Sander ja Mini 92 1,3 (MÜÜDUD SOOME)

Lood meist ja minidest
Vasta
Cooper

Sander ja Mini 92 1,3 (MÜÜDUD SOOME)

Postitus Postitas Cooper » 03 Juun 2008, 21:46

Olen ka mina nüüd autot otsides saanud rõõmsalt Mini omanikuks. Miniks on 1992 aastal valminud 1,3 (45kw) mootoriga tumeroheline sõiduriist. Seni olen masinaga väga rahul. Mini oli eelnevalt läbinud mootori kapitaalremondi, uus summuti, vahetatud sidur, vahetatud ka vahetamist vajanud sillaosad, kere poole pealt vahetatud vaid esimene põll. Muidu tundub kere heas korras, kuid nagu ikka siin-seal natuke vaja teha. Selle plaanin ette võtta enne talve ning ka Minile erksama tooni anda (hetkel plaan).
Oma Miniga olen lihtsalt nautinud iga kilomeetrit. Nii lahe näeb välja ja täpselt see mida tahtsin. Super!!!
Plaan on hakata osa võtma ka Miniklubist, seega TERE TEILE KÕIGILE !!!

PS! Mini soetades tuli mulle meelde üks mees nimega, Kristjan Maruste, kellega olin ühel üritusel koos olnud. Kohe võtsin ühendust ka temaga ja aitas mul ennast siis ära regada! Tänud Kristjanile!
Cooper

Postitus Postitas Cooper » 03 Juun 2008, 21:49

Mul paar küsimust ka:
1) Kas keegi teab või kas kellelgi on Minile päevatulede lülitit. Nimelt see oli ainuke asi, mis lakkas töötamast teisel päeval(tõenäoliselt elas oma aja ära)!
2) Juba pilku tulevikku suunates, kas oskate soovitada kohta/kohti, kus Minile kõik keretööd teha ja uus look anda?
MinuMini
Postitusi: 125
Liitunud: 06 Mär 2008, 10:19
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas MinuMini » 03 Juun 2008, 23:00

soovitan soojalt lase automaatne tuledelülitus paigaldada. meil läks 700eek ja pääle seda on elu ikke hulka lihtsam. möödund laupäev saime selle pääle ja igati tänuväärt asi on kuna lüliti hakkas juba väsimuse tundemärke ilmutama ja kuna teine auto on tehasest juba sellise seadega, siis harjumine, et tuled sisse ja tuled välja kippus meelest minema :D
Kasutaja avatar
Jaan
Postitusi: 165
Liitunud: 02 Juul 2007, 10:01

Postitus Postitas Jaan » 04 Juun 2008, 16:55

Minumini kuule, kust sa lasid selle tulede automaatlülituse peale panna? Mul ka sellist asja vaja.

Manev
MinuMini
Postitusi: 125
Liitunud: 06 Mär 2008, 10:19
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas MinuMini » 06 Juun 2008, 16:05

tartu autoringis a sääl oli väheke hinda kärbitud nagu sõbrahind või nii. ploki saime 200 raha odavamalt kuna keegi oli tellind a hiljem nägu ei näitand.
hetkel jebime keskluku mootoritega et kuda ja kuhu panna :D
Cooper

Postitus Postitas Cooper » 09 Juun 2008, 01:02

Mis karp või relee sinna vahele peab minema, et tulesi automaatseks lülitada? Seejuures oleksin endiselt huvitatud lülitist, kuna tühi auk oleks vaja millegi töötavaga asendada?

Lisaks endiselt juba pilku tulevikku suunates, kas oskate soovitada kohta/kohti, kus Minile kõik keretööd teha ja värske look anda?
MinuMini
Postitusi: 125
Liitunud: 06 Mär 2008, 10:19
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas MinuMini » 09 Juun 2008, 15:29

too tüüp rääkis et seda saaks ise ka teha kui huvi on a siis tuleks ta kohmakam ja väikse auto puhul iga asi arvel :D
a see koosnes mingi releehunnikust ja karbist tuli lihtsalt mingi pundar juhtmeid välja
täpsemalt ei viitsind uurida kuna elektriga lihtsalt ei viitsi ise jännata sest sääl vaja mõelda liiga palju :D
Cooper

Postitus Postitas Cooper » 09 Juun 2008, 19:55

Igatahes sain ka selle täna korda ja tuled lülituvad nüüd automaatselt. Lisada tuli väike releekarp ja mõned juhtmed. Nüüd vaja ainult lülitit, kuigi tuled juba töötavad.
Kasutaja avatar
Kristjan
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Juun 2004, 12:59
Asukoht: Tartu / TTÜ
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan » 09 Juun 2008, 21:30

Mis see liigutus maksma ka läks ja kus kohas tegid?
Cooper

Postitus Postitas Cooper » 09 Juun 2008, 21:34

Koos relee ja paigaldusega ning lisaks minu mini puhul ka juhtmete vea otsimine ja jootmine läks kokku 500.- Kohaks oli internetist juhuse tahtel CarSec ehk http://www.carsec.ee Mehed täitsa OK ja aitasid mind hädast välja.
Cooper

Postitus Postitas Cooper » 07 Okt 2009, 01:24

Tänasest alates ränad Mini Soome :)
Janno
Postitusi: 1945
Liitunud: 15 Mai 2007, 20:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Janno » 07 Okt 2009, 07:51

See paistab juba trendiks saama. Ei tea kas soomlased tahavad meilt Minid ära osta? Mina ei müü!!! :twisted:

Aga ootame siis mingi aja pärast kasutajalt Cooper uut teemat: Ostan Mini :lol:
Cooper Sport
Kasutaja avatar
Harri
Postitusi: 500
Liitunud: 17 Juun 2004, 16:57
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Harri » 07 Okt 2009, 19:35

MinuMini kirjutas:tartu autoringis a sääl oli väheke hinda kärbitud nagu sõbrahind või nii. ploki saime 200 raha odavamalt kuna keegi oli tellind a hiljem nägu ei näitand.
hetkel jebime keskluku mootoritega et kuda ja kuhu panna :D
Keskluku paigaldusest meeldetuletuseks....

http://www.miniklubi.com/foorum/viewtop ... sc&start=0
MinuMini
Postitusi: 125
Liitunud: 06 Mär 2008, 10:19
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas MinuMini » 07 Okt 2009, 20:00

keskluku teemasse. suvepäevad vol.1`09 kokkutulekul oli analoogne süsteem kaardilugeja ukses juba olemas ja toimib aga kuna see lõplikult valmib ei oska öelda kahjuks kuna see sõltub juhist mitte kaardilugejast kahjuks :evil:
miniest
Postitusi: 545
Liitunud: 31 Juul 2004, 10:49
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas miniest » 09 Okt 2009, 01:04

Janno kirjutas:See paistab juba trendiks saama. Ei tea kas soomlased tahavad meilt Minid ära osta? Mina ei müü!!! :twisted:
Et, Eino ostist Soomest 1 ära, siis kuidagi peab tagasi tegema. :lol:
Eestil on Soomega ültse huvitav ajalugu seoses kauplemisega. Sest, kui seal pool loiku esimese wabariigi ajal kehtis kuiv seadus, siis vedasid meie kalurid salaja neile piiritust ja nüüdsel ajal läheb siit poolt kaubaks narkootilisi aineid, löb_tütr_k_d ning jälle alkohool. :roll:
Austin Mini is not just a car. She is a friend, a pet and exclusive handbag.
Vasta