Uh, nüüd tuleb pikem jutt...

Lood meist ja minidest
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Uh, nüüd tuleb pikem jutt...

Postitus Postitas E-riik » 22 Sept 2006, 23:21

No nii no nii no niiiii

Tundub, et on aeg kirja panna ühe mini taastamise lugu. kõik see sai alguse ajal, mil endale taas lube tegema hakkasin ning tekkis soov huvitava liikuri omanikuks hakata.

Mõeldud, tehtud
Pilt

ja esimesed remondid algasid juba enne, kui veel masinaga sõitagi sain
Pilt

Siis aga hakkas pisitasa selguma, et kõik mis hiilgab pole kuld ning mini parandamine muutus juba masendavaks.

Sügisel 2005 õnnestus poolpiduste piduritega ühele opeli pirukale kärukonksu otsa kelgutatud - nii oligi mini reanimeerimisele määratud.

Peale mõningast idee veeretamist sai lahtivõtmisega alustatud
Pilt

Ja saabe tuttavaks, teie ees on minu mini parim sõber - R. Ooste
Pilt


Kõik mittevajalik küljest, sai masin keretööde tegija (loe soss-sepp) juurde viidud. asjad aga ei tahtnud kuidagi edeneda. küll oli kärss kärnas, siis maa külmand jne jne.

Pilt

sai siis nõuks võetud masin liivapritsu meeste manu viia.

kahe mehega sai peale tõstetud
Pilt

kosmonaut töötab
Pilt

Lisaks kerele käisid pritsu alt läbi ka igasugu veermiku jupid ning poolraamid. kõik, mis pisem oli, sai rellaka ja traatharjadega puhtaks tehtud.
Esimese asjana, kui mini kosmonautide juurest tagasi talli sai, oli happegrundiga katmine. ning lõpuks ometi võisid plekitööd alata.

Pilt

parempoolne rattakoobas peale lappimist
Pilt

ja kõige pikem protsess - tiibade sobitamine
Pilt

Samaaegselt keretöödega sai hangitud võimsam mootor. doonoriks sai 1979 aasta Austin Allegro (suurimad tänud veelkord Ukule!). Esimese info kohaselt oli tegemist 1.3 mootoriga.

Pilt

ja nagu hilisemagi ehitamise juures, oli suureks abiks Eino. Kuigi ma olen siiamaani seda meelt, et tegelikult tegeles ta tööstusspionaasiga ning üritas varastada mõtteid oma auto ehitamiseks :)
Pilt

mini ja allegro mootoritel on pisikesi erinevusi, nimelt tuli mõningad kinnitusdetailid, kettikambri kaas, radikas ning nipet näpet juppe vana mootori pealt ümber tõsta. loomulikult sai ka korralik puhastamine ja värvimine ette võetud.
Pilt


Järgmise asjana sai nõuks võetud ise istmed taastada.
vanade istmete katted olid kulunud ja kopitanud. autos oli koguaeg spetsiifiline vana kopitanud masina hais.
Pilt

Õmblesin istmed kokku, moekunstnik Riina Põldroos oli tepingute tegemisel abiks ja sellised nad saidki
Pilt


Plekitööd aga ei tahtnud kuidagi valmis saada. endiselt olid tiivad lihtsalt auto peale tõstetud ja käis ümber auto jalutamine. kutsusin siis Ranno oma miniga korraks garaashi juurde, et joss-sepp näeks, et ülesanne, mis talle on antud on teostatav. mis siin salata, sellest oli abi. mõne päevaga said tiivad taas autoga ühendatud. ka uued ukseplekid külge pandud. enne veel, kui viimased oma kohale said, ehitasin uste sisse korraliku keskluku süsteemi. mootorid on paigutatud ukse põhja (kus need klaasile ette ei jää) ning ehitatud hoovastiks, mille abil mootorid luku hoovasid liigutavad. korraliku joonise leiate "teeme ise" teema alt.
Pilt

Visiidil kosmonautide juurde, said puhastatud veljed (tegelikult sain ma nendega seal kaks korda käia. nimelt oli laki tükke ikka veel küge jäänud ja selliseid velgi pulbervärvida ei saa) ja korralikult pulbervärvimisse viidud.
Pilt

