Jaanus - Mini MK V 1,3 91a + käru

Lood meist ja minidest
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Jaanus - Mini MK V 1,3 91a + käru

Postitus Postitas Jaanus » 30 Aug 2012, 01:46

Tere

Juhhei, olen nüüd õnnelik klassikalise Mini omanik. Ilus sinine teine ja mis kõige tähtsam - sõidab. Minu, kui suhteliselt tehnikavõõra inimese puhul on see üks tähtsamaid omadusi auto puhul. Oleme perega olnud Mini fännid juba mõned aastad ja lõpuks sai nüüd otsustatud tõelise Mini kasuks. Sai vaadatud piiri taha ja otsitud ka Eestist ning ühel hetkel (minu suureks imestuseks) oli Auto24 korraga müügis 3 Classic Mini. Eesti kohta ikka suur valikuvõimalus :) . Peale proovimisi ja mõtlemisi sai otsustatud Janno auto kasuks. Miks see auto? Kõigil kolmel olid omad head ja vead - kes vajas rokem putitamist ja kes oli kallim. Sai siis valitud tõenäoliselt kõige vähem putitamist vajav auto (ma vähemalt loodan :) ) Auto ajaloo kohta saab lugeda siit:http://www.miniklubi.com/foorum/viewtop ... f=10&t=973
Kõik küsivad :mis tunne on? Lahe tunne on, veidi ärev ka (äkki hakkab lagunema).Aga noh eks ma valmistasin ennast ette, et hobiauto juurde käivad õlised näpud.Tegelikult on see samuti asja lahe pool - suurte poiste mänguasi. Janno tahtis soliidse müüjana enne müüki mõned remonditööd ise ära teha , aga ma ei lasknud :D .Esimesel päeval mul näpud nii sügelesid , et tirisin suht asjatuna seisnud tööriistakohvri välja ja vahetasin esimese asjana esitulede pirnid ära. Oi ma olin endaga peale seda rahul (pistik oli ära põlenud ja mõned kruvid osutasid väga visa vastupanu).Selle töö käigus sai kiiresti selgeks esimene õppetund, et vana ( suhteliselt) auto puhul peab majapidamises olema *roostesurm* , millega kruvisid lahti sulatada. Tööd tehes tuli meelde, kuidas kunagi ammu sai VAZ 01 roostega võideldud ( oli selline 72. aasta eksemplar). Aga hästi sai tõrjutud, praegugi sõidab see Siks veel äia käes :)
Põhiline on ikkagi sõidurõõm. Kui Janno auto ära tõi oli loomulikult vaja kiiresti sõitma minna. Enne seda elasin läbi episoodi ameerika telešõust , kus üks neiukene, peale auto nägemist, hakkab karjuma a la oi mai gaaaad, pööraselt ringi jooksma ja seletamatuid häälitsusi tegema. Ei tea kuhu on kadunud eestimaine rahulikkus? Kas välismaine TV on rikknud meie laste psüühika? :lol: Peale seda etendust pakkisime end autosse ja sõit võis alata.Vahemärkusena olgu öeldud, et Mini osutus seest üllatvalt ruumiks autoks. Esimene imelik tunne tekkis sellest, et kõik vahtisid. Ei tea kas jällegi rahvuslikust eripärast tingituna püüdsime mitte väga sellele reageerida, vahtides pingsalt ainult enda ette. :lol:.Loodetavasti läheb see üle. Teine imelik asi oli see , et kõigil autosolijatel oli kogu sõidu jooksul totter naeratus näol ja muudkui itsitasid - nagu pooletoobised. Tundub et seda autot võib kasutada stessimaandajana ( stressipalli asemel ).Imelik on see klassikaline Mini. :D
Viimati muutis Jaanus, 05 Okt 2012, 23:43, muudetud 1 kord kokku.
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas eino » 30 Aug 2012, 09:51

Egas siis midagi, Palju õnne, muretuid kilomeetreid ja lõbusaid õhtuid garaazis:)
Kui mingeid juppe vaja siis vast tead kellele kirjutada :D kahju ainult et päris kuld kliendiks ei saa :lol:
Ja ehk Miniklubi Sügistalgudel näeme:)

Eino :burn:
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas ares » 30 Aug 2012, 14:17

Minu poolt ka õnnesoovid. Ära jää võõraks ja ära karda kasutada seda suurt teadmisbaasi, mis miniklubi inimestel juba on :)
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas 90Deville » 30 Aug 2012, 17:14

