Margo 1975 Morris Mini

Lood meist ja minidest
Vasta
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 17 Nov 2009, 12:16

Tere,

Terve sügis on olnud plaan Minile Tallinna tutvustada ja seda ka jäädvustada. Kuid alati tuli midagi vahele. Lõpuks leidus vaba aeg ja sobilik ilm oktoobri viimasel ja novembri esimesel päeval.

Laupäeval sai tehtud väikene tiir Minide suvetuur Vol 1 jälgedes ja Pühapäeval Tallinnas.

Esimese päeva pildid on nüüd lõpuks ka internetti jõudnud :)
http://s680.photobucket.com/albums/vv16 ... mview=grid
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 20 Nov 2009, 14:06

Tere,

Nüüd tulevad ka 1. novembri Mini pildid.
Hoiatuseks olgu öeldud, et kui kui 31. oktoobri pildiseerias oli lisaks Minile ka palju muud silmailu, siis 1. novembri piltidest on üksikud, kus Mini ei ole. Nii et on oht saada kollase Mini üledoos :)

http://s680.photobucket.com/albums/vv16 ... mview=grid

Kaunist nädalavahetust!
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 09 Dets 2009, 16:32

Tere,
Sarnaselt Sprite'i teemaga pole ka kollase Mini elus suuri muutusi olnud, peale ühe, millest veidi hiljem.

Kõigest paar päeva pärast toda ilusat piltiderohket nädalavahetust saabus pakane, mis ka Mini peal oma kunstiannet proovis:
Pilt

Pakase pintlsitõmmetest oli möödunud vaid mõned päevad, kui maha langes esimene korralik lumi ja nagu alati - ootamatult :D
Pilt

Pilt

Vaatepilt oli küll ilus, aga Mini tervise huvides sai see kohev mütsike talt maha pühitud ja pärast kuivamist auto ülemine osa koormakattega kinni kaetud, et vihm ja võimalik lumi talle rohkem liiga ei teeks.

Nii ta siis seisis ja ootas minu otsust, et kas ma toimetan ta itta, või leian talle Tallinnas koormakattest vähe asjalikuma peavarju. Lahendus saabus alles sel nädalavahetusel, kui pisike kollane lõpuks garaazhi sai.
Nüüd tuleb leida aeg, et kõigepealt välja selgitada, kui mastaapseid keretöid ta vajab ja eks siis näeb mis edasi saab.
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 08 Jaan 2010, 18:49

Tervitused ja parimad soovid jätkuvaks aastaks!

Vaatasin, et foorumis on kuidagi väga vaikseks jäänud, samas kevad ja puhtad teed pole enam mägede taga :)
Kollase pisikese osas on toimunud väikene edasiminek. Nimelt suvel ära lõhutud ukseklaas on saamas Mini jaoks positiivse lahenduse. Esmaspäeval sai sel teemal suheldud ning anti aktsept uue klaasi tegemiseks.
Esmaspäeva õhtul garaazhi ei jõudnud ja võtsin selle asja ette teisipäeval. Valmistasin ennast ette meeldivaks pikaks garaazhis olekuks ja asusin toimetama. Inglismaalt tulles oli auto juba ilma uksepolstrita, nii et selle eemaldamisega vaeva ei pidanud nägema:
Pilt

Egas midagi, kruvikeeraja näppu ja klaasimehhanismi eemaldama. Kui see tehtud, siis klaas ukse seest välja. Selline mõre suudeti augustis klaasile tekitada:
Pilt

Seejärel tuli hakata nuputama kuidas vanad ja roostetanud regulaatorid klaasi küljest ära saaks. Tuleb tunnistada, et see oli kõige aegavõtvam osa kogu tööst:) Ja eemaldatud regulaatorid nägid välja sellised:
Pilt

Pilt

Härra R. Ooste poolt ikka korralikult nahka pistetud. Nii et kevadeks tuleb kindlasti uued regulaatorid hankida. Tõenäoliselt peaks ära vahetama ka vasakpoolse ukse omad, kuna ka seal kipub klaas ülesse keerates millegi taha takerduma.
Kui ma siis kella vaatasin, avastasin oma jahmatuseks, et kogu see ettevõtmine oli aega võtnud vaevalt kümmekond minutit – niipalju siis minu suurest plaanist õhtu garaazhis veeta :D
Kuid kui juba Mini juurde sai tuldud, siis vaatasin salongi üle ja õnneks ei märganud ühtegi hallitust või uut roostet, mis oli positiivne. Ainult et lahtiste akendega katte all seistes on autosse ikka kenasti tolmu kogunenud:
Pilt

Kuna mul kiiret ei olnud, siis istusin väheke aega Minis ja meenutasin viimaseid sõite temaga, eriti just oktoobri viimase päeva väljasõitu.

