Mini Sprite ja Margo (MÜÜDUD)

Lood meist ja minidest
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 09 Juun 2009, 08:15

Rõõm on lugeda, et hakkad ka Mini sügavamatesse soppidesse jõudma! Ma siin vaikselt senimaani imestasin, et kuidas minul siis nii palju detaile vahetada oli :lol: Aga hakkab tulema!
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 09 Juun 2009, 08:34

Muig, "rõõm" on antud hetkel küll ainult sinupoolne :D
Teadmatuses pidavat peituma õndsus, seega ma ise rohkem keret ei torgi ja lasen meistrimehel seda "roostekaarti" avastada.

Ma mõtlen, et kuna kere kallal tuleb tööd arvatust rohkem, siis peaks vaikselt juba peale hakkama. Kui (hetkel) viimased puuduolevad osad lõpuks saabuvad ja tegemiseks läheb ei oleks üllatus, et eee... tegelikult läheb vaja veel seda ja seda ja seda ja seda jne...

Kui kere värvist ja niinimetatud roostetõrjest puhtaks saab ning selgub palju seal rooste kõrval üldse plekki alles on, eks siis annan teada.
Loodetavasti on siis rõõm minu poolel :)
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 09 Juun 2009, 09:25

Pardoon, ei mõelnud seda "õnne" just nii :lol:
Pidasin silmas, et oled aru saanud ma mini plekielust :wink:
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 09 Juun 2009, 11:24

Ei ole hullu, ma sain aru küll :)

Aga jah, see Mini plekieluga lähemalt tutvumine viis minu arusaama inglise kvaliteedist ikka suure kolinaga alla. Igaljuhul tuleb nüüd lisaks muudele teemadele mõelda ka sellele, kuidas kere parandades neid tehase lollusi siluda nii, et auto natukenegi kestaks.
Huvitav, mis ma Mini juures järgmiseks avastan :D
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 09 Juun 2009, 18:03

Margo kirjutas: Huvitav, mis ma Mini juures järgmiseks avastan :D
Seda, et Mini on seest 2x suuremaks muutunud ja väljast 4x väiksemaks.PiltPiltPilt

Ei, tegelt tahaks küsida mis värvi see masin tuleb?
Ning kas Sprite logo tuleb tagasi peale värvimist?
Kui tuleb, lisa sinna Sprite-le veel Margo(Vöi üks köik mis lisa nimi) ka otsa, et erilist masinat veel teiste Spritede hulgast eristada. :roll: 8)
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
90Deville
Postitusi: 638
Liitunud: 08 Okt 2008, 17:17
Asukoht: Haapsalu/Sthlm

Postitus Postitas 90Deville » 09 Juun 2009, 18:23

Mulle oma mini keretöid tehes jäi mulje et süüdi on selles hullumeelses roostetamises see tehases pandud hall kruntvärv, mis tundus igavene pask olevat. Vöi siis lükatakse kered tehases enne värvimist paariks nädalaks räästa alla "rebast" külge vötma ja siis hurraaga krunt ja värv peale. Meenutab vähe vene tehnoloogiat, kus lada plekid otse öuest külge läksid ja siis kambrisse.
Ise enne pöhiliselt usakatega tegelenud ja seal kasutatakse vähemalt paksemat materjali mille läbiroostetamine vötab kauem aega, ja nii jaburatest kohtadest ei hakka pihta kah. Näiteks küljekarpidel on kohe disainitud pesad külge, kust rooste vöiks ilusti pihta hakata oma tööga.
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 10 Juun 2009, 18:25

miniest:...
Seda, et Mini on seest 2 korda suurem tahaks küll avastada :D
Väljast tõmbab ta kohe kokku, kui garaazhist hoovi peale teiste autode sekka saab. Õnneks tuleb värv selline, et loodetavasti tast üle ei sõideta :D

Masina värvi osas olen natuke vihjeid juba andnud ;) "Hornet" nagu herilane, kollased istmed ;) Et kuna siin enam salatseda pole midagi, siis Mini tuleb kollast värvi. Konkreetne toon on veel valimata, aga plaan on võimalikult sügav ja ere kollane. Mitte pleekinud kollane.

Sprite logo saatus on veel lahtine, kuid sinu idee sellele Sprite-le veel midagi lisada on päris hea, ma kaalun seda. Tänapäeval saab igasuguseid kleepse lasta teha, nii et sama kujustusega täiendatud tekst võiks päris lahe jääda.
Kuigi Kollasele Minile sobiks vist "Fanta" paremini :)
90Deville:...
Mul sama mulje, et tehas on teinud kõik mis võimalik, et Mini üldse ei kestaks. Aga tegelikult, milline tänapäevane toode ei ole tehtud selle mõttega :)

Ma ka peamiselt tolle kauge maa autodega kokku puutunud, sellepärast kõik need Mini "avastused" nii jahmatavad ongi.

