eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Lood meist ja minidest
Vasta
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas eero » 30 Apr 2016, 00:20

Kuna mul reede õhtul suurt midagi teha ei olnud lugesin oma teema hoolega läbi. Päris karm kui roheline ma ikka alustuseks olin - õli salongisoojenduses, WTF! :smoke:
Ja vaatan, et olen koguaeg lubanud pilte postitada aga ei ole seda teinud. Parem siis ei luba, aga tegelikult võiks vist küll rohkem telefoni välja võtta ja klõpsu teha.

Kõige naljakam aga see, et algusest peale on suht samad mured olnud ja tegelikku lahendust polegi saanud. Aga noh, mis seal ikka - peaasi, et sõita saab ja sõidurõõmu jagub. Ja sõidetud on ju kõvasti.
with a mini (in pieces!)
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas 90Deville » 30 Apr 2016, 07:55

Mitte, et ma oma eelmises postis poleks kirjutanud nende asjade eestikeelsetest nimedest, a paneme siis uuesti
Master on eestikeeli peasilinder, ja slave on töösilinder
Sama kehtib ka pidurimajanduse kohta, kapotiall asuv on peasilinder ja rataste juures olevad töösilindrid. Ketaspiduritel esimesi calipere kutsutakse eestikeeli sadulateks vöi suportiteks ntx

See esimene kummilutt pole tihend vaid tolmukaitse, öli lekib siiski sisemisest. Aga kui sul uued teel siis pole vahet enam.
Üksiku Riley Elfi klubi
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas eero » 03 Mai 2016, 08:49

Töösilinder - selge. Vist isegi oli korraks meeles, aga ju see aju ei pea enam kõike.


Laupäeval käisin siis ka ülevaatusel. Sidur pidas, seega hädapärast kannatab uute detailide saabumiseni. Tagumised pidurid said seekord nüüd iseseisvalt hakkama - norm täidetud ja kommentaariks, et sellisele autole igati sobilikud.

Aga läbi siiski ei saanud - gaasid. HC kolm korda üle normi tühikäigul, pööretel CO. No kurat! :smoke:
Eks käin küünlad üle, vaatan vaakumvoolikutele otsa, tõenäoliselt tuleb paaki visata tilk mingit abistavat keemiat, ja enne ikka kõvasti sõita, et kat kuumaks ajada. Pisut sõitsin ka seekord enne ülevaatust, aga ju siis ikka mitte piisavalt. Ja kui siis ei saa, siis tuleb taas Hannesele Speedsterisse külla minna.
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas eero » 11 Mai 2016, 20:55

Ülevaatus sooritatud!

Algul oli pisut nõutu tunne, et no mis nüüd siis ette võtta. Masin on nagu ilusti käinud, kompuutri järgi ka kõik korras. Ma oleks suht ehku peale proovinud, äkki midagi õnnestub. Kuna ülevaatajad ise arvasid, et kat ei toimi üldse, siis mõtlesin, et no laseks siis eksperdil üle vaadata. Tõstuki peal koputas onu paar korda vastu kati - seal sees kõik sees kolises ja sahises. "Sellest ei ole küll enam midagi järel."

Mis seal siis ikka - teeme uue. Vähe pisem kat, mis kanalisse paremini istub. Ning mu kliirensit on kõik kommenteerinud, kes taga sõitnud, ja reso põhi tunnistas selgelt et see on teega tihe sõber, siis läksin originaalpaigutuse teed - kahe reso asemel nüüd üks suurem, diagonaalis, ja ots vasakult nurgast välja. Töö käis Lasnamäe Summutiabis (http://summutiabi.ee), hommikul auto sinna, õhtuks tehtud.

Sain auto peale tööd kätte ja muidu oli plaanis veel ka küünlaid vaadata jms, enne kui millalgi ette lähen näitama. Aga siis mõtlesin, et ülevaatuspunkt veel paar tundi lahti - teeks ühe tiiru ja vaataks mis saab. E-tehnos on korduvülevaatused kuu jooksul tasuta, et võiks käia katsetamas palju tahtmist. Väike tiir siis Sauele ja siis Tallinna ringteed pidi Tartu maanteele ja linna tagasi, otse ülevaatuspunkti. Ja seal läks kõige libedamalt mis seni Miniga on olnud - ei mingit pöörete hoidmist ega midagi. Tühikäigul kohe kõik nagu peab, pöörded üle 2k, asi veel ilusam.

Enne summutivahetust numbreid ei mäleta, ainult kommentaar on meeles - "kõik numbrid on rohkem kui kolm korda üle normi".