Önne, edu, ja kannatust :D
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
andreas
Postitusi: 408
Liitunud: 28 Nov 2009, 13:37
Asukoht: tallinn

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas andreas » 30 Aug 2012, 21:03

Minu poolsed õnnesoovid teele.
Kui masinaga igapäevaselt liigelda harjub selle tähelepanuga suhteliselt kiiresti.
Varsti avastad ennast rooli tagant unustavalt mõtisklemast, et mida nad passivad, kas mu päikseprillidel on jällegi klaas eest kukkunud? :roll: 8)

Muretuid kilomeetreid

Andreas.
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Jaanus » 31 Aug 2012, 00:35

Tänud heade soovide eest.
Eino, kui ma just kuldkliendiks ei tule , siis hõbekliendi staatuse peaks ikka välja teenima :).Mul plaan auto sisemust veidi uuendada. Aga eks ma pean sinuga võimaluste ja eelarve osas veidi nõu pidama .
Täna sai kulukonto avatud - ostsin sponsorite käest 5 l õli. Õlitase oli veidi alla miinimumi. Õlikanku oli muidugi autostiilile vastav - pane või vitriini :)
Esimesed hobiautorõõmud ka käes: aku päevase seismisega tühi ja käima läheb teise auto aku pealt. Sai Jannoga nõu peetud ja homme kontrollin laadimist ja akut.
Manused
Maailma stiilseim õli.
Maailma stiilseim õli.
DSC04706.JPG (66.61 KiB) Vaadatud 30081 korda
Esimene putitamine - tuled korda.
Esimene putitamine - tuled korda.
DSC04684.JPG (137.98 KiB) Vaadatud 30081 korda
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
saarlane
Postitusi: 61
Liitunud: 21 Juul 2012, 21:49

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas saarlane » 03 Sept 2012, 10:24

Jaanus kirjutas: Teine imelik asi oli see , et kõigil autosolijatel oli kogu sõidu jooksul totter naeratus näol ja muudkui itsitasid - nagu pooletoobised.
See on vägagi tuttav tunne :D
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas eero » 03 Sept 2012, 11:15

Suvetuuri ajal käis aku laadimise küsimus läbi ning Margo teadis rääkida, et Mini elekter on nii vahvasti ühendatud, et kui laadimise infotuli (mis siis näitab, kui ei lae) on läbi, siis see on piisav põhjus aku mittelaadimiseks ;)

Ühesõnaga siis sa ei tea, et aku ei laegi!
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Jaanus » 03 Sept 2012, 15:48

Nii , elektriga niipalju selge , et laadimine toimib, aku peaks pidama. Kuskil on aga elektrikratt , kes ööpäevaga mul aku tühjaks imeb. Kiire lahendusena mõtlesin välja kaks varianti , massilüliti või rohkem sõitmine :). Ei viitsi seda akujuhet ka kogu aeg ööseks maha kiskuda. Eks peab ikka elektriku juurde viima, kes krati üles otsiks.
Nagu siit foorumist järeldada võib, peab üks tõeline miniomanik olema oma Mini ülesehitaja. Teatavatel põhjustel (Janno kunagi siin kirjutas : "mis sa sitast torgid ..." :D ) ei ole mul mõtet oma Mini tõsisemalt torkima hakata. Seepärast tekkis mul idee ( nüüd juba kinnisidee) teha endale üks minimalistlik haagis. Sellega saaks vaikselt kätt harjutada ja praktiline pool ka: meid peres neli ja kui tahaks reisule minna, siis pagasiruumiga kitsas käes.
Aga kohe tuli ka hulk küsimusi.
1.On kellelgi ehk silmapiiril kere ( või selle tagumine pool ) ? Soome romulatest olen mõned leidnud aga kallid (300€ - 800€) , Rootsist ka üks soodus variant, aga transa Lõuna Rootsist paneb põntsu. Inglismaal on pakkuda üks valmis haagis, aga jällegi transport ajab hinna üles.
2.Teine oluline küsimus on registreerimine. Seda tüüpi kerghaagis on O1 kategooriaga , mille nõuded ei ole küll ulmelised , aga siiski tüübikinnitused, katsetamised jne. On kellelgi kogemust omatehtud haagise registreerimisega? Lootsin, et Inglise haagis on registreeritud ja kehtiva ülevaatusega (oleks lihtsam meil arvele võtta) , aga siis selgus , et Inglismaal ei pea haagistel üleüldse olema registreerimist. Seal pidavat pandama haagistele auto number. Uurin asja ka ARK - st.
Manused
imagesCAAPLEA8.jpg
imagesCAAPLEA8.jpg (7.58 KiB) Vaadatud 30053 korda
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
saarlane
Postitusi: 61
Liitunud: 21 Juul 2012, 21:49

