anna teada , et kas said asja.
MinuMini
Postitusi: 125
Liitunud: 06 Mär 2008, 10:19
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas MinuMini » 16 Okt 2008, 22:05

kristjan ma tean täpselt kus see vidin asub ja mis see teeb kuid hetkel see niisama tulemust ei andnud lihtsalt oletan et äkki seal mingi viga või nii. kuna auto viidi mingite "spetsialistide" juurde siis pole mul endal võimalust enam vigu otsida kuid loodan et keegi omab umbes sarnast kogemust, et siis lihtsam viga otsida :wink:
MinuMini
Postitusi: 125
Liitunud: 06 Mär 2008, 10:19
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas MinuMini » 17 Okt 2008, 16:33

korda sai mini taas teedel :twisted:
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 17 Okt 2008, 17:41

Mis siis probleemiks oli ?
MinuMini
Postitusi: 125
Liitunud: 06 Mär 2008, 10:19
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas MinuMini » 17 Okt 2008, 21:08

ikkagi massjuhe aku juurest ei andnud ühendust. a too oli nii kahtlaselt korras et niisama ei tuvastanud seda kuidagi ära :roll:
ühesõnaga seekord lõppes kõik kardetust palju paremini ning saab veel sellest aastast viimast võtta 8)
Vasta