Kolmapäeval viisin Mini klaasi klaasilõikajatele näidiseks ja uue klaasi peaksin järgmisel nädalal kätte saama. Eks kui uus klaas käes, annan sellest teada :)

Seejärel tuleks hakata mõtlema, mida kõike oleks vaja teha, et kollane pisike kevadel heas sõidukorras oleks. Unistamine ei pidavat ju kahjulik olema :D

Seniks aga ilusat lumist nädalavahetust kõigile!
Kasutaja avatar
Jet Black
Postitusi: 292
Liitunud: 12 Jaan 2009, 14:08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jet Black » 08 Jaan 2010, 23:20

Ka mina leidsin oma uste seest sellise üllatuse. Ühe uks tegin eelmisel talvel teise teen nüüd, varsti. Uued detailid kruntisin ja värvisin enne paigaldamist.
Pilt

Muide, kas keegi on ise kesklukku paigaldanud?? Igavene tüütus on ümber auto käia ja võtmega uksi lukustada.
eino
Postitusi: 1132
Liitunud: 13 Jaan 2006, 22:39
Asukoht: Saue

Postitus Postitas eino » 09 Jaan 2010, 08:47

Veel ei ole paikas aga Uku tõi inglismaalt komplekti, E-Riik oma valgele tegi ise ja siin foorumis peaks kuskil juhised üleval olema.

eino
vahendan minitronist osi. +358405940508 või eino.fn@gmail.com, +37256608941,
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 09 Jaan 2010, 14:19

http://www.miniklubi.com/foorum/viewtopic.php?t=493

Aga miks sa ümber auto käid.... kõrvalistuja saad ju seest kinni panna !?
Kasutaja avatar
Oliver
Postitusi: 414
Liitunud: 23 Aug 2009, 23:15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Oliver » 09 Jaan 2010, 15:35

Mis siin siis ikka kui ära tellida, tuleb üks suurem regulaatroite ring, endalgi vajab vahetamist:
http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=42218

Pilt
Kasutaja avatar
Jet Black
Postitusi: 292
Liitunud: 12 Jaan 2009, 14:08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jet Black » 09 Jaan 2010, 20:21

Kekslukuga ju ikkagi mugavam.
Tõstekanalid olidiki samad, ainult enne värvisin üle.
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 11 Jaan 2010, 09:13

Jet Black, sinu Mini vanade tõstekanalitega võrreldes tunduvad minu omad vaat et ideaalses korras olevat :)

Tõstekanalite värvimine on hea idee. Siis ehk peavad veidi kauem vastu.
Tänud Eino. Olen mõelnud tõstekanalite isetegemisele, uurin foorumist neid võimalikke juhiseid.

Kesklukuga seoses meenus eelmisel aastal TMF-s olnud teema, kus arutati, et mida järgmisena grupiostuna muretseda. Osa rahvast soovis kesklukusüsteeme, mille peale tuli üks väga hea kommentaar - milleks Minile kesklukku, sees istudes siruta vaid käsi välja ja ongi kesklukk :D
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 14 Jaan 2010, 14:02

3 suve igapäevaselt ust võtmega kinni lahti keerata teeb igatahes oma töö ja mina sellel aastal enam võtmega ust avada ei kavatse :x Kesklukk ise muidugi endiselt karbis aga küll jõuab :)

Kui keegi piltidega juhendit paigalduse kohta soovib, siis andke märku.
Kasutaja avatar
Jet Black
Postitusi: 292
Liitunud: 12 Jaan 2009, 14:08
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jet Black » 14 Jaan 2010, 17:51

Kesklukk veel soetamata aga piltidest olen huvitatud küll.
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 10 Mär 2010, 10:57

Tere!

Ligi kaks kuud on möödas mu viimasest postitusest siia teemasse ja kuna päike teeb üha kõrgemaid ja soojemaid kaari, siis on viimane aeg end liigutama hakata. Seda enam, et sügisel alanud imeline aeg leidis kahjuks oma kurva lõpu ja nüüd on hea ülejääv aeg, energia ja armastus Minile suunata.