Jep, küljekarbid ja esimeste poritiibade alune, kus mudale ja veele on antud vaba voli peaaegu kuni esiklaasi nurgani peremehetseda. Ime, et tehasest pole renni tehtud, mis otse salongi viiks. Aga kes teab, äkki leian ka selle :D

Mini keretööde osas on kokkulepe, et sel nädalavahetusel vaatame tegijaga veel korra auto üle ja uuest nädalast läheb töösse. Nii et kõik pole veel päris kadunud :)
Kasutaja avatar
Yff
Postitusi: 36
Liitunud: 11 Dets 2007, 16:42

Postitus Postitas Yff » 10 Juun 2009, 19:03

Kas inimene, kes keretöid teeb on Jõhvist? Olen siit Lääne-Virust proovinud kedagi leida, aga nagu kedagi asjalikku pole leidnud. Tead soovitada teda mulle ka? :)
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 19 Juun 2009, 11:12

Vaatasin siin pilti sinu väljalaskest. Ikka väga edev. Maksis ka kindlasti hea raha :) Endale tellisin Moss-Europe`st vähe tagasihoidlikuma http://www.moss-europe.co.uk/Shop/ViewP ... exID=12667
Mul koos saatmisega 3990 eeki.Eile tellisin ja nädalaga käes. UPS`i kodukalt saab jälgida ka kus parasjagu on. Eks annan teada, kui külge saan, et kuidas on :)
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 19 Juun 2009, 14:01

Yff: ...
Vabandan, et vastamine nüüd aega võttis.
Jah, minu keretööde tegija on Jõhvis. Antud töökoda teeb liisinguautodest kuni Soomest, Rootsist värskendamiseks toodud klassikaliste masinateni välja ja seda juba Eesti taasiseseisvumisest saati. Vanimad tegijad aga juba nõukogude ajal selle tööga leiba teeninud. Kõik minu autod on käinud seal keretöödes ja ma ei saa kvaliteedi üle kurta.
Kuid eks kõik sõltub sellest mida klient tahab. Kui tahetakse kiiret müügieelset või väikese kõksu parandamist, siis saab ka seda. Kui aga põhjalikku restaureerimistööd, siis tehakse ka seda. Mini kahjuks räägib tema olematu roostekindlus ja kohati idiootlik keredetailide paigutus.
Minu Mini just läks sinna töökotta, nii et vaatame mis tast seal saab :)
Janno: ...
See sinu valitud Moss’i oma tundub väga asjalik ja kindlasti praktilisem kui minu „all show” :D Kui külge saad, siis tahaks kindlasti näha ja kuulda kuidas see toimib.
Ma hakkasin mõtlema, et kui palju minu oma maksma läks ja täpse summa teada saamiseks peaksin paberitest vaatama. Kuid minu mäletamist mööda ei tulnud väga palju kallim, kui sinu komplekt. Mul õnnestus muidugi tellida siis, kui nael ulmeodav oli, praeguse kursi juures mõtleks ikka rohkem järele :)
Kasutaja avatar
Margo
Postitusi: 679
Liitunud: 05 Aug 2008, 21:26
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Margo » 19 Juun 2009, 14:10

Väike ülevaade ka põhisüüdlase käekäigust :)

Pühapäeval, nagu lubatud, saigi Mini töökotta toimetatud. Ma usun, et pealtnägijatele oli see sama koomiline vaatepilt nagu meile endile, kui me kolmekesi Mini keret tassisime :D

Pilt pidi rääkima enam kui 1000 sõna, seega siin siis paar pildikest sellest lõbusast protsessist

Mini pealetõstmise ootel:
Pilt

Mini „kongis”:
Pilt

Vaade bussjuhi kohalt:
Pilt

Kahjuks Mini mahatõstmise piltide kvaliteet ei ole nii hea, et neid üles riputada.

Kuid meistriga on kokkulepe, et ta teeb töö käigus pilte, nii et püüan teid siis teemaga kursis hoida.
Seniks aga ilusat jaani! :)
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 19 Juun 2009, 17:27

Kle aga avalda see koht, kust sa selle rahapaja üles kaevasid, et kõik asjad niimoodi korraga ära teha? :lol:
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Argo
Postitusi: 439
Liitunud: 23 Okt 2006, 08:57
Asukoht: Tallinna tänavad

Postitus Postitas Argo » 20 Juun 2009, 00:47

Anna jah teada, tulen ka oma labidaga :twisted:
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 21 Juun 2009, 00:34

Kui selle koha avaldad, olen nõus omale isegi Bobcat`i soetama :lol:
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 21 Juun 2009, 01:36

Enne pead muidugi labidaga väikse osa ära kaevma , muidu ei ole Bobcati jaoks vahendeid. Liisida ka vist ei saa ju. Raske pangale seletada, et näe kohe kohe saan siin kopa maasse lüüa ja hakkab raha tulema. .... .
Vasta