Tänased numbrid:
840rpm: CO 0.01 (max lubatud 0.5), CH 87 (max lubatud 100)
2300rpm: CO 0.03 (max lubatud 0.3), CH 42 (max lubatud 100)

2016-05-11-19.00.39.jpg
2016-05-11-19.00.39.jpg (291.02 KiB) Vaadatud 31853 korda
Täna tuli ka uus siduritöösilinder ära, et siis lähiajal sellegi vahetus kavas. Kuigi mu MacGyveri fix on ilusti hoidnud - ühe korra olen vahepeal veel õhutanud ja sealt edasi on nagu enne.

Lisaks on mul ikka ülemise stabika poolraami poolses otsas midagi valesti. Asi liigub ja kolksub, olgugi, et poly puksid ja stabikas suht uus. Ning siis muidugi see vibratsioon - täna ülevaataja kommenteeris, et kas sõita ikka kõlbab nii.

Niisiis töö otsa ei saa.
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas eero » 01 Juun 2016, 12:45

Siduri töösilindri vahetuseni polegi veel jõudnud. Mõtlesin, et kui juba tegema hakkan, siis vahetaks ka toru ja peasilindri ära, et siis terve ahel uus ja puhas. Toru asemele tellisin banjo tüüpi vooliku, aga kui kätte sain, selgus, et tellisin parema poolse rooli oma, mis on ilmselgelt liiga lühike. Nüüd sain aga õige tüki kätte ning rohkem takistusi ei tohiks olla.

Töösilindri MacGyveri fix on seni aga ideaalselt vastu pidanud. Nädala alguses sai isegi tööasjus Riias ära käidud ja auto pidas imeliselt vastu.


Teise teemana olen vaikselt hakanud plaanima kere korda tegemist. Ilmselgelt omal aega tegemiseks pole, ammugi oskusi. Tahaks küll õppida, aga samas auto vajab korda tegemist. Seega olen käinud maad kuulamas ja Mini näitamas. Hinnang on olnud aga hävitav - kere on omadega läbi, avariiline, ning nagu Marttigi soovitas, siis targem oleks tellida uus shell ja auto ringi lapata. Niisiis tuleb hakata kõvasti raha koguma :smoke:
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas eero » 15 Juun 2016, 22:54

Vahepeal on mu aur kulunud Golfi putitamisele http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?f=50&t=127704
Aga nüüd sellelgi ülevaatus kirjas.

Miniga jäin siduri töösilindri tõttu veel kaks korda tee peale. Eks ka oma rumalus, et ära ei teinud kohe. Aga õnneks on vedeliku peale kallamine ja õhutamine juba nii käpas, et võin teenust pakkuma hakata.

Igatahes eile võtsin vanad tükid maha ja täna uued peale. Suhteliselt valutu töö. Välja arvata üks peasilindri mutter - täpselt nagu insener oleks mõelnud, et oodake mehed, sidurihüdraulika on siin nii lihtne, et mingi keeruline koht tuleb meelega konstrueerida.
2016-06-14 19.29.43 copy.jpg
2016-06-14 19.29.43 copy.jpg (233.07 KiB) Vaadatud 31774 korda
Lisaks ei saanud mingi imega vana toru raamikinnitusele ligi, et lahti keerata. Seega vanad torud jäid hetkel külge ja ootavad kuniks äkki mootori välja tõstmiseks läheb. See tuleb vist ette võtta, sest ülemise stabikaga on ikka mingi kala.

Aga jah, muidu valutult. Ja nüüd pika banjo ühendusega oli töösilindri poole ühendamine ka palju lihtsam - kõigepealt ühendasin töösilindri ära ja siis ajasin vooliku oma kohale.
2016-06-15 20.12.19.jpg
2016-06-15 20.12.19.jpg (1.36 MiB) Vaadatud 31775 korda
2016-06-15 22.32.06.jpg
2016-06-15 22.32.06.jpg (558.05 KiB) Vaadatud 31775 korda
Ühe südamerabanduse sain kui kõik olin kokku pannud ja auto käima panin - käis mingi naljaka rütmiga. Kohe oli mõte, et no mille kurat ma jälle katki tegin - mõne juhtme vms. Kompuuter külge ja kohe oli näha, et vaakumit ei ole (või ajju see ei jõua). Õhufilter pealt maha ja viga kohe näha - ühe vaakumvooliku olin suutnud kokku murda. Väheke susimist, voolik sirge, ja jälle hea.

Seega hetkel mingeid sõitu takistavaid hädasid rohkem pole. Pean veel oma rolleri korda seadma ja siis ehk võib mõelda mis Miniga edasi. Kere tegemisele ma veel sellel talvehooajal ei mõtle - kogun veel raha ja siis järgmisel talvel.
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas eero » 17 Juun 2016, 09:35

Pisut nüüd ka uue siduriga sõidetud - tahab ikka harjumist, tunnetus täiesti teine. Pedaal on kergem, aga kindlam.
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas eero » 09 Juul 2016, 11:17

Kes Facebookist ei märganud või suvepäevadel ei tulnud jutuks - muretsesin omale uue garaaži. Seekord nüüd täiesti oma. Ei viitsinud jätkata üürimisega - pidev sehkendamine. Ning eks pea kõik üüriboksid on vanad nõuakaegsed - pisikesed, rõsked. Pisut suuremat ja remondikanaliga annab leida.

