orienteeruvad kulud rooli jm poolsuse vahetamiseks

Kes? Mis? Kus?
Vasta
pacaan

orienteeruvad kulud rooli jm poolsuse vahetamiseks

Postitus Postitas pacaan » 05 Mai 2008, 16:17

paremalt vasakule siis.

Tere,

olen värske mini-huviline, lihtsalt hobiautona plaanis osta UK-st üks eksemplar. 1993 aasta 1,2xx mootoriga isend. Hetkel ei jaga veel suurt miskit neist autodest aga loodan juba mai lõpus enda omaga lähemalt tutvust teha... (tollimõõdus tööriistad vist abiks?)

Kindlasti on siinsetest teadjatest mõned seda tööd teinud ja oskavad kasvõi umbkaudse maksumuse välja pakkuda? Mõtlen siinkohal eelkõige mehhaaniliste osade vahetust ning ümberpaigutamist, kulud juppidele jms.

Äkki mõni meister siit pakub ennast seda tööd ka tegema? Tööraha kulud?


Aitäh ette!
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 05 Mai 2008, 16:51

See olene sellest ka , et kus sa endale need uued jupid ostad.

Kui lähed ise Inglsimaalt tooma siis tasub kohe uus roolilatt ära osta.
Iseenesest suhteliselt lihtne töö, keres juba uued augud olemas.

Selle hind peaks jääma kuhui 2000 alla. See ongi põhierinevus , et on roolilatt RHD ja LHD ehk siis righ hand drive ja left hand drive.

Ma ei usu , et see sul rohkem kui 3 tuhat maksma läheb. Aga kes töö ära teeb, vot seda ei oska küll öelda.

Kahjuks ei ole siiamaani meil ühtegi minisõbraliku töökoda.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 05 Mai 2008, 19:30

Foorumis aitab alati kõigepealt luubi nupu vajutamine (menüüs KKK kõrval).

http://www.miniklubi.com/foorum/viewtopic.php?t=54&

http://www.miniklubi.com/foorum/viewtopic.php?t=304&

Lühidalt - uuemate (s.t. 1980-90ndate) Minidega ei viitsiks mina isiklikult ümberehitamisega jännata. Selliseid saab Saksmaalt või Hollandist või Belgiast kustiganes ka. Küll veidi suurema raha eest aga enamasti võid kohe sõitma hakata. Kui ei ole just 'elu diil' või mingi konkreetne mudel, mida mandrilt lihtsalt ei saa, soovitaks ma pigem ümberehitusele kuluv aeg sõitmisele kulutada.
pacaan

Postitus Postitas pacaan » 10 Juun 2008, 14:07

Tänud Kristjan ja Mikk.

Auto nüüd mõnda aega juba käes ja Tallinnas liigun asjaolude sunnil (tavapärase tööauto ajutise puudumise tõttu) kena punase Miniga. Parempoolse rooli ja UK numbritega Miniga siis. Kuna auto on UK registris minu nimel ning maateedele pole temaga väga plaanis minna siis ilmselt roolipoolsuse vahetamise jm võimalikud ümberehitused jätan ilmselt süngetesse talveõhtutesse.

Arvestades auto hinda usun, et sain väga hea eksemplari, tehnilisest poolest ilmnes siiski ka üks viga, nimelt generaator mis ei lae. Rõõmuga avastasin seejuures, et sellel autol on vist küll maailma odavaimad varuosad ning vidinaid UK-st päris laialdaselt saada ka kasutatud peast.

Tundub, et kütusekulu linnasõidul on madalam isegi kui mu mootorrattal - rõõm ruudus :)

Nils
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 10 Juun 2008, 15:02

Tore ! Väga tore !