Algse kokkuleppe kohaselt pidi antud õli tegema ka värvi eeltöö. nagu ikka, jutuks see ka jäi. eeltööd oodates hakkasin ma juba masina esimesi asju taas kokku panema näiteks sai kokku pandud taga vanker ja peale juppide Eino garaashi toomist ka esimene veermik koos mootori ja kogu muu krempliga.
samaaegselt sai auto viidud autokliiniku nimelisse ettevõttesse ettevalmistusse ja värvitöödele.

ettevalmistustööd käivad
Pilt

ja ongi uus värv peal
Pilt


Värvimisest tulnud auto sai sõna otseses mõttes mootorile ja tagavankrile peale tõstetud ja masin oligi ratastel. antud pildil on juba ka esiots paikka pandud ning elekter ära ühendatud (kogu juhtmestiku harutasin lahti, pesin puhtaks ja mähkisin uuesti. mõned kulunud kiud sai ka asendatud - töötab siiamaani laitmatult) ent kui hoolikalt vaatate, pole autol veel uksigi ees.
Pilt

Järgmised kaks nädalat ei tegelenud ma ei muuga, kui hommikul garaashi ja öösel kolme nelja ajal koju kotile. siis aga jõudis kätte päev, mil miniga esimese sõidu tegin. Soovisin ARKis teeh passi ära vahetada, et auto uus värv ametlikuks saada.

Ja põhimõtteliselt oligi auto valmis kulunud oli seitse kuud ja palju palju raha. asi aga on seda väärt!

Pilt



siis aga hakkasid üllatused tulema. nimelt hakkas mootor, mis ennist jäi kap remontimata jamasid korraldama. küll jooksis rihmaratas lahti, siis hakkas mootor suitsema. lõpuks vihastasin ja otsustasin ka mootori remondi oma käega ära proovida. mootor lahti ning kaane, vända ja plokiga Tõukuriss. ütlen neile, et 70,6 palun nemad vaatavad ja mõõdavad ja vastu, et mina vist nalja teen. jätsin jupid sinna ja läksin kirjandusega tutvuma. mõne aja pärast hakkas asi selginema. nimelt oli mootori puhul tegemist hoopis 1.1L pika käiguga A seeria mootoriga.
sai siis kõik lihvimised ja asjad ära tehtud (kompressiooni tõstetud jne), uued saaled, rõngad, tihendid, kett ning ketirattad tellitud. kogu krempli kokku keeramiseks ja autole panemiseks kulus ei rohkem ega vähem, kui 11 tundi :)
mini liikus taas ja paremini kui kunagi varem. siis veel uus karpa nõel ja hakkaski kätte jõudma tehnoülevaatuse aeg. läksin kohale ja ennäe, kõik ongi korras. kiire timmimine karpa kallal ja oligi valmis mini läks ülevaatuselt läbi ja sai kiita ka.

helisüsteemiks on 6xHERZi kõlarid ja Pioneeri cd plönn. möirgab minile kohaselt

praeguseks on teha jäänud veel vaid värviparandused. aga nendega võib veel sutsu oodata, kuni ilm sõita lubab.
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 11 Okt 2006, 22:02

Mõtlesin, et panen siia pisitasa veel pilte juurde, kui neid on vahepeal tekkinud.

Pilt mini armatuurist. kellad sai tellitud e-bay'st ning nahatöö on ise tehtud. natuke on seda veel plaanis edasi nokitseda, et veel ikusamaks saada :)
Helisüsteemi esimene pool - üleval klaasi juures kõrg- ja all kesksagedus kuularid (Nertz).
Pilt
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 13 Okt 2006, 10:55

HEA, et sa lubasid oma MINI-t kasutada fhm-l ilusad pildid olid.
SUURED TÄNUD SULLE E-RIIK. 8)
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
Octavianus
Postitusi: 204
Liitunud: 18 Apr 2007, 23:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Octavianus » 02 Mai 2007, 10:38

ja mis ma pidin nägema täna: sinu Mini on müügis? miks?
Less is More. Mini is Great.
Kasutaja avatar
E-riik
Postitusi: 327
Liitunud: 30 Mai 2005, 22:35
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas E-riik » 02 Mai 2007, 11:47

