Valuvelgede offset

Prr....prrr.....
Vasta
Kasutaja avatar
Jet Black
Postitusi: 292
Liitunud: 12 Jaan 2009, 14:08
Asukoht: Tallinn

Valuvelgede offset

Postitus Postitas Jet Black » 05 Aug 2010, 23:16

Tere kõigile! Selline mure:
Originaal plekkvelgede 12*4,5 (rehvid 147/70 R12) vahetusel valuvelgedega 12*5 (rehvid 165/60 R12) hakkasid rehvid vastu esimeste poritiibade esialaserva käima. Proovisin ka valuvelge kitsama rehviga, ikka sama. Siis tuligi mängu offset (ET). Leidsin, et valukatel on see +14 aga plekkidel +35 (minu mõõtmiste ja arvutuste kohaselt). Sellest ka see mitteäramahtumine, punnitavad liiga palju rattakoopast välja. Eino uuris Minitronist, seal on valuveljed ET-ga +28. Küsimus selline, kas kellelgi on mõnda valuvelge ET-ga +28 kuni +35, et ma saaksin katsetada, kas need ära mahuvad? Aitaks vist ka esiotsa tõstmine aga tahaks esmalt õiged valukad leida.
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Valuvelgede offset

Postitus Postitas Janno » 06 Aug 2010, 00:25

Minul on mingi ebatavaline velg, mida minu meelest rohkem Eestis pole. Mõõdust aga aimu ei ole :doh: Kui soovid, võid mingi aeg tulla, võtta ja proovida.
Cooper Sport
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Valuvelgede offset

Postitus Postitas ares » 06 Aug 2010, 13:29

Millega need standard veljed on? Sellist saaksin muidu proovida anda :)
Kasutaja avatar
Jet Black
Postitusi: 292
Liitunud: 12 Jaan 2009, 14:08
Asukoht: Tallinn

Re: Valuvelgede offset

Postitus Postitas Jet Black » 06 Aug 2010, 15:07

Eino vahendusel sain Minitronist sellise vastuse, kus ka Mini normaal ET+25:

Meillä on varastossa vain 5 x 12 Minatoria joissa et on +28 ja normaalisti Minissä on + 25 12” vanteissa.
ET35 voi olla vaikea löytää Minin vanteena.
Sirgu
Postitusi: 147
Liitunud: 01 Nov 2008, 14:18
Asukoht: Tartu

Re: Valuvelgede offset

Postitus Postitas Sirgu » 06 Aug 2010, 20:25

Minul on offset +35 tsentrist ja peaks ka olema nn. standard alu velg (4,5 x 12). :roll: Kogu pidurikupatus mahub ilusti ratta sisse ära. Mulle meeldib.
Sirgu
Postitusi: 147
Liitunud: 01 Nov 2008, 14:18
Asukoht: Tartu

Re: Valuvelgede offset

Postitus Postitas Sirgu » 08 Aug 2010, 13:50

Ei tahtnud Jaani velgede müümise topikut risustada ning jätkan arutelu siin...

Surmkindel ei ole aga tahaks Sulle, JetBlack, natuke vastu vaielda. Standard 12 veljed peaks kõik ühe offsetiga olema.

Mini Spares väidab 4,5 x 12 alu velgede kirjelduse juures, et need pandi kõigile 1992-ja-edasi Minidele. (Kunagi olid ka nime all Genuine Rover alloys vm.)
http://www.minispares.com/Product.aspx? ... 666&title=

Teatavasti on koopalaiendite laius/suurus/väljaulatus vägagi tihedalt seotud ratta väljaulatuvusega koopast (ehk siis velje laiuse ehk mõõtarvuga A ja velje offsetiga). Kui velje laius (ehk 4,5) on juba lukus arvnäitaja, ei jäägi muud üle kui rääkida offsetist. 1992+ autode seas VIST mingeid sportspack`e ei leidu, seega on kõigil need tavalised kitsad laiendid ning offset +35.
Samas +25 ja +35 offsetide vahe on vaid 1cm, niiet minetea. :) Aga pigem mitte, ma arvan.

Nii. Kui autoke on valminud enne 1992 ja tal juba ei ole 10” veljed, siis võib see offset +25 ja väiksem olla, kui veljelaius on 5. Aga siis juba hoopis teised koopalaiendid sinna juurde. Soome keelt ei oska, aga seal Minitroni jutus on ka näha 5x12.

Üldiselt: mida suurem velje laiusarv, seda väiksem offseti number. Muidu hakkab väljakeeratud ratas koopas vastu käima. Päris „negatiivse offsettiga” velgi Minidel VIST ei olegi -see viiks (velje laiuse kaasabil) juhutavuse oioii kui alla. :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaani alukad 4,5B x 12 (+35) peaks Sulle täpselt sobima, kui silmas pidada Jet Black`i setup`i. Rehvid lähevad peale põhimõtteliselt kõik, mis siin http://www.rehvikauplus.com/rengasinfo.php sektsioonis „Kui lai rehv millisele veljele?” on kirjutatud. Soovitaks kas 135/80 või 145/70 ja ülejäänud jäägu poodi kui lisaprobleeme ei taha. (Kui nende arvnäitajatega rehvid sellisel veljel ikka tiiva ülemise serva vastu käivad on tõenäoliselt probleem väsinud kummipuksides vms.)

Ahjaa. See „B” velje laiusarvu taga VIST :D näitab seda, et velje laiusest on välja arvatud need paar cm mis lisanduvad velje servade (ehk mõõtarvu B) näol. http://www.minilitewheels.com/technical.htm
Kasutaja avatar
Jet Black
Postitusi: 292
Liitunud: 12 Jaan 2009, 14:08
Asukoht: Tallinn

Re: Valuvelgede offset

Postitus Postitas Jet Black » 08 Aug 2010, 18:29

Arvan isa ka, et 4,5*12 veljel peaks norm. ET olema +35 (minu Mini on 1988 aastast). Natuka ajas segadusse Minitroni väide +25 st.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Re: Valuvelgede offset

Postitus Postitas usku » 08 Aug 2010, 22:45

ma tahaks valuvelgede teemasse hoopis vahepalana poetada, et kust krt saada tsentreerimisrõngad Mini 12" veljele? Siit soomest ei saanud rehvitöökojast. Väga on vaja, poltidega teda ilusti kinni ei hoia.
Sirgu
Postitusi: 147
Liitunud: 01 Nov 2008, 14:18
Asukoht: Tartu

Re: Valuvelgede offset

Postitus Postitas Sirgu » 08 Aug 2010, 22:51

Pakun et neile (Minitronile) on tavapärane juhtum see, et klient tahab ikka tjuunigu matse ehk siis velgi laiusega 5 ja edasi. Ses osas on neil inf ehk õige...

EDIT: Usku jõudis ennem postitada... :D
Kui ma nüüd õigesti aru sain mida silmas pead, siis Kummikoja poistel (ja nii mõnelgi teisel töökojal) need täitsa olemas http://www.kenton.ee/sisu/?id=4 Helista sinna Puiestee omasse, nad rõõmuga jagavad knowhow`d. Usun et ei tohiks p*rsse saata, et otsi ise kust saad vm.
Vasta