Kas mõne pildi ka äkki sokutada saab ;) Kuidas Inglismaalt tagasitulek kujunes ? Ma pean ise selle tee nüüd Augustis suure tõenäosusega ette võtma.
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 11 Juun 2008, 23:11

Miks sa ei taha jätta seda liikurit, selliseks nagu ta on? 8)
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 11 Juun 2008, 23:54

kimasid mulle vastu harkujärvel. mina liigun valge-sinitriibulise Fordiga. elad siinkandis? kui see inglismaal sinu nimel, siis on sul äärmiselt head shantsid saada see eestis parempoolse rooliga arvele, muide! aga tagasisõidu juttu loeks isegi hea meelega. minu allegros oli see mugav, aga minis rappumist ei kujuta küll ette ...
pacaan

Postitus Postitas pacaan » 23 Juul 2008, 02:11

usku kirjutas:kimasid mulle vastu harkujärvel. mina liigun valge-sinitriibulise Fordiga. elad siinkandis? kui see inglismaal sinu nimel, siis on sul äärmiselt head shantsid saada see eestis parempoolse rooliga arvele, muide! aga tagasisõidu juttu loeks isegi hea meelega. minu allegros oli see mugav, aga minis rappumist ei kujuta küll ette ...
oeh... kirjutasin pika jutu valmis aga "saada" nuppu vajutades kargas mingi error ette ja kaduma ta nüüd saigi. proovin homme uuesti :)
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 23 Juul 2008, 08:48

pacaan kirjutas: oeh... kirjutasin pika jutu valmis aga "saada" nuppu vajutades kargas mingi error ette ja kaduma ta nüüd saigi. proovin homme uuesti :)
kuna siin vahepeal mingi sessioon aegub või nii, siis on alati mõistlik enne "saada" vajutamist kogu selle akna sisu "copy'da"... see error tuleb liiga tihti :)
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 14 Aug 2008, 11:37

Mis sellest liikurist saanud on? Kas juba rool ringi töstetud vöi? :cry: Vöi on parempoolse rooliga, aga registrisse (kandmata / kantud.) :)
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
pacaan

Postitus Postitas pacaan » 02 Sept 2008, 11:39

miniest kirjutas:Mis sellest liikurist saanud on? Kas juba rool ringi töstetud vöi? :cry: Vöi on parempoolse rooliga, aga registrisse (kandmata / kantud.) :)
pole olnud aega kahjuks nüüd sellel suvel Miniga tegeleda seoses motospordi huvidega (hooaeg on suvel). Ootamatult kadus autol "säde", parkisin sõitva auto ja paar tundi hiljem ei käivitunud :( tundub, et sädet pole - kahjuks pole siiani jõudnud kontrollida / lasta kontrollida (autoelektri - süüte koha pealt on nõrgimast nõrgem ise...) milles asi. Ja mini on seega juba paar kuud lihtsalt seisnud :(
Aga ikka veel RHD ja ausaltöeldes mõtlesin selle ka nii jätta - linnaliikluses see ei sega ja maanteel eelistan suuremat (võimsamat) autot nagunii.

Tagatipuks hankisin omale veel teise RHD kohalikus mõttes veidi omapärasema auto (MGB Roadster) mis samuti ootab kõpitsemist.
MinuMini
Postitusi: 125
Liitunud: 06 Mär 2008, 10:19
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas MinuMini » 02 Sept 2008, 18:49

lahe. see roadster samuti väga huvitav isend omaette a sädeme põhjuse leidmiseks alusta näiteks süütepoolist, enne kui mujale ronida. :P
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 03 Sept 2008, 01:58

pacaan kirjutas:
miniest kirjutas:Mis sellest liikurist saanud on? Kas juba rool ringi töstetud vöi? :cry: Vöi on parempoolse rooliga, aga registrisse (kandmata / kantud.) :)
pole olnud aega kahjuks nüüd sellel suvel Miniga tegeleda seoses motospordi huvidega (hooaeg on suvel). Ootamatult kadus autol "säde", parkisin sõitva auto ja paar tundi hiljem ei käivitunud :( tundub, et sädet pole - kahjuks pole siiani jõudnud kontrollida / lasta kontrollida (autoelektri - süüte koha pealt on nõrgimast nõrgem ise...) milles asi. Ja mini on seega juba paar kuud lihtsalt seisnud :(
Aga ikka veel RHD ja ausaltöeldes mõtlesin selle ka nii jätta - linnaliikluses see ei sega ja maanteel eelistan suuremat (võimsamat) autot nagunii.

Tagatipuks hankisin omale veel teise RHD kohalikus mõttes veidi omapärasema auto (MGB Roadster) mis samuti ootab kõpitsemist.

No hakkab jälle pihta, :twisted: Usku masina pärast, ma juba olen kadetusest sinine.
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Vasta