Octavianus kirjutas:ja mis ma pidin nägema täna: sinu Mini on müügis? miks?
Kuna autosid on maja ette liiga palju saanud ning peale pisipere tekkimist peaks hoopis maamaja korda tegema, tuleb millegist loobuda :(

kõike head kahjuks siin ilmas ei saa.
Ja nüüd väike mõttetera MINIomanikele:
Korras autoga on hea sõõõõõita
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 02 Mai 2007, 12:48

Viimati muutis Kristjan, 02 Mai 2007, 18:53, muudetud 1 kord kokku.
t6ksti

Postitus Postitas t6ksti » 02 Mai 2007, 18:19

jantimine on tõesti keelatud!

aga samas tahaks huvipärast müügikuulutust ikkagi näha :roll:

äkki saad lingi anda?
Kasutaja avatar
Octavianus
Postitusi: 204
Liitunud: 18 Apr 2007, 23:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Octavianus » 02 Mai 2007, 18:53

a mina sooviksin proovisõitu: saaksin teada milline on heas korras mini.
muidugi mitte selle koerailmaga mis täna on :shock:
Less is More. Mini is Great.
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 02 Mai 2007, 20:47

Mis toimub:( kahju, et sa MINI maha müüd, aga sa ostad kui finantsi saad, ikka uue(klassikalise) MINI endale eks ju Erik. :wink:
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Kasutaja avatar
mikk
Postitusi: 629
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mikk » 04 Mai 2007, 17:15

Hind tundub kasin sellise auto kohta.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 04 Mai 2007, 18:08

on jah väike. ja loodan, et erik ei pahanda kui ütlen, et esmaspäeval vormistatakse autole uus omanik...

samas oli lihtsalt õnne, et huviline leidus - nii vana auto eest ei maksta mingit raha, isegi kui see korras on. ja kiire müük oli lihtsalt pääsemine igasugu tingijate ja vingujate hordide eest...

ja ma arvan, et erikule pole vaja rohkem öelda kui kahju sellest kõigest on...
t6ksti

Postitus Postitas t6ksti » 04 Mai 2007, 18:27

kuidas ostja muidu tundus?
oli entusiasmi Miniklubiga tegelemise jaoks?
vastasel juhul kaotame lisaks Erikule klubi perfektseima pärli samuti. :(
miniac
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Jaan 2005, 00:17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas miniac » 04 Mai 2007, 21:03

Mini ei tundu küll kuuluvat sellesse klassi, kus auto hind vanusega väga kahaneb... vähemalt kõik Eestis seni müüdud Minid on ainuüksi oma harulduse tõttu saanud kõvasti hinnakõrgendust, kui võrrelda autode seisukordasid ja ehitusaastaid teiste laiatarbemarkidega (Opel, Ford) (või eksin ma?). Pigem tundub tõesti Eriku isendi hind proportsioonist väljas olevat. Ehk subjektiivselt hinnates võiks kõvasti kõrgem olla.
Kasutaja avatar
usku
Postitusi: 495
Liitunud: 06 Jaan 2005, 22:05

Postitus Postitas usku » 05 Mai 2007, 15:00

loomulikult on eriku auto rohkem väärt, aga ma olen enam kui kindel, et keegi siinsetest foorumlastestki ei ostaks seda tema õiglase hinnaga. ja nii on ka mujal turul. kui kõik oleksid valmis ostma kalli hinnaga korras masina, siis miks te sellistega ei sõida - mujal maailmas on neid saadaval küll ja veel ning aegajalt soodsamaltki kui erik praegu müüb. fakt on see, et eesti inimene ostab odavat hinda ja usub sinisilmselt keritud spidomeetrit ja mida iganes: "aga hind oli ju nii odav"
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 05 Mai 2007, 16:16

Minul on kallis ja hea auto! ( õigemini oli, nüüdseks olen ma ta juba ära hooranud)

Hind hinnaks!


KES ON UUS OMANIK!?
Vasta