Uus boks on just äsja valminud, 35,7m2, 4,2x8,5, lagi 5m. Sees on ka vesi! Ainuke mööndus oli siis remondikanal - seega pean auto alla pääsemiseks uue metoodika välja mõtlema. Asub Sarruse tänaval Lasnamäel, mis muidugi mu senistest kesklinna kohtadest jääb eemale, aga ausalt öeldes mulle väga see kant meeldib ning asja on mul sinna üsna tihti olnud. Kui nüüd linn ka Betooni tänava korda teeks oleks igati super :smoke:

2016-07-01 21.41.51-1 copy.jpg
2016-07-01 21.41.51-1 copy.jpg (289.6 KiB) Vaadatud 31719 korda
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
mayfair
Postitusi: 104
Liitunud: 13 Aug 2015, 20:54

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas mayfair » 15 Juul 2016, 23:44

Väga lahe Eero. See siduri lugu oli sul juba nii vana, et arvasin juba korraks, et sul läheb teist korda remondiks :D
Ulualune on sul küll vinge. Ilus, puhas, korras - ilma ülearuse tränita. Kena vaadata kohe. Siinkohal tahaks juba ka ise oma ulualusega uhkustada 8)
Tubli. Väga lahe
C´mon join the joyride
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas eero » 11 Okt 2016, 21:24

Häbiväärselt vaikne on olnud viimasel ajal. Töö on hoidnud mind üritustest eemal ja vaba aega olen veetnud rohkem Golfi kallal nokitsedes. Sest ega Minil üldiselt midagi häda väga ei olegi - vanad vimkad, aga mitte midagi, mis kuidagi otseselt sõitmist takistaks.

Seega täna mõtlesingi, et no pagan, kas äkki kordki saan sügisel õigel ajal ülevaatuse kirja. Muidu kevadel tuleb esimesed sõidud teha nii, et kriimsilm ei märkaks.

Igatahes - ülevaatus edukalt läbitud!
with a mini (in pieces!)
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas eero » 01 Dets 2016, 06:46

Jätkuvalt, Mini väga palju tähelepanu pole saanud. Olen tegelenud rohkem garaazi sisutamisega.
https://youtu.be/-kCadQd8I3E

Lisaks muretsesin endale väheke talvisema sõiduki, mis oli küll plaanis rohkem lihtsalt sõitmiseks, aga ma ei saa ju jätte käsi külge panemata.
https://www.instagram.com/p/BMgBy-bga5I ... =eerootsus
with a mini (in pieces!)
wolts9
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Mai 2012, 20:38

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas wolts9 » 28 Mär 2017, 13:15

Kõigepealt tere :) lugesin siin teemat ja kuna endalgi nüüd hoovis üks roheline spi, siis tärkas mõte ehk oleks võimalik Diagnostika abi saada. Nimelt kuri kahtlus et stepper ei taha tööd teha, kui oleks võimalik juhe korra sappa saada oleks väga happy (mõistagi tasu eest).
ares
Postitusi: 716
Liitunud: 01 Apr 2009, 02:49
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas ares » 28 Mär 2017, 13:30

Stepper läheb ajapikku oma kojas lahti, võta laiali, ja pinguta sisemised kinnituskruvid ära. Mina sain igatahes niimoodi enda oma korda, peavalu lahenduse leidmisel oli muidugi omajagu :)
wolts9
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Mai 2012, 20:38

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas wolts9 » 28 Mär 2017, 18:24

Väärt nõu proovin ka seda :) kuid kontrollida tahaks siiski, sai käidud Spiidsteris hannese juures muude muredega ja selle käigus ka oli tarvis stepperi seda kruvi näppida. Ja ilmselt see nüüd päris õige pole, kuid neil puudus see vajalik kuldaväärt sead millega talle ligi saaks :(
Kasutaja avatar
eero
Postitusi: 769
Liitunud: 18 Apr 2010, 08:12
Asukoht: Tallinn

Re: eero Mini Cooper ('93, 249BBK)

Postitus Postitas eero » 14 Mai 2017, 17:34

Panin täna oma aparaadile hääled sisse ja kõik timm. Sõidab nagu kulda.

Kere on nüüd aina enam ja enam selline, et tuleks tõsiselt ette võtta. Aga suve sõidan ära ja kogun mõtteid. Aga kindlasti sel talvel tuleb teha.
with a mini (in pieces!)
Vasta