Indrek&Mägramini

Lood meist ja minidest
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Indrek&Mägramini

Postitus Postitas 90Deville » 29 Aug 2010, 11:36

Niisiis, teen ka oma praeguse Mini kohta väikese teema ära.
Tegu on siis 98a tehasest väljunud Mpi mootoriga isendiga, 1.3l ja 46kw nagu ikka.
Ostsin ta siit rootsist avariilisena, naisterahvas oli nimelt hommikuhämaruses suurele mägrale otsa söitnud temaga. Panen allapoole pildi kah milline ta välja nägi pärast avariid, väljast nagu polnudki eriti hull aga pöhjaall oli mäger oma köva peaga päris palju asju ära löhkunud. Vahetatud said siis: esimene poolraam, roolilatt, paar esisilla pulka, esistange, esipaneel,esiklaas(pragune), radiaator(oli terve aga kinnitused puruks)parempoolsed suunatuled ja vöibolla miskit väikest pudi veel.
Samuti oli ära murdunud paisupaagi küljest väike ülevoolutoruke, sulatasin selle kokku sest uus paisupaak on väga mittekulupöhise hinnaga saadaval. Jäi pidama küll, nüüd jälle rootsis olles tellisin endale ka romulast terve isendi mönesaja krooniga, igaks juhuks.
Värvitud said esitiivad ja aknaalune paneel, lakitud ka parempoolne uks ja tiib.
Korralikke pilte praegusest seisust, nagu ikka, pole :D
Aga osad inimesed on teda ka näinud, suvisel kokkutulekul näiteks, kuhu söit oligi esimene pikem test pisikesele.
Alla said Margo käest ostetud 13' valukad, ja P&Lminis suutis löpuks 2kuuga tarnida ka Sportpack nimelise laiendite kiti, mis pole veel auto külge jöudnud. Soovitan mitte osta seda sealt, suht olematu kvaliteediga asjad tunduvad, pealegi tehtud miskist kummitaolisest materjalist, mille külge värvi kinnisaamine saab tore väljakutse olema. Aga eks tuleb nendega vöidelda ja nad ka külge kruvida löpuks, kui nad juba olemas on.
Veel sai sisse ostetud Pioneer stereo ja Mdsi 6x9 tagaaknalauale, karjuvad mis hirmus. Makk paaritub mu iphonega kah ilusti ja sööb ka sd kaarti kui vaja. http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... ct_id/622/
Selline siis.
Edasised plaanid....on endale jätta ja söita, ehkki alguses arvasin teisiti. Nimelt on ka mul ikkagi veel alles möte teda swift gti mootoriga kostitada. Vahepeal tundus, et mötekam oleks osta selleks möni vana ja odav mini ning see algusest löpuni korda teha koos suzuki mootoriga, siis nüüd olen sellest möttest suht loobunud. Kuna arvuta mispidi tahad, roostes auto taastamine ei tasu ennast mitte ühegi nipiga ära rahaliselt ja ma oleks selle auto müügist saadud raha lihtsalt teise minisse sama targalt sisse toppinud, ainult selle vahega et ka palju tööd oleks kulunud. Nüüd on mul mägramini näol roostevaba toorik olemas väga hea hinnaga, ja ilmselt saab sellest kunagi ka ehitatud. Aga mitte enne kui köik asjad ehituseks olemas on, doonorswift jne.

Esimene asi, mida ma muuta kavatsen, on vedrustus. Mul on nimelt körini sellest hüppamisest meie lootusetutel teedel.
Samuti on plaanis 13'ratastel edasi kulgema jääda, et säilitada vöime 70km/h 90kraadiseid kurve ilma pidurdamata vötta :D
Tegelikult pole ka mini originaalvedrustusel miskit häda, kui teda kasutada nii nagu ta välja möeldi-uute kummipatjade ja 10'ratastega, nood 10' rehvid nimelt töödati spetsiaalselt välja mini jaoks ja nad on vedrustuse üks osa. Mul aga seda plaani pole, Elf muidugi jääb nendega kulgema.

Niiet, lähiajal tellin Minitasticust endale spiraalvedrude komplekti ja vaatan kas elu läheb helgemaks nendega. Miski 5k eegi ringis läheb see set maksma koos transaga, ja pean ütlema et see on esimene koht uk's kus meilile kohe vastati ja suhtumine oli 5+, erinevalt köigist teistest sealsetest kohtadest kus tunduvad taunid töötavat suvalistel aegadel ja kus klient tundub miski tülikas tegelane olevat.