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas saarlane » 03 Sept 2012, 16:30

Omtehtud haagise arvele vött Eestis on umbes 300-350euri. Alati on odavam ja ka lihtsam kohe valmisasi osta.
Kasutaja avatar
andreas
Postitusi: 408
Liitunud: 28 Nov 2009, 13:37
Asukoht: tallinn

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas andreas » 03 Sept 2012, 19:18

Vaata kõigepealt masina tehnilist passi ja loe sealt haagisega lubatud suurim mass, piduritega ja piduriteta?


Terv

a.
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Jaanus » 03 Sept 2012, 20:16

Mida k...dit, tehnilises passis ongi 0 kg haagise massiks. Tänud andreasele , ma poleks taibanud vaadatagi. Huvitav , mis põhjusel haagise kasutamine on keelatud? Liiga väike auto enda kaal või ? Euroopas on ju minidel haagised kasutusel ( tõsi väga vähe ). Huvitav , mis tingimustel haagise märke teh passi saaks ( kui see võimalik on). Kui keegi viitsib, siis võiks mõni foorumlane veel oma Mini teh. passi vaadata , kas kõigil on keelatud või on see ainult minu Mini kiiks.
Ette tänades ,
Jaanus
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
Kasutaja avatar
andreas
Postitusi: 408
Liitunud: 28 Nov 2009, 13:37
Asukoht: tallinn

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas andreas » 03 Sept 2012, 20:31

Minu teada on Eino Tibul kindlasti haagis lubatud.
Ülejäänute kohta info puudub.
Igaljuhul on minul samuti nendes ridades ümmargused nullid. :( :(



a.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas 90Deville » 03 Sept 2012, 21:44

Minu Elfi passis on 400kg lubatud.
Just oma pärisautoga käisin Arkis tegelemas selle asjaga, pmtselt pead esindusest(ehk siis bmw, kus keegi sellest autost muffigi ei tea) mingid andmed neile sebima ametlikud, digiallkirjadega jne, jasiis taotluse kirjutama ja muudetakse ära.
Kui Einol on mingid andmed siis vöid nendega kah proovida, aga mind vähemalt analoogse auto näitajad ei aidanud.

Lihtsalt teadmiseks vöin öelda et pmtselt köik autod millel laadimistule pirn läbi on ei lae, pole miniga mingit erilist pistmist. Samas oma autodega tegelemise aja jooksul, mida tuleb nüüdseks vast juba paarkümmend aastat, pole ma veel ühtki sellist läbiläinud pirni näinud.
Küll aga enamasti ei hakka see pirnike pölema nagu möeldud on, vaid ainult kergelt hööguma mida näeb paremal juhul pimedas söites, ja löpuks istud ikka teeääres oma tühja akuga :D

Oma elektrikala otsi nii, et alusta kaitsmetest. Kui uksed kinni, ükski laetuli ei pöle, siis vöta ükshaaval kaitsmeid välja ja vaata kasvöi juhtmejupiga, et kas sädet vahele ei teki. Kui tekib, siis selles ahelas mille kaitse on on mingi rike vöi väike lühis, mille peaksid korda tegema-ööpäevaga aku tühjaks pole mingi väike asi. Mingi hetk vötab kätte ja läheb pölema, kasvöi söiduajal, siis oled purgis omadega.
Minu 98a isendil on hulga rohkem elektroonikat peal ja aku saab klemmi peal hoides tühjaks umbes kuu ajaga, sest immo tuli vilgub koguaeg.
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Jaanus
Postitusi: 102
Liitunud: 25 Aug 2012, 19:30

Re: Jaanus - Mini MK V 1,3 91a

Postitus Postitas Jaanus » 03 Sept 2012, 22:14

Kaitsmetega katsetamine hea mõte , proovin järgi ( ei pea kohe elektriku juurde tormama ja raha kulutama).
Ma eriti ei taha ka uskuda , et Ühinenud Mootorid midagi vana mini kohta tahavad anda , aga proovida võib - ma seal ju püsikunde :)
ANOTHER day. Another ADVENTURE.
Vasta