Eks omajagu motivatsiooni toimetamiseks lisab võimalik maikuine Miniklubi üritus ja see hea uudis:
http://www.vanatehnika.ee/modules.php?n ... opic&t=640
Ei tahtnud sellest ennem hõisata kui asi kindel ja minu Mini Jaanitule teekonna kõlbulikuks hinnatud. Nii et minu selleaastase jaanipäeva eelsed ja järgsed plaanid on teada, nüüd tuleb vaid teha kõik, et Mini ja mina sel ajal vormis oleksime.

Esimese asjana on kavas uus ukseklaas külge panna ja sügisel kaduma läinud suunatuled uuesti üles otsida, et siis ühel kaunil päikeselisel päeval pisikese päikesega itta vurada. Sest esimene aprilli nädalavahetus on broneeritud kere korrastamiseks.
Samuti on kokkulepe siduri ja käigukasti ülevaatamiseks. Iseküsimus on, et kas jõuab seda teha enne keretöid.
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 16 Mär 2010, 17:44

Neljapäeval saigi veidi aega Mini seltsis veedetud. Kui klaasi eemaldamine oli üle ootuste lihtne, siis tõstekanalite paigaldamine uuele klaasile ei olnud enam nii kerge. Kuid natukene pusimist ja määrimist ning Mini sai omale uue ukseklaasi:
Pilt

Kaotsi läinud suunatulede otsimiseni ei jõudnud, nii ootab see koos süüteküünalde vahetusega oma järge. Loodetavasti veel sel nädalal :)
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 01 Apr 2010, 13:11

Kevadised tervitused kõigile Minilistele!
Kevad on nüüd ka minu õuele jõudnud :)

Paar nädalat jälgisin pöidlad pihus ilmaprognoosi, et kas 1. aprill tuleb soe ja kuiv või külm ning libe. Praegu aknast välja vaadates on täitunud parem stsenaarium ja loodan, et see püsib nii kuni õhtuni.
Nimelt leppisin juba veebruaris keretööde tegemise kokku sellekevadiseks ainukeseks pikaks nädalavahetuseks ja kuidagi ei oleks tahtnud, et see nüüd ilmaolude tõttu ära jääks.

Eile õhtul sai siis garaazhi mindud ja uued küünlad paigaldatud ja olin juba valmis suunatuledeta sõitma minema, kui vennas soovitas, et lülita nad sisse ja püüame selle vea ikka üles leida. Minu suureks üllatuseks suunatuled töötasid esimesest proovimisest ja töötavad siiani (ptüi, ptüi, ptüi üle vasaku õla :))
Kahjuks jäi auto garaazhist kättesaamine hilja peale ja nii tuli käivitamisega pimedas tegeleda. Detsembris lükkasime Mini garaazhi, kuna ta ei tahtnud käivituda ja ka nüüd oli sellega tükk tegemist. Vahepeal sai küünlaid ning jagaaja ja süütepooli kontkatid üle kontrollitud, aga ei miskit. Starter käiab kenasti, aga käima ei lähe. Siis meenus, et isegi suvel tuli käivitamiseks "toorest" anda, aga kuna sügisel karburaatori reguleerimisel võeti katkine tross küljest ära, siis nüüd pidin mingi aretuse sinna tegema. Pärast paari toores põhjas proovimist hakkas juba lubama ning käima ta turtsataski :)

Lasin mootoril rahulikult soojaks käia ja siis läksin väikest tiiru tegema, et kontrollida, kas kõik ikka toimib. Väikesest ringist sai kogemata vähe suurem, kuna mitte kuidagi ei tahtnud koju tagasi minna :D
Pilt

Täna hommikul sai Miniga tööle sõidetud ja sain ka aru, kui kehvas korras Tallinna tänavad ikka tegelikult on :( Aukude vahelt siledama tee otsimine meenutas juba väiksemat sorti slaalomit.

Nüüd aga loodan kuiva ilma kestmist, sest tööpäeva lõpul võtame Minga suuna ida poole, et siis härra R.Oostele koht kätte näidata ja Minile vähe värskem väljanägemine anda. Igal juhul tõotab tulla unetute öödega suurepärane nädalavahetus :)

Kui õnnestub, püüan arengutest operativselt siin teada anda :)
Vasta