Aga eks kriban siia kui miskit uut juhtub :D

Pilt
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas Margo » 29 Aug 2010, 12:16

Julgen omast kogemusest neid Miniastic vedrusid soovitada. Mul on need Väikesel (P)Äikesel koos reguleeritavate GAZide ja HI-Lo-dega all ning kui amordid said "Full Racing" seadest tänavaseadesse kruvitud, sõidab Mini nagu tänapäevaauto. Loomulikult kõiki auke ja muhke ta ära ei silu, aga mingit põrkamist ja hüplemist enam ei ole. Võrdlus väga heas korras originaalseades Minist sellest suvest olemas :)
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas 90Deville » 29 Aug 2010, 12:26

Hea teada!
Kas sul on Town ride, Fast road vöi racing kit?
Ise plaanisin Town ride vötta, saaks igapäevaselt mugavamaks ja koos muutuva jäikusega amortidega mönikord ka jäigaks keerata, kui isu rajal marutada peaks tulema.
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas Margo » 29 Aug 2010, 12:56

Mul on "kuldne kesktee" - Fast Road :)
Jah, koos reguleeritavate amortidega peaks ka Town Ride puhul piisavalt mänguruumi olema.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas 90Deville » 29 Sept 2010, 14:15

Täna hommikul tekkis uitmöte külastada Ida-Virumaad.
See sai ka tehtud, ja et niisama käimist poleks siis haarasin sealt kaasa ühe swift gti :D, mis juhuslikult oli minule sobiva hinnaga müügis. Ja täpselt selline nagu koguaeg igatsenud olen-täielik raibe :D , mootor ja k.kast töötavad siiski laitmatult. Sellist autot pole mul kahju lammutada ka.
Edasist vöite ise möistatada.....kuid lammutamiseks siiski kohe ei lähe, vaja veel lahendada ka poolraami möistatus, et kas teha ise, osta Henrikult torud ja teha ise, vöi osta talt terve raam(ebatöenäoline).

Mini on vahepeal saanud uued tuleröngad ette ja uue-kasutatud paisupaagi. Käivitub igakord poolest pöördest, ega palju rohkem polegi saanud temaga ette vötta, pole just palju eestis viibinud viimaselajal.

Täna gtiga koju söites tundsin, et ega vedrustusel palju vahet polegi miniga, peksab nagu söge seegi. Aga see minek-esimene käik, sekund-paar, tühi! teine käik, sekund-paar, üle 100kellal.....tekitab söltuvust!

Ilusat sügist köigile seniks!
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas Mehis » 30 Sept 2010, 08:58

Tahaks ka endale nii head nina mis selliseid häid leide kinni püüab... Kust selle leidsid siis?
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas 90Deville » 30 Sept 2010, 09:36

Tead, olen köigile söpradele-tuttavatele rääkinud et otsin mingit sellist. Kuna enamus neist tegeleb autodega, siis pole vist ime et ükspäev keegi helistaski ja küsis, et kuule, kas see väike junn mis sa koguaeg niisama saada tahad kuskilt on 74kw mootoriga vä? Ta oli nimelt osta.ee's näinud kuulutust 2k eest, et sobib varuosadeks. Otsisin siis ise üles, ja näe oligi, ilma pildi ja millegita. Helistasin ja läksin ülejärgmisel päeval järgi...natuke kole oli ilma ülevaatuseta 330km söita aga muidu polnud suurt etteheita. Ilmselt oli tegu inimestega kes ostavad auto ja siis söidavad ilma miskit remontimata niikaua kui see kokku hakkab kukkuma, sest üldine olukord on tal ikka kohutav, ehkki tuled-pidurid-mootor toimib. Sumps löhki, köik rattalaagrid teevad kohutavat häält, esiklaasis suur pragu, sisu nagu sealaut, pöhjaall palju roostet, väliselt köik laiendid ripuvad tati ja traadiga....seda nimekirja vöiks veel kaks a4 teha siia.
Aga selle rahaeest, ehk siis kokku 3k tänaseks, olen ma enam kui rahul. Ja minu jaoks on suht oluline et ta raibe on, sest mul ei töuse käsi korralikku autot ära lammutama ja emexisse viima. Ja kui nüüd arvutada siis-600.-saab katalüsaatori eest, miski 1000-1500 kere eest....polegi nagu suurt kaotanud vöimis :D teoreetiliselt vöiks miskeid tulesid vöi pudinaid veel müüa proovida a kes neid ikka tahab, niiet ei arvesta sellega eriti.

Muidugi käin ma mootori üle ja käigukasti ka, siis kui nad autolt eemaldanud olen. Plaanis siis köik uued tihendid, saaled, kolviröngad, sidur-täishooldusremont ühesönaga. Läbisöit siiski 194k km, vaja karule köhtu vaadata, pole mötet lihtsalt minisse toppida ja loota et ehk käib.
Tuunimiseks ei plaani eriti miskit, vaid aju chippida ja vöibolla kergem rihmaratas, aga juba praeguseski setingus ei ole ühelgi tavamootoriga minil erilist järgijöudmisvöimalust...ja loomulikult on mootori käik hoopis teisest maailmast kui mini ragisev-vibreeriv korin :D
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas Mehis » 30 Sept 2010, 20:45

Päris hea lugu. Millal siis tegemisele jõuab?
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas 90Deville » 30 Sept 2010, 20:51

Loodaks järgmise aasta alguses miskit tegema hakata, sest siis ilmselt pikem paus töökohast.
Üksiku Riley Elfi klubi
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas 90Deville » 11 Okt 2010, 10:07

Eelmisel reedel käisin miniga tallinnas, lihtsalt sellepärast et saaks temaga veel viimast korda söita sel aastal. Kuna nüüd on jälle minek rootsi tagasi siis töenäoliselt enam vöimalust ei tule, ja siis veel uue mootori ja vedrustuse paigaldamise mötted jne.

