Pidurikettad

Prr....prrr.....
Vasta
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Pidurikettad

Postitus Postitas eero » 02 Okt 2010, 12:45

Niisiis, täna sai tehnokontrollis kinnitust minu kahtlus, et parempoolne piduriketas loperdab. Olla "kuuma saanud". Olen seda väljendit kuulnud (tuletan meelde, et olen siiski übervõhik) - oskab keegi kommenteerida mis on täpsemad sellise asja tagamaad. Et no kui ma ise süüdi olen siis teaks enam mitte nii teha :D

Ning mida tuleks nüüd ette võtta? Hetkel pole veel hull ja ülevaatuse sõnul võib ka ikka sõita, sõidumugavus kannatab siiski.
with a mini (in pieces!)
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Pidurikettad

Postitus Postitas 90Deville » 02 Okt 2010, 14:27

Piduriketas läheb köveraks siis kui kolb mis piduriklotse lükkab mingil pöhjusel raskelt liigub, st ei lähe piduri vabastamisel tagasi kergelt ja pidur jääb nagu kergelt peale. Siis ketas kuumeneb, ja kui nüüd väga kuumale kettale kuskilt lombist läbi söites pritsib vett siis ongi ketas köver nagu naksti. Sama lombiteema vöib olla kui pidurdada paar korda järjest suurelt kiiruselt nulli, siis lähevad ka kettad üsna kuumaks, ja lompi tabades ka köveraks.
Piduriketas on mötekas lihtsalt ära vahetada, ehkki neid saab ka sirgeks treida ma seda siiski ei soovitaks, kuna ketas on niikuinii vana juba. Mötekas on siis vahetada juba mölemad esimesed kettad koos piduriklotsidega. Vahetamisel veenduda, et kolvid pidurisadulas liiguvad kergelt, kui ei siis vötta nad sealt välja ja puhastada.
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurikettad

Postitus Postitas eero » 16 Okt 2010, 08:44

Ok, vahetus tundub siis olevat vajalik ette võtta.

Kust saada sobivaid kettaid? (NB:meeldetuletuseks siis, olen autode osas üsna roheline)


Ja teine küsimus sarnasesse auku ka. Nimelt taga õnnestus maha keerata üks rattapolt. Kuidas seda parandada?
with a mini (in pieces!)
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Pidurikettad

Postitus Postitas 90Deville » 16 Okt 2010, 09:29

Kettad saad vast köigelihtsamalt lasta Einol soomest tuua, saada talle pm.
Ja mille sa maha keerasid, minil on rattamutrid ja siis vindiga tikud mille külge mutter keeratakse, et kummast sa jagu said?
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: Pidurikettad

Postitus Postitas eero » 16 Okt 2010, 09:46

Selle tiku siis. Terve laksuga murdsin maha nii et mutter on ka siis kasutu, sealt seda otsa vist seest kätte ei saa.
with a mini (in pieces!)
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Pidurikettad

Postitus Postitas 90Deville » 16 Okt 2010, 10:04

Jällegi ilmselt Eino saab aidata, tegelikult see tikk on mul ka olemas aga mind ennast pole :D
Üksiku Riley Elfi klubi
Vasta