Juba enne kui poolele teele jöudsin tuli hästi meelde miks ma teda ümber tahaks ehitada....meeletu müra ja röve hüplemine!
Lisaks ei teinud asja paremaks ilmselt tasakaalust väljas rehvid ja kuskil on ka üks rattalaager undama hakanud, taga vist.
Minekust ei hakka parem rääkimagi...., oh jah :(

Tallinnas liigeldes kukkus miskit autoalt ära vabakal, a misasi see olla vöis eitea :D igatahes kolin käis autoall ja peeglist nägin mingit valget asja teel veeremas, aga ei suutnud tuvastada misasi see oli, ehk lihtsalt kivi teel vöimiskit sellist. Igatahes vedas haapsallu tagasi välja ilma igasuguste törgeteta.

Et sellekskorraks on siis mu minihooaeg löppenud, ja kesteab, vöibolla ka selle mootori ja vedrustusega.
Üksiku Riley Elfi klubi
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas 90Deville » 24 Apr 2011, 19:57

Pilt

Kevade puhul sai ka oma Mägramini välja aetud katusealt, kus ta koos Elfiga talveläbi magas, körvuti nagu pörssad.
Ja ka survepesurile hing sisse puhutud, ning tolm ja saast maha pestud ning löpuks ka vahatatud.
Suht hea sai löpuks :)
Ja muidugi nüüd olen möned päevad temaga ka liigelnud, enne sai veel küünlad vahetatud, Boschi Super 4 läks sedakorda peale.

Niiet üldiselt suvi vöib alata.

http://nagi.ee/photos/90deville/18163257/
Pildilink kah kus möned klöpsud veel.
Üksiku Riley Elfi klubi
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas ares » 24 Apr 2011, 21:15

Ma kruvisin kah just Boschi Super 4 enda mootorisse. On sul nendega mingit vahet kah tunda olnud?
Kasutaja avatar
Mehis
Postitusi: 317
Liitunud: 23 Okt 2007, 10:11
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas Mehis » 25 Apr 2011, 09:14

Väga huvitav pildimaterjal, kas kõik liikurid on sinu valduses? Taunus tundub tõeline pärl ikka.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas 90Deville » 25 Apr 2011, 09:33

Aresele, küünalde kohapealt-nagu puterdab vähem tühikäigul, enne kuidagi veidi jättis vahele aeg-ajalt. Siiski päris rahul ma pole, ikkagi on tühikäik kuidagi rabe, vibratsiooni on minuarust liiga palju. Samas nagu köik pütid töötavad, oma pisikese aruga tahaks veidi süüdet keerata aga see on kahjuks vöimatu kuna mägrakal ju jagajat pole :)

Mehis, jah, köik need liikurid ja palju muudki on minu omad, paar tki söbraga kahassegi, nagu just too Taunus ntx.
Aga pildid on petlikud, ei ole tegemist mingi prillikiviga, lihtsalt värv on selline huvitav. Aga värvimise kvaliteet mis on tehtud kusagil rootsis 80ndate alguses on allapoole igasuguse arvestuse, ilmselt suudaksin ise pimedas ja 10öllega kah parema tulemuse produtseerida. Seepärast sai ka kleepsutuuning tehtud et varjata natuke seda porri. Istmed kah ise paigaldet ja turvavööd, et miski ohutus tagada. Samas on mootor nii lahja juba tehasest et ega suurt karta pole et näpuvahelt ära läheb...
Ei ole ka plaanis teda üle värvida esialgu, suurematest töödest temaga on sel suvel plaanis pöhja keevitus ja liivaprits+värv+mastiks.
Muidu keera vötit ja söida hetkeseisuga, paberidki korras.
Üksiku Riley Elfi klubi
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: Indrek&Mägramini

Postitus Postitas 90Deville » 04 Apr 2012, 22:37

Tuleb enda jaoks märk maha panna, et selle aasta esimene minisöit on tehtud!
Aku peale ja vötit, nagu alati, käivitumisega probleeme polnud.
Alla kruvisin ka tagumised originaalveljed, ja nuputasin et milline rattalaager see olla vöiks mis häält teeb sest enam ei suutnud tuvastada :D
Pesulas kah käidud, ja mönikümmend kilomeetrit vuratud päikeselise ilmaga, mis elult veel tahta...

Kahjuks tuleb järgmiseks ilmselt müügikuulutus valmis trükkida :cry:
Üksiku Riley Elfi